Olimpia wreszcie zwycięska! Pokonała GKS Katowice

Łukasz Szalkowski
Biało-Zieloni po sześciu meczach bez zwycięstwa zdobyli w końcu komplet punktów. Po bardzo emocjonującym spotkaniu wygrali z GKS-em Katowice 2:1. Gole dla Olimpii strzelali: Dariusz Gawęcki i Maciej Rogalski.

Grudziądzanie zagrali bardzo dobre spotkanie. Przez niemal cały czas przeważali, konstruowali dobre, widowiskowe akcje, ale brakowało im wykończenia. Dopiero w 37' minucie Dariusz Gawęcki otrzymał dobre podanie i strzałem z kilku metrów pokonał golkipera gości.---------------------------------------------------------------------------------------------Przeczytaj też:Olimpia Grudziądz - GKS Katowice [relacje live]--------------------------------------------------------------------------------------------- Jeszcze więcej działo się w drugich 45 minutach. Olimpia zyskała wyraźną przewagę, co dało swój owoc w 70. minucie, kiedy powracający po kontuzji Maciej Rogalski zszedł z piłką w środek pola i oddał świetny strzał z 20 metrów, nie dając szans Budziłkowi, który nawet nie drgnął, by zatrzymać futbolówkę.Ostatnie 20 minut przyniosło niesamowite emocje. W 72 minucie była szansa na 3:0. Rogalski dostał świetne podanie z lewej strony boiska, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Cztery minuty później Szczot dobrze przyjął piłkę, obrócił się i strzelił z półobrotu. Świetną interwencją popisał się jednak bramkarz przyjezdnych i piłka nie wpadła do siatki.W 78. minucie grudziądzan uratował Wróbel, który obronił strzał Pitrego z kilku metrów. Już chwilę później Olimpia znów miała świetną szansę. Frańczak przymierzył ze skraju pola karnego, ale piłka zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką. W 80' minucie przewrotką z sześciu metrów strzelał Pitry. Bramkarz Biało-Zielonych "wyciągnął się" i obronił futbolówkę. W 84' minucie goście strzelili kontaktową bramkę. Pitry strzelał sprzed pola karnego, ale piłka odbiła się od obrońcy i zatrzymała się na słupku. Trafiła jeszcze pod nogi stojącego kilka metrów od bramki Goncerzu, który nie miał problemów z "wpakowaniem" jej do siatki Olimpii.GKS zwietrzył szansę na wywiezienie z Grudziądza choćby jednego punktu i już w 88 minucie miał ku temu wyśmienitą okazję. Duda trafił jednak w samą poprzeczkę bramki Wróbla. Ostatnie minuty upłynęły na grze głównie w środku pola.Olimpia Grudziądz 2:1 GKS Katowice37' Gawęcki70' Rogalski                                     84' GoncerzOlimpia: Wróbel – Pisarczuk, Łabędzki, Staniek, Woźniak – Smoliński, Kryszak – Rogalski, Szczot, Frańczak – Gawęcki.GKS: Budziłek – Napierała, Czerwiński, Cholerzyński, Fonfara, Gancarczyk, Duda, Sobotka, Sadzawicki, Kamiński, Pitry