Olimpia pokonała lidera na inaugurację rundy wiosennej

Łukasz Szalkowski
Paweł Skraba (pomorska.pl)
PIŁKA NOŻNA. Biało-Zieloni zaprezentowali przed własną publicznością ładny futbol i zasłużenie wygrali z liderem I ligi - Flotą Świnoujście 2:1. Obie bramki dla Olimpii strzelił Adam Cieśliński.

Grudziądzanie rozpoczęli mocnym akcentem. Chwilę po pierwszym gwizdku groźny strzał oddał Kłus, który na raty obronił Kasprzik. Olimpia zdecydowanie przeważała, czego owocem były kolejne dobre akcje. W 10. minucie Rogalski zwodem minął obrońców Floty i strzelił obok słupka.Bardzo słabo grał lider I ligi. Jego uśpienie w obronie wykorzystywali gospodarze, którzy bez najmniejszych problemów rozgrywali piłkę na 30-40 metrze boiska. W 15. minucie podczas próby wybicia piłki kostkę skręcił jeden z najważniejszych piłkarzy Floty - Sebastian Olszar i nie był w stanie kontynuować meczu. W 21. minucie Olimpia wyszła na zasłużone prowadzenie. Ruszkul przyjął piłkę i odegrał ją do wbiegającego Cieślińskiego, który wpakował ją do bramki gości.Radość Biało-Zielonych nie trwała długo, bowiem trzy minuty później pierwszą sytuację w meczu na gola przekuł Aleksander, który wykorzystał błąd stoperów Olimpii i z bliskiej odległości pokonał Wróbla. Po wyrównującej bramce Floty mecz się zaostrzył, więcej było fauli, a gra toczyła się w środku pola. Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ już zmianie.W drugiej połowie Olimpia znów wróciła do głosu i miała dużą przewagę nad drużyną gości. Sporo było strzałów z dystansu, ale dobrze blokowali je obrońcy. Dowodem tego było aż 9 rzutów rożnych wywalczonych przez grudziądzan. Dla porównania - Flota ani razu nie miała okazji, by wznowić grę z narożnika boiska.Gospodarze raz po raz próbowali szczęścia, Kasprzik nie miał nawet chwili wytchnienia, bo o ile brakowało groźnych strzałów, to piłek zmierzających w światło bramki było bardzo dużo. Olimpia przystępowała do coraz odważniejszych ataków. Miała świetne okazje, ale brakowało im wykończenia. W 75. minucie do prostopadłego podania wybiegł Cieśliński, który wyprzedził stopera Floty i znalazł się sam na sam z golkiperem przyjezdnych. Nie udało mu się jednak skierować piłki do bramki. W 81. minucie przed jeszcze lepszą szansą stanął Ruszkul, który trącił piłkę po strzale Pisarczuka, ale minimalnie minęła słupek.W 83. minucie ręką w polu karnym zagrał Zalepa i sędzia podyktował rzut karny. Na przeciwko Kasprzika stanął strzelec pierwszej bramki - Adam Cieśliński. Napastnik Olimpii efektowną podcinką nie dał szans golkiperowi gości i po raz drugi w tym spotkaniu mógł celebrować zdobycie gola.Flota nie odpowiedziała już na trafienie grudziądzan i do Świnoujścia wróci w nieciekawych nastrojach, przegrała bowiem czwarty mecz z rzędu, a jej przewaga nad rywalami do awansu topnieje w szybkim tempie. Olimpia natomiast odniosła ważne zwycięstwo, które może dać motywację przed wtorkowym spotkaniem z Legią Warszawa w Pucharze Polski.Olimpia Grudziądz – Flota Świnoujście 2:1 (1:1)21' Adam Cieśliński                                    24' Arkadiusz Aleksander83' Adam Cieśliński (k)Olimpia: Michał Wróbel - Marcin Woźniak, Marcin Staniek, Michał Łabędzki, Robert Pisarczuk, Maciej Rogalski (87' Robert Szczot), Dariusz Kłus, Marcin Smoliński (88' Dariusz Gawęcki), Adam Banasiak (66' Adrian Frańczak), Piotr Ruszkul, Adam Cieśliński.Flota: Grzegorz Kasprzik - Mateusz Szałek, Michał Stasiak, Sebastian Zalepa, Marek Opałacz, Mateusz Wrzesień, Piotr Kieruzel, Maciej Mysiak, Sebastian Olszar (17' Ensar Arifović), Krzysztof Bodziony, Arkadiusz Aleksander (67' Charles Nwaogu).Żółte kartki: Zalepa, Opałacz, Kieruzel, Wrzesień, Kasprzik, Arifović (Flota) oraz Cieśliński, Banasiak, Smoliński, Pisarczuk (Olimpia).