Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Park linearny nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy. Inwestycję chcą zrealizować cztery firmy

Martyna Konieczek
Martyna Konieczek
Wizualizacja parku nad Południową Obwodnicą Warszawy
Wizualizacja parku nad Południową Obwodnicą Warszawy Zarząd Zieleni
Proces budowy parku nad Południową Obwodnicą Warszawy wkracza w kolejny etap. Mimo że przetarg na realizację inwestycji Zarząd Zieleni ogłosił w kwietniu, dopiero teraz urzędnicy zamknęli konkurs i opublikowali oferty. Zgłosiło się czterech chętnych. Szczegóły poniżej.

Jest czterech chętnych do budowy parku nad tunelem POW

Znamy listę firm, które chcą wybudować park nad Południową Obwodnicą Warszawy. Zarząd Zieleni otworzył właśnie oferty w przetargu na wykonanie robót. Termin był przesuwany kilka razy ze względu na liczbę pytań, które zgłaszali potencjalni wykonawcy. Ostatecznie chętnych na realizację inwestycji poznaliśmy 1 sierpnia.

Zgłosiły się cztery firmy, które złożyły oferty zarówno na wykonanie podstawowego zakresu parku, jak i opcji (dodatkowe prace, jeśli urzędnicy będą mieli na to pieniądze):

  • Porr - za podstawę: 44,1 mln; za opcję: 12 mln
  • Palmett - za podstawę: 33,7 mln; za opcję: 8,4 mln
  • Sorted - za podstawę: 55,5 mln; za opcję: 8,9 mln
  • Park-M Poland - za podstawę: 58,8 mln; 14,6 mln

Ostateczny budżet miasta na tę inwestycję to 44 mln zł. W marcu Rada Warszawy zdecydowała o przyznaniu dodatkowych środków, 33 mln zł, bez których nie byłaby możliwa realizacja inwestycji w całości.

Wizualizacja parku nad Południową Obwodnicą Warszawy

Park linearny nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy. In...

Jak będzie wyglądać nowy park na Ursynowie? Podział na sześć odcinków

Park linearny powstanie wzdłuż ul. F. Płaskowickiej, nad tunelem obwodnicy. Na długości około 2 km pojawią się drzewa, krzewy i inna bogata roślinność. W poszczególnych częściach parku zaplanowano m.in. strefę rekreacyjną z urządzeniami do zabawy, ogród deszczowy i ogród zmysłów oraz duże wiaty z huśtawkami i miejscami siedzącymi.

Teren został podzielony na sześć odcinków, które będą realizowane etapami. Na każdym odcinku zaprojektowano inne elementy charakterystyczne:

  • na odcinku nr 1 (od ul. Pileckiego do ul. Stryjeńskich) pojawią się trzy niewielkie placyki. Na jednym z nich zamontowana zostanie wielofunkcyjna wiata z huśtawkami, stolikami czy ławkami;
  • na odcinku nr 2 (od ul. Stryjeńskich do ul. Braci Wagów) zaprojektowano rozległą polanę otoczoną roślinnością;
  • na odcinku nr 3 (od ul. Braci Wagów do al. KEN) na placu wybudowana ma zostać fontanna posadzkowa, a w jej sąsiedztwie pojawi się duży ogród deszczowy z drewnianym pomostem. Na tym odcinku zaplanowano też strefę rekreacyjną z urządzeniami do zabawy;
  • na odcinku nr 4 (od al. KEN do ul. Lanciego) wybudowany ma zostać ogród zmysłów;
  • na odcinku nr 5 (od ul. Lanciego do ul. J. Rosoła) w pobliżu niewielkiego placyku z dwoma dużymi stołami piknikowymi posadzona zostanie roślinność inspirowana sadami;
  • na odcinku nr 6 (od ul. J. Rosoła do ul. Nowoursynowskiej) zmieni się kształt istniejącego nasypu. Mieszkańcy będą mogli wejść na jego szczyt. Po wschodniej stronie pojawi się wiata podobna do tej na odcinku nr 1.

Pierwsze prace miały objąć odcinki nr 2 i 3. W tych miejscach zapowiadano roboty nawet jeszcze w tym roku. Na 2024 r. zaplanowano realizację odcinków nr 4 i 5, a na 2025 r. - odcinków krańcowych. Nie wiadomo jednak czy tak będzie.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto