Olimpia wygrała z bezbarwnym Widzewem

Łukasz Szalkowski
Piotr Bilski
Biało-zieloni pokonali na wyjeździe Widzew Łódź 3:0. Dwie bramki zdobył Arkadiusz Aleksander, a pod koniec spotkanie do siatki trafił jeszcze Maciej Rogalski.

Pierwsza część spotkania nie była porywająca. Obie drużyny stworzyły sobie wprawdzie kilka niezłych sytuacji, ale nie potrafiły ich wykorzystać. Olimpia objęła prowadzanie w 38. minucie. Piłka po dośrodkowaniu trafiła do Aleksandra, który z bliskiej odległości pokonał golkipera Widzewa.Na początku drugiej połowy przewagę mieli gospodarze, ale nie przełożyli jej na bramki. W 60. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Aleksandra, który bez problemu umieścił ją w siatce.W 65. minucie Nowak nie zdołał wykorzystać rzutu karnego dzięki świetnej interwencji Fabiniaka. Zawodnika Widzewa miał jeszcze okazję do dobitki, ale nie trafił już nawet w światło bramki.Gospodarze od 79. minuty grali w "dziesiątkę". Drugą żółtą kartkę zobaczył Kasprzak i musiał opuścić boisko. W 89. minucie prowadzenie podwyższył jeszcze Maciej Rogalski, który wykorzystał świetne podanie.Widzew Łódź 0:3 Olimpia Grudziądz                                    38' Aleksander                                    60' Aleksander                                    89' RogalskiWidzew Łódź: Hamzić – Mroziński (62' Kozłowski), Nowak, Augustyniak, del Toro (80' Duda), Czapliński (67' Wrzesiński), Kasprzak, Rozwandowicz, Janiec, Batrović, WarchołOlimpia Grudziądz: Fabiniak – Jaroch, Łabędzki, Piter-Bucko, Woźniak, Kłus, Popović, Rogalski (90' Banasiak), Szczot (86' Suchocki), Smoliński, Aleksander (83' Cieśliński)Żółte kartki: 51' Kasprzak, 79' Kasprzak - 24' Smoliński, 25' Szczot, 64' Kłus Czerwona kartka: 79' Kasprzak