Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pociąg Marzeń znów zabierze dzieci na wakacje. Dołącz do kolejnej edycji naszej wyjątkowej akcji!

MediaPPG
Wakacje to beztroska, zabawa i… czas na podróże. Niestety, nie wszystkie dzieci mogą sobie na to pozwolić. I właśnie dlatego powstał Pociąg Marzeń, który znów pomoże spełnić im pragnienia o letnim podróżowaniu.

Im więcej wagoników, tym więcej uśmiechów

Na czym polega akcja? Zasady są proste. Nasz specjalny Pociąg ma pomóc w zorganizowaniu wakacji dzieciom, które z różnych względów nie mają takiej możliwości. W szczególności chodzi o podopiecznych różnych fundacji, stowarzyszeń oraz domów dziecka. Do akcji przyłączają się firmy, które poprzez wykupienie wagonika, pomagają tym instytucjom w sfinansowaniu wakacyjnego wyjazdu dla najmłodszych. Zostanie na to przeznaczona połowa wpłaconych środków. Im więcej wagoników, tym więcej dzieci będzie miało szansę na spędzenie beztroskiego i radosnego czasu.

Mecenasem Strategicznym naszej akcji jest Grupa Tauron, największy dystrybutor energii elektrycznej w Polsce, który dostarcza energię do ponad 5,6 mln klientów w kraju. Firma jest też drugim co do wielkości jej producentem i sprzedawcą oraz największym dostawcą ciepła na Górnym Śląsku. Jednym z fundamentów działania Grupy Tauron jest troska o planetę. Firma realizuje swoją ekologiczną strategię za sprawą Zielone Zwrotu Taurona. Grupa Tauron angażuje się w szereg przedsięwzięć na rzecz otoczenia, takich jak działalność edukacyjna i charytatywna. Jest sponsorem ważnych wydarzeń kulturalnych i sportowych.

Mecenasem Ogólnopolskim naszej akcji jest Global Impact Beata Drzazga - firma zajmująca się m.in. mentoringiem, inspirowaniem i wspieraniem zarówno przedsiębiorców działających już w biznesie jak i młode osoby chcące otworzyć firmy. Wspieranie i inspirowanie młodzieży. Firma zajmuje się misjami gospodarczymi na całym świecie i pomocą łączenia ludzi w biznesie.

Mecenasem Ogólnopolskim naszej akcji jest Skarbiec TFI jeden z najdłużej działających towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce. Towarzystwo wielokrotnie było wyróżniane prestiżowymi nagrodami, w tym za innowacyjność oraz rentowność zarządzanych funduszy. Skarbiec TFI obecnie zarządza aktywami w wysokości ponad 5 miliardów złotych, co oznacza, że jest jednym z największych, niezależnych towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce. Na koniec marca 2023 Skarbiec TFI miało ponad 93 tysiące aktywnych klientów i obsługiwało ponad 1500 firm i instytucji.

Mecenasem ogólnopolskim akcji jest Huta Łabędy, która jest jednym z najbardziej znanych i cenionych w kraju dostawców produktów i usług hutniczych, w tym w szczególności produktów dla górnictwa i budownictwa.

Bez Was te podróże by się nie odbyły

Rok temu, dzięki ogromnej hojności partnerów i sponsorów, udało się zebrać blisko pół miliona złotych, które trafiły do 15 fundacji. Ich wychowankowie brali udział w obozach, koloniach, a nawet wyprawach survivalowych pełnych błota, przeszkód i skoków spadochronowych. Niektórzy, tak jak protegowani wielkopolskich rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych, mogli sami zdecydować o tym jak chcą wypoczywać i gdzie wyjechać. Na liście marzeń pojawiły się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, czy Szklarska Poręba. Inni z kolei woleli spokój i sielankę w agroturystyce. 30 wychowanków Fundacji Hospicyjnej z Pomorza wzięło udział w obozie sportowo-naukowym, gdzie nie tylko aktywnie spędzali czas, ale również mogli nauczyć się słuchać siebie nawzajem i dbać o swoje bezpieczeństwo. W kolejnych województwach, w ramach naszej akcji, mali turyści wyjechali nad polskie morze, w góry, czy na Mazury. Tam zwiedzali, podziwiali widoki, brali udział w organizowanych specjalnie dla nich zabawach i cieszyli się wspaniałą atmosferą. Na Podkarpaciu, we współpracy z Caritas Diecezji Rzeszowskiej, pomogliśmy w zorganizowaniu letniego wypoczynku aż dla 600 dzieci!

Mało tego. Dla naszego Pociągu Marzeń nie ma żadnych granic i razem z wychowankami krakowskiego Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa” zajechał aż na greckie Korfu. To dopiero była przygoda! Uczestnicy wyprawy pływali łodzią po Morzu Jońskim i rozsmakowywali się w pysznych, lokalnych produktach.

Wszystkie te, mniejsze czy większe wyprawy, obozy i kolonie dały dzieciom znacznie więcej niż tylko oderwanie od smutnej codzienności. Dały nowych przyjaciół i całą masę wspomnień. Dały radość i beztroskę. I to chyba najbardziej wartościowy efekt naszej akcji.

Do naszej akcji dołączyli:

Nie tylko pomaganie, ale i promocja

W tym roku ruszamy po raz kolejny. Firmy, które zdecydują się dołączyć do akcji poprzez wykupienie wagonika do Pociągu Marzeń, otrzymają w zamian, oprócz uśmiechu i radości dzieci, reklamę na łamach naszych dzienników. Pociąg Marzeń przejedzie symbolicznie przez 15 województw. Będzie widoczny dla czytelników i internautów aż przez 7 tygodni: od 23 czerwca do 11 sierpnia. Każdy wagonik będzie miał na sobie logo firmy, która przyłączyła się do akcji. Partnerzy akcji otrzymają również indywidualny bilet do marzeń – wyjątkową grafikę, którą będą mogli wykorzystać w swoich mediach społecznościowych i na stronach internetowych.

Tak więc… zajmujcie swoje miejsca, Pociąg Marzeń lada moment wystartuje! Dokąd tym razem zabierze dzieci na wakacje? Przekonamy się niebawem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Pociąg Marzeń znów zabierze dzieci na wakacje. Dołącz do kolejnej edycji naszej wyjątkowej akcji! - Tygodnik Ostrołęcki

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto