Olimpia w kryzysie? Przegrała drugi mecz z rzędu

Łukasz Szalkowski
Paweł Skraba
Biało-zieloni po świetnej serii złapali zadyszkę. Grają w kratkę, a w sobotę przegrali 0:2 z Miedzią Legnica.

To już druga porażka drużyny Tomasza Kafarskiego z rzędu. Po przegranej 0:4 w Katowicach, grudziądzanie potrzebowali trzech punktów, by utrzymać się na fotelu wicelidera. Okazali się jednak bardzo gościnni i ulegli Miedzi Legnica 0:2. Spadli tym samym na czwarte miejsce w I-ligowej tabeli.Ze strony OIimpii był to praktyczie mecz bez historii. Nudna pierwsza połowa nie przyniosła bramek, a jedynie dwie świetne okazje dla gości, po których piłka uderzyła - najpierw w słupek, a później w poprzeczkę.W drugiej części spotkania zaczęła przeważać drużyna gości. Przyniosło to owoc w 57. minucie, kiedy po stałym fragmencie gry piłkę do bramki skierował Zbigniew Zakrzewski. Nie minęło nawet 10 minut, a Olimpia przegrywała już 0:2. Piłkę sprzed bramki niefortunnie wybił jeden z obrońców biało-zielonych i "nabił" Adriana Cierpkę, od którego głowy futbolówka wpadła do bramki.Do końca spotkania grudziądzanie nie potrafili stworzyć nawet sytuacji zagrażających bramce przeciwnika i wynik nie uległ już zmianie.Olimpia Grudziądz 0:2 Miedź Legnica                                       57' Zbigniew Zakrzewski                                       66' Adrian CierpkaOlimpia Grudziądz: 26. Bartosz Fabiniak - 22. Robert Pisarczuk, 2. Michał Łabędzki, 13. Marcin Staniek (67, 16. Dariusz Gawęcki), 27. Marcin Woźniak - 33. Adrian Frańczak (66, 7. Robert Szczot), 28. Michal Piter-Bučko, 14. Dariusz Kłus, 11. Marcin Smoliński, 19. Maciej Rogalski (75, 9. Piotr Ruszkul) - 18. Adam Cieśliński.Miedź Legnica: 30. Aleksander Ptak - 2. Krzysztof Wołczek, 24. Tomasz Midzierski, 5. Adrian Woźniczka, 20. Mariusz Zasada - 4. Wojciech Łobodziński, 16. Radosław Bartoszewicz, 8. Adrian Cierpka, 7. Mateusz Szczepaniak (76, 26. Kasperkiewicz Piotr), 9. Adrian Łuszkiewicz (46, 27. Piotr Madejski) - 13. Zbigniew Zakrzewski (69, 23. Jakub Grzegorzewski).Żółte kartki: Pisarczuk - Łuszkiewicz, Midzierski, Wołczek, Grzegorzewski.