Morzyczyn. 57 kilometrów na rowerze (zobacz zdjęcia)

Grzegorz Drążek
902 osoby wystartowały w siódmej edycji maratonu rowerowego MTB wokół Miedwia. Trzydziestolatkowie i czterdziestolatkowie byli szybsi od dwudziestolatków. Swoją trasę miały też dzieci.

Triumfatorem rekordowego pod względem frekwencji wyścigu został Filip Hasse z Gryfina. Trasę 57 km wokół jeziora Miedwie pokonał w czasie 1.40,41 godz. Na drugim miejscu uplasował się Rafał Chmiel ze Szczecina (1.41,00). Obaj startowali w grupie wiekowej 31-40 lat. Na trzecim i czwartym miejscu byli zawodnicy z grupy 41-50 lat. Trzeci był szczecinianin Remigiusz Kuźmicki (1.41,17), a czwarty Jarosław Cioch, także ze Szczecina (1.41,18). Najszybszy przedstawiciel najmłodszej grupy 16-30 lat uplasował się na piątym miejscu. To Mariusz Gil ze Strzelec Krajeńskich (1.42,28). Najszybsza kobieta w ogólnej klasyfikacji uplasowała się na 118 miejscu. Małgorzata Lewandowska ze Szczecina miała czas 1.52,50 godz. Jeśli chodzi o nasz region to jedenasty był Maciej Iwko z Myśliborza (1.42,55), czternaste miejsce zajął stargardzianin Artur Mazur (1.42,59), osiemnasty był Grzegorz Ziobrowski z Barlineckiej Grupy Kolarskiej (1.43,07), na 26 miejscu uplasował się Maciej Sokalski ze Stargardu (1.44,06), a stargardzianin Kordian Buszkiewicz był 34 (1.44,32).Organizatorzy maratonu ze Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów cały czas podkreślają, że nie o same wyniki w tej imprezie chodzi. Sporo jest uczestników, którzy chcą po prostu przejechać te 57 kilometrów i cieszyć się z pokonania trasy, która prowadzi po różnego rodzaju nawierzchniach. Ale czas jest liczony wszystkim i prowadzone są też klasyfikacje w poszczególnych kategoriach wiekowych. W grupie 16-30 lat wśród pań wygrała Paulina Bielecka ze Szczecina (1.54,14), a w gronie mężczyzn Mariusz Gil. W kategorii 31-40 lat wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Lewandowska, a wśród mężczyzn Filip Hasse. W grupie 41-50 lat w gronie pań triumfowała Ewa Karpienia ze Szczecina (1.53,29), a wśród mężczyzn Remigiusz Kuźmicki. W kategorii 51-60 lat wśród kobiet wygrała Beata Celewicz z Goleniowa (2.16,11), natomiast w gronie mężczyzn szczecinianin Aleksander Marankowski (1.48,36). W grupie powyżej 60 lat wśród pań zwyciężyła Teresa Ostrowska-Korban z Morynia (2.19,21), a wśród mężczyzn Jan Dymecki z Czaplinka (1.49,03). W tej kategorii na drugich miejscach uplasowali się Irena Aksamit z Dolic (2.28,21) i stargardzianin Paweł Pławski (1.53,34). Patronem prasowym maratonu jest "Głos".