MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pogrzeb Janusza Rewińskiego w Warszawie. Ostatnia droga filmowego "Siary". Rodzina, przyjaciele i fani pożegnali legendarnego aktora

Redakcja Warszawa
Redakcja Warszawa
Tak wyglądały uroczystości pogrzebowe Janusza Rewińskiego
Tak wyglądały uroczystości pogrzebowe Janusza Rewińskiego Krzysztof Jedynak
Pogrzeb Janusza Rewińskiego odbył się w piątek, 7 czerwca, w Warszawie. Uroczystości żałobne rozpoczęły się w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej w Radości. Świątynię wypełnili członkowie rodziny, przyjaciele oraz fani. Następnie nastąpił pochówek na miejscowym cmentarzu parafialnym. Znany aktor i satyryk oraz były poseł zmarł 1 czerwca 2024 roku.

Pogrzeb Janusza Rewińskiego. Tak pożegnano znanego aktora

W piątek, 7 czerwca 2024, o godz. 12 w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej w Warszawie rozpoczęło się nabożeństwo żałobne poświęcone zmarłemu Januszowi Rewińskiemu - aktorowi, satyrykowi, posłowi na Sejm I kadencji. W ostatnim pożegnaniu uczestniczyła rodzina, ale także znajomi i przyjaciele. Po mszy św. nastąpiło odprowadzenie na miejscowy cmentarz parafialny.

Poniżej zdjęcia z uroczystości pogrzebowych Janusza Rewińskiego:

Tak wyglądały uroczystości pogrzebowe Janusza Rewińskiego

Pogrzeb Janusza Rewińskiego w Warszawie. Ostatnia droga film...

"Buenas noches, Senior Siarra!"

Janusz Rewiński zmarł 1 czerwca 2024 roku w wieku 74 lat. O śmierci artysty poinformował jego syn Jonasz Rewiński w mediach społecznościowych.

1 czerwca Tata stoczył walkę ze swoim stanem zdrowia. Niestety tym razem nie dał rady. Przez wiele lat dawał radość i uśmiech nie tylko nam, ale i wszystkim wokół. Teraz świat jest jakby taki sam, ale uśmiechu nagle zabrakło. Janusz Rewiński. Aktor, satyryk, poseł na Sejm I kadencji. Dziękujemy za wszystko. Gdziekolwiek teraz jesteś, mamy nadzieję że "mają rozmach". Buenas noches, Senior Siarra! - napisał w serwisie X Jonasz Rewiński.

Kim był Janusz Rewiński?

Janusz Rewiński urodził się 16 września 1949 roku w Żarach. W 1972 roku został absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Działalność artystyczną rozpoczął od występów w programie kabaretowym "Spotkanie z Balladą", emitowanym w TVP2, i krakowskiej w Piwnicy Pod Baranami. W latach 70. można go było oglądać m.in. w spektaklach "Zemsta" wg Fredry w reż. Romana Kordzińskiego, "Ożenek" wg Gogola w reż. Bogdana Hussakowskiego i "Dobry człowiek z Seczuanu" wg Brechta w reż. Kordzińskiego w Teatrze Polskim w Poznaniu.

Szeroka publiczność kojarzy go z kreacji Miśka w Kabarecie Olgi Lipińskiej i Edwarda Nowaka w serialu "Tygrysy Europy". Na wielkim ekranie zadebiutował w 1983 r. w "Snach i marzeniach" Pawła Pitery i Janusza Petelskiego w roli szefa redakcji telewizyjnej. Zagrał także m.in.

  • bosmana Banka w "Podróżach Pana Kleksa" Krzysztofa Gradowskiego (1985),
  • wiceministra Jerzego w "Uprowadzeniu Agaty" Marka Piwowskiego (1993),
  • Stefana "Siarę" Siarzewskiego w "Kilerze" i "Kiler-ów 2-óch" Juliusza Machulskiego (1997 i 1999),
  • dyrektora banku w "Rysiu" Stanisława Tyma (2007).

Udzielał się też w polityce

Rewiński znany jest przede wszystkim jako aktor, ale był też jednym z organizatorów stowarzyszenia "Skauci Piwni", które w 1990 roku przerodziło się w Polską Partię Przyjaciół Piwa. W 1991 roku został posłem na Sejm z ramienia tego ugrupowania. W 2010 roku był członkiem komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich, a pięć lat później wspierał kampanię prezydencką Andrzeja Dudy.

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto