Olimpia wygrała w Poznaniu!

Łukasz Szalkowski
Paweł Skraba (pomorska.pl)
PIŁKA NOŻNA. Biało-Zieloni po remisie z Sandecją i przegranej w Ząbkach w końcu zdobyli trzy punkty. Pokonali notującą ostatnio słabe wyniki Wartę Poznań 1:0. Jedyną bramkę strzelił Piotr Ruszkul.

Olimpia pojechała do Poznania z jasno określonym celem - zdobyciem kompletu punktów. Nie miało być to ciężkim zadaniem, bowiem Warta w tym roku nie strzeliła jeszcze choćby bramki.Mecz dobrze rozpoczęli gospodarze, ale już po kilku minutach inicjatywa leżała po stronie Olimpii, która wraz z mijającym czasem spychała rywali do coraz głębszej defensywy. W 15. minucie Cieśliński strzelał głową z bliskiej odległości, ale zrobił to wprost w bramkarza. Dwie minuty później Frańczak oddał z pozoru niegroźny strzał, jednak piłka odbiła się od poprzeczki bramki Warty.Grudziądzanie co chwilę kąsali przeciwników strzałami z dystansu, z których najgroźniejsze oddawał Frańczak i Smoliński. Żaden z nich nie zaskoczył jednak Adriana Lisa. Dopiero w 40. minucie golkiper Warty skapitulował. Strzał Ruszkula sprzed pola karnego okazał się na tyle nieprzyjemny, że piłka w dziwny sposób, pod brzuchem bramkarza, wpadła do bramki.W drugiej połowie Olimpia zagrała ostrożniej, długo utrzymywała się przy piłce, ale nie szarżowała na połowie rywala. Grała mądrze i bezpiecznie, by nie stracić bramki. Nie brakowało jeszcze okazji do podwyższenia wyniku, ale zabrakło skuteczności. Ostatecznie grudziądzanom udało się utrzymać jednobramkowe prowadzenie i wywieźć z Poznania cenne trzy "oczka".Przeczytaj jak relacjonowaliśmy mecz na żywo!Warta Poznań 0-1 (0:1) Olimpia Grudziądz                                       40' Piotr RuszkulWarta: Adrian Lis - Wojciech Wilczyński, Adrian Bartkowiak, Cezary Michalak, Michał Kołodziejski - Tomasz Magdziarz, Alain Ngamayama, Leszek Nowosielski (58' Fei Yu), Paweł Czoska (62' Mateusz Pogonowski), Adam Gajda - Michał Jakóbowski (68' Marcin Trojanowski).Olimpia: Daniel Osiecki - Marcin Woźniak, Michał Łabędzki, Sławomir Mazurkiewicz, Robert Pisarczuk - Adrian Frańczak, Dariusz Kłus, Marcin Smoliński (86' Mariusz Kryszak), Piotr Ruszkul (73' Dariusz Gawęcki), Robert Szczot (79; Adam Banasiak) - Adam Cieśliński.Żółte kartki: Michalak, Czoska, Pogonowski, Fei - Pisarczuk.Czerwona kartka: 88' Cezary Michalak