Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Na warszawiaka nie ma cwaniaka". Projekt Warszawiak robi furorę wśród internautów

Magdalena Kowalewska
Fot. Krzysztof Skonieczny i Marcin Starzecki
Utwór "Nie masz cwaniaka nad warszawiaka" osiągnął prawie 1 mln. 180 tys. odsłon na popularnym portalu youtube.pl. Ta szokująca liczba to efekt pracy czterech młodych mężczyzn, którzy stworzyli w ramach Projektu Warszawiak m.in. takie utwory: "Nie masz cwaniaka nad warszawiaka", "Jadziem, panie Zielonka", "Hanka".

"Nie masz cwaniaka nad warszawiaka", „Stachu”, „Tango Apaszowskie” , „Jadziem panie zielonka”, „Cyk Walenty” to utwory, które powstały w hołdzie wszystkim, którzy warszawskie ulice zamieniali w muzyczne deptaki.

Łukasz Garlicki, absolwent Akademii Teatralnej realizuje projekt razem z Jackiem Jędrasikiem, Markiem Kępą i Szymonem Orfinem. Chcą oni „odświeżyć” stare stołeczne przyśpiewki oraz przekształcić je na muzykę elektroniczną.

Czytaj też:**Czytaj także: Stare warszawskie nuty w nowym brzmieniu **

Wśród wszystkich utworów największą popularnością cieszy się "Nie masz cwaniaka nad warszawiaka". Utwór ten bierze również udział w konkursie organizowanym przez Radio Campus na najlepszy polski utwór wybrany spośród debiutantów roku 2010.11 lutego odbędzie się w klubie Palladium gala wręczenia nagród SuperHIRO 2010.

Głos na swojego warszawskiego faworyta możesz oddać na stronie: radiokampus.waw.pl

W teledysku Łukasz Garlicki występuje w kilku rolach: warszawskiej syrenki, jest Arabem w barze z kebabem, Cyganem grającym na akordeonie w środkach komunikacji miejskiej, barmanem w Przekąskach Zakąskach (gdzie faktycznie kiedyś pracował na tym stanowisku).

Czytaj także:**"Bródno kocha kino" w kinie Świt **

Muzycy przyznają, że to podwórkowe granie, które jest ciągle żywe inspiruje ich do przypominania warszawiakom starych, zapomnianych kawałków. – Pochodzimy z Warszawy, więc siłą rzeczy muzyka grana przez takie grupy jak Orkiestra z Chmielnej jest nam bliska – Łukasz Garlicki. Wspomina dziecięce szlagiery, które rozbrzmiewały pod jego oknem. - Mieszkam na Bielanach. Tradycja podwórkowego grania jest tu ciągle żywa – dodaje Garlicki.

Utwory zrealizowane przez Projekt Warszawiak niebawem zostaną wydane na płycie.

Głosuj: Projekt Warszawiak kontra Projekt Trójząb! Kto lepszy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto