Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ogrody Ulricha na Woli. Trwa remont zabytkowych szklarni. Powstaną tam restauracje i przestrzeń relaksu

Joanna Postrzednik
Joanna Postrzednik
Za nieco ponad rok mieszkańcy Warszawy będą mogli korzystać z nowej strefy w mieście. Właśnie ruszyły prace budowlane w Ogrodach Ulricha na Woli. Przestrzeń otworzy się na nowo, tworząc innowacyjne, ekologiczne miejsce odpoczynku i rekreacji dla warszawiaków. Szczegóły w tekście poniżej.

Ruszają prace budowlane w Ogrodach Ulricha

Zielone serce woli - Ogrody Ulricha i zabytkowe szklarnie, w których hodowano ananasy, coraz bliżej otwarcia. Rozpoczynają się prace budowlane na tym terenie. Inwestor INGKA Centres wyłonił generalnego wykonawcę i podpisał z nim umowę (BUDIMEX). Prace potrwają około 12 miesięcy.

Latem 2022 roku zrewitalizowane Ogrody otworzą się na nowo, tworząc innowacyjną, ekologiczną przestrzeń odpoczynku i rekreacji dla warszawiaków. - Prace konserwatorskie, które będą toczyły się równolegle z pracami budowlanymi, jeszcze mocniej przybliżają nam klimat tego niezwykłego miejsca. Zależy nam, aby odnowiona przestrzeń przypominała historię Ogrodów z czasów rodziny Ulrichów, ale też spełniała oczekiwania mieszkańców i naszych klientów, które zgłaszali podczas konsultacji społecznych przeprowadzonych w 2018 roku. Dlatego zaprojektowaliśmy rekreacyjną strefę, pamiętając jednocześnie o ekologicznych rozwiązaniach, np. wykorzystaniu deszczówki czy zielonej energii – powiedział Artur Drączkowski, kierownik projektu, Ingka Centres.

ZOBACZ, jak przebiegają prace remontowe w Ogrodach Ulricha na warszawskiej Woli

Ogrody Ulricha na Woli. Trwa remont zabytkowych szklarni. Po...

Ze względu na trwające prace, przejście pomiędzy dwiema zabytkowymi szklarniami zostało zamknięte. Z użytkowania wyłączono część miejsc parkingowych znajdujących się na parkingu strzeżonym oraz pomiędzy Willą Ulricha a Szklarnią. O wszelkich, dodatkowych utrudnieniach w ciągach komunikacyjnych, właściciel Wola Parku będzie informował na bieżąco.

Przestrzeń pełna zieleni i historii

Za koncepcję zagospodarowania Ogrodów Ulricha odpowiada pracownia architektoniczna WXCA oraz LAB3. Ogrody będą tworzyć Szklarnie i Park Ulricha, Ogród Codzienny, Willa Ulricha oraz Zielona Chata. Pełna zieleni przestrzeń, w której innowacyjność przeplata się z historią. Znajdowały się tu niegdyś pierwsze w Warszawie szklarnie rodziny Ulrichów, w których uprawiano tropikalną roślinność i egzotyczne owoce.

- Zależało nam, by wydobyć niesamowitą historię miejsca, wprowadzając jednocześnie innowacyjne rozwiązania architektoniczne. Przykładowo eksponujemy świetnie zachowane ceglane ściany z dawnego podziemnego łącznika między szklarniami, projektując w tym miejscu przestrzeń ogólnodostępną dla użytkowników. Takich niespodzianek i możliwości odkrywania zabytkowej tkanki w nowoczesnych przestrzeniach będzie znacznie więcej. Ogrody Ulricha to złożony projekt, w którym łączymy wiele funkcji odpowiadających na potrzeby współczesnego człowieka, dbając o walory historyczne miejsca – wyjaśniała Monika Lemańska, współautorka projektu z WXCA.

Zobaczcie też:

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto