Olimpia wygrała z Kolejarzem Stróże. W rzutach karnych

Łukasz Szalkowski
Paweł Skraba (pomorska.pl)
PIŁKA NOŻNA. Biało-Zieloni pokonali Kolejarza Stróże 2:1. Oba gole dla grudziądzan z rzutów karnych strzelił Adam Cieśliński.

Sobotni mecz nie był porywającym widowiskiem. Olimpia zdobyła bramkę już w 3. minucie, kiedy to Adam Cieślinski wykorzystał rzut karny przyznany za faul na nim samym. Niestety, pięć minut później obrońcy nie upilnowali Dawida Szufryna, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił z bliskiej odległości głową.Olimpia dalej atakowała, ale żadna z akcji nie przyniosła zmiany rezultatu. W 29. minucie za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Maciej Kowalczyk, a goście od tej pory grali w "dziesiątkę". Nie ułatwiło to jednak zadania grudziądzanom, bowiem Kolejarz cofnął się do obrony i zatrzymywał wszystkie próby ataku pozycyjnego Olimpii.Druga bramka dla Biało-Zielonych padła w 77. minucie. Za faul w polu karnym sędzia wskazał na "wapno". Do piłki znów podszedł Adam Cieśliński i po raz drugi nie pomylił się. Do końca meczu swoje okazje miały jeszcze obie drużyny, ale wynik już się nie zmienił.Olimpia Grudziądz 2:1 Kolejarz Stróże4' Adam Cieśliński (k.)                                        8' Dawid Szufryn78' Adam Cieśliński (k.)Olimpia Grudziądz: Michał Wróbel - Marcin Woźniak, Marcin Staniek, Michał Łabędzki, Robert Pisarczuk, Robert Szczot (75' Adrian Frańczak), Dariusz Kłus, Mariusz Kryszak (70' Dariusz Gawęcki), Paul Grischok (67' Maciej Rogalski), Piotr Ruszkul, Adam Cieśliński.Kolejarz Stróże: Konrad Forenc - Dawid Szufryn, Kamil Nitkiewicz, Marcin Stefanik, Krzysztof Markowski, Łukasz Bocian (36' Krzysztof Gajtkowski), Michał Gryźlak, Maciej Kowalczyk, Dariusz Walęciak (78' Rafał Pietrzak), Cheikh Tidiane Niane, Janusz Wolański.Żółte kartki: Mariusz Kryszak, Adam Cieśliński, Paul Grischok, Dariusz Kłus, Maciej Rogalski (Olimpia) oraz Maciej Kowalczyk, Maciej Kowalczyk, Cheikh Tidiane Niane, Dawid Szufryn, Michał Gryźlak (Kolejarz).Czerwona kartka: Maciej Kowalczyk /29' - za drugą żółtą/ (Kolejarz).