Polonia 2011 nokautuje rywali. Znowu

Drugi dzień turnieju rozpoczął się kolejnym doskonałym występem stołecznej drużyny. Pierwsza kwarta meczu, podobnie jak wczoraj, rozpoczęła się od zmasowanego ataku gospodarzy.

Dzięki wysokiej wygranej 28:5, koszykarze Polonii 2011 zapewnili sobie bezpieczną przewagę na dalszą część meczu. Druga kwarta była dzięki temu dużo spokojniejsza, aczkolwiek goście nadal nie zachwycali skutecznością w ataku i obronie.

Wykorzystując to koszykarze Polonii zwiększyli swoja przewagę o kolejne 12 punktów. Wychodząc na drugą część meczu gospodarze byli rozluźnieni i pewni siebie. Zmniejszyli tempo gry, ale nadal byli zdecydowanie lepsi od przeciwników. Pod koniec meczu zawodnicy Czarnych zaczęli popełniać coraz więcej prostych błędów. Dzięki temu oraz nerwowej grze przeciwnika gracze gospodarzy znów zaczęli gwałtownie zwiększać swoją przewagę.

Przez cały mecz koszykarze Polonii 2011 nie pozostawiali wątpliwości co do tego, który zespół jest lepszy. Zdecydowanie lepsza skuteczność rzutów za dwa punkty (Polonia 2011: 47 proc., Czarni Słupsk: 20 proc.) oraz prawie tak dobra jak wczoraj skuteczność z dystansu (28 proc.), a także lepsza gra na tablicy i w bloku oraz mniejsza ilość strat, zapewniła im wysokie zwycięstwo 82:33.
ss

sport|koszykówka|u20|juniorzy|mistrzostwa polski|półfinałysport|koszykówka|u20|juniorzy|mistrzostwa polski|półfinały

ss
Najwięcej punktów, podobnie jak wczoraj, zdobył zawodnik Polonii 2011 Mateusz Ponitka (15), który również najlepiej radził sobie w zbiórkach w obronie.

Porażka Unii Tarnów

W drugim meczu rozegranym tego dnia zmierzyły się zespoły Unii Tarnów i Zastalu Zielona Góra. Początek meczu należał do zawodników Unii Tarnów. Zawodnicy z Tarnowa wyraźnie postanowili udowodnić, że nie są najsłabszą drużyną turnieju, a wczorajsza porażka wynikała z gry z najmocniejszym przeciwnikiem.

Jednak pod koniec pierwszej kwarty ich przewaga nad koszykarzami Zastalu zaczęła się kurczyć i drugą kwartę rozpoczęli ze stratą jednego punktu. Druga kwarta również była bardzo wyrównana, ale więcej okazji do zdobycia punktów wypracowali sobie zawodnicy z Zastalu. Na przerwę schodzili prowadząc 8 punktami.

Po powrocie na boisko koszykarze Unii zaczęli metodycznie odrabiać straty. Tym razem większość gry toczyła się pod koszem zielonogórskiego zespołu. Koszykarzom z Tarnowa udało się pod koniec kwarty dogonić przeciwnika, a nawet wypracować 1 punkt przewagi. Czwarta kwarta była bardzo nerwowa i wyrównana. Do końca nie było wiadomo, kto zejdzie z parkietu z szansą na awans. W momencie ostatniego gwiazdka na tablicy widniał remis! Zwycięzcę miała wyłonić dogrywka.

Jednak w dogrywce napięcia nie wytrzymali koszykarze Unii Tarnów. Nie udało im się nawiązać wyrównanej gry i ostatecznie przegrali dogrywkę 8 punktami, a całe spotkanie 84:92. Obydwa zespoły rozegrały bardzo wyrównane spotkanie. Skuteczność obu zespołów była porównywalna. Nieco lepiej w obronie sprawiali się zawodnicy Unii, jednak popełniali więcej błędów i strat, co w efekcie odebrało im szanse na zwycięstwo i awans do ostatniej fazy rozgrywek.

Z drużyn grających w warszawskiej rundzie jedynie drużyna Polonii 2011 może w tym momencie być pewna swojego awansu, awans drugiego zespołu będzie zależał od wyników trzeciego dnia turnieju. Bliźsi awansu są jednak koszykarze Czarnych Słupsk, ponieważ warszawscy koszykarze raczej nie sprawią prezentu graczom z Zielonej Góry.

Ostatni dzień turnieju w niedzielę w hali AWF (ul. Marymoncka 34) od godz. 10.00.