PlusLiga: Neckermann AZS Politechnika Warszawska - ZAKSA Kędzierzyn Koźle [zdjęcia]

Xathloc
Xathloc
W sobotę siatkarze warszawskiej Politechniki spotkali się w ursynowskiej Hali Arena z zespołem ZAKSA Kędzierzyn Koźle.

Pierwszy set stał pod znakiem zaciętej walki. Początkowo siatkarzom ZAKSY udało się odskoczyć od gospodarzy na 5 punktów, jednak dzięki świetnej grze w obronie i udanym kontrom stołeczny zespół doprowadził do remisu 18:18 i do końca seta toczyła się walka o każdy punkt. Niestety na sam koniec gospodarze popełnili kardynalne błędy w obronie i set ostatecznie należał do zawodników z Kędzierzyna.

Drugi set to konsekwentna gra gości, którzy sukcesywnie powiększali swoje prowadzenie i nie pozwalali gospodarzom na odrobienie strat. Doskonale spisywał się Michał Ruciak oraz Jurij Gladyr, który pierwszy raz wystąpił przeciwko swoim byłym kolegom z drużyny. Do trzeciego seta warszawiacy przystąpili bardzo zmotywowani. Po kilku pierwszych zagrywkach prowadzili już 4:1, jednak zespół ZAKSY otrząsnął się dość szybko i w niedługim czasie prowadził już 12:16.

Goście grali swoje, nie pozwalając zawodnikom Politechniki na wykańczanie akcji. Zresztą, stołeczny zespół wyglądał jakby opadł z sił. Brakowało skuteczności w ataku, zawodnicy popełniali sporo błędów. Sytuacja była całkowicie pod kontrolą gości. Sukcesywnie powiększali swoją przewagę i pod koniec seta prowadzili bardzo wysoko - 13:21. Ostatecznie set zakończył się z dużą stratą dla warszawiaków, a cały mecz zwycięstwem gości.

Zawodnicy Politechniki grali bardzo nierówno. Każdy set rozpoczynali skoncentrowani, jednak szybko zaczynali popełniać błędy. Nie potrafili narzucić swojego stylu gry, co w zderzeniu z konsekwentną i dobrze prowadzoną grą zespołu ZAKSY doprowadziło do drugiej w tym sezonie porażki.