MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd tygodnia w Warszawie, najważniejsze wydarzenia od 8.11 do 14.11.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja online
Redakcja online
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Warszawy nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Warszawy nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Warszawy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 8.11 a 14.11.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Techno-protest pod Sejmem. W sieci zapisały się tysiące osób, ale przyszło kilkadziesiąt. Policja blokuje dojście na Wiejską”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Warszawa od 8.11 do 14.11.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Techno-protest pod Sejmem. W sieci zapisały się tysiące osób, ale przyszło kilkadziesiąt. Policja blokuje dojście na Wiejską

Na sobotę, 14 listopada o godz. 17:30 zaplanowano techno-protest pod Sejmem RP w Warszawie. To kolejna manifestacja na fali Strajku Kobiet. Do wydarzenia w mediach społecznościowych zapisało się blisko 8 tys. osób. Wysokie oczekiwania organizatorów nie przełożyły się na rzeczywistość, bowiem frekwencja wyniosła zaledwie kilkadziesiąt osób. Funkcjonariusze policji blokują drogi prowadzące pod gmach Sejmu. Szczegóły w artykule poniżej.

📢 Marsz Niepodległości w Warszawie. Zatrzymano białostoczanina podejrzanego o podpalenie mieszkania

Policjanci z Warszawy wspólnie z funkcjonariuszami z Białegostoku zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o podpalenie mieszkania, do którego doszło 11 listopada w Warszawie przy al. 3 Maja. Jak wynika z policyjnych ustaleń zatrzymany 36-latek jest powiązany ze środowiskiem pseudokibiców.

📢 Nowe ostrzeżenia GIS (12.11.2020). Produkty wycofywane ze sprzedaży, ze sklepów. Są szkodliwe dla zdrowia. Pozbądź się ich z lodówki!

Nowe ostrzeżenia GIS z 12 listopada 2020 roku. Główny Inspektor Sanitarny wycofuje ze sklepów produkty żywnościowe szkodliwe dla zdrowia i życia. Sprawdź koniecznie niebezpieczne produkty, które wycofywane są ze sprzedaży. Zobacz aktualne wyniki kontroli i najnowsze ostrzeżenia GIS w przygotowanym przez nas raporcie. Pamiętaj, jeśli masz w domu te niebezpieczne dla zdrowia i życia produkty, koniecznie pozbądź się ich wyrzucając do kosza lub oddając do sklepu (12.11.2020)

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Lenovo TAB M10 10,3" 4GB/64GB WiFi szary (ZA5T0230PL)


Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 32GB WiFi Czarny (SM-T510NZKDXEO)


Tygodniowa prasówka 8.11-14.11.2020 Warszawa: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Warszawie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Twarze Strajku Kobiet. To one stoją na czele ostatnich protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w kraju i na Pomorzu [sylwetki]

W masowych protestach, które wybuchły po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, biorą udział dziesiątki tysięcy kobiet i mężczyzn. Większość z nich jest anonimowa. Ale te marsze uliczne mają też swoje liderki, które od lat są twarzami ruchów walczących o prawa kobiet.

📢 Jesień w Łazienkach Królewskich. Zjawiskowe zdjęcia ze spaceru po najpiękniejszym ogrodzie w Warszawie

Łazienki Królewskie jesienią są najbardziej urokliwym miejscem w Warszawie. To punkt obowiązkowy do odwiedzenia podczas listopadowych przechadzek. Szczególnie, że na miejscu, oprócz zabytkowych rzeźb i budowli czekają na was cudowne zwierzaki - wiewiórki-łakomczuchy i dostojne pawie.

📢 Takiej Warszawy w piątkowe popołudnie dawno nie widzielismy. Zamknięte sklepy, cisza spokój, zero ludzi na ulicach. Zobacz to na zdjęciach.

Puste ulice, nieliczni podróźni, świąteczna i pusta galeria w centrum Warszawy.
Tak wyglądała stolica w piątkowe popołudnie. Coś co kiedyś było nie do uwierzenia, a zdjęcia pustej Warszawy można było zrobić tylko późno w nocy.

📢 Komu rząd daje miliony w pandemii? Bayer Full, Małgorzata Foremniak, Julia Pietrucha, Zespół Śląsk na liście Funduszu Wsparcia Kultury

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało listę artystów i jednostek kultury, które otrzymają finansową pomoc w ramach Funduszu Wsparcia Kultury. Z woj. śląskiego są m.in. Golec Fabryka Sp. z o.o., Miuosh, Sebastian Riedel, Piotr Kupicha, Opera Śląska w Bytomiu, Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego Filharmonia Śląska i Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. St. Hadyny. Wsparcie dostaną też m.in. zespół Bajm, Wojciech Mazolewski, Kamil Bednarek, Małgorzata Foremniak, Rafał Królikowski i Julia Pietrucha. Pieniądze zostaną wykorzystane na zapewnienie ciągłości działalności artystycznej i utrzymanie miejsc pracy.

📢 25 571 nowych zakażeń (sobota 14 listopada). 119 zgonów z powodu COVID-19. Premier rozmawiał o szczepionkach z firmami Pfizer i AstraZeneca

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę 14 listopada o 25 571 nowych zakażeniach koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 119 osób. - Nasza strategia i obostrzenia zaczynają przynosić skutek - zapewnia Mateusz Morawiecki. - Co to oznacza? Nie musimy wprowadzać narodowej kwarantanny.

📢 Co zabrać do szpitala covidowego. Jest lista 27 rzeczy koniecznych. Trzymaj w pogotowiu

Pogotowie zabiera Cię do szpitala covidowego? Przygotuj się wcześniej i spakuj do torby wszystkie niezbędne rzeczy zanim przyjedzie karetka pogotowia. Potem nie będzie czasu. Jeśli ich zapomnisz, nikt nie będzie mógł ich donieść. Fundacja GOTOWI.ORG przygotowała poradnik, jak przygotować się zawczasu na ewentualny pobyt w szpitalu covidowym. Eksperci fundacji przekonują, że lepiej być gotowym "3 lata przed niż 1 godzinę po". Zwłaszcza, że COVID-19 bardzo osłabia organizm, i gdy już pod drzwiami domu będzie stała karetka, by zabrać nas do szpitala, nie będziemy mieć siły na zabranie z domu potrzebnych rzeczy, a w szpitalach często brakuje nawet tych podstawowych.

📢 Wirtualny asystent dla osób niewidomych czy monitoring dronami. Wybrano 10 innowacyjnych projektów, które zmienią Warszawę

Inteligentny asystent dla osób niewidomych, "ramię" do ładowania samochodów elektrycznych, monitoring dronami czy wyszukiwarka przestrzeni magazynowej. Wyłoniono 10 najlepszych startapów w stolicy, które mają szansę wdrożyć swoje projekty i zmienić jakość życia mieszkańców Warszawy. Szczegóły w tekście poniżej.

📢 Koronawirus zmienił Warszawę. Ta zima nie będzie już taka sama. Za czym będziemy tęsknić?

Pandemia koronawirusa wymusiła kolejne ograniczenia i bezpośredni wpływ na nasze życie. Wraz z tym zmienia się codzienne funkcjonowanie miasta. Oznacza to, że zima w tym roku będzie zupełnie inna. Wiele miejsc musi pozostać zamkniętych, a wydarzenia trzeba było odwołać lub przenieść do Internetu. Czego zabraknie? Co zostanie zamknięte? Kliknij w zdjęcie i sprawdź za czym będziemy najbardziej tęsknić.

📢 Marsz Niepodległości nagrany w klimacie VHS. ''Mocne. Gdyby nie szczegóły, można pomyśleć, że to rzeczywiście lata 90.''

11 listopada ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Do sieci trafiły liczne zdjęcia i nagrania z tego wydarzenia, również jedno zupełnie unikatowe - jeden ze studentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi nakręcił film z marszu w klimacie VHS. Szczegóły poniżej.

📢 Awarie w Warszawie. Te wydarzenia utkwiły nam w pamięci. Płonący most, pęknięta rura i zalane metro

Marcin Święcicki, były prezydent stolicy, powiedział, że przy zarządzaniu tak dużym miastem jak Warszawa, kryzysy zdarzają się co tydzień. Nie wszystko da się przewidzieć, ale niektóre awarie szczególnie zapadły mieszkańcom w pamięć. Przypominamy te z ostatnich kilku lat.

📢 Rząd myśli o zniesieniu części obostrzeń. Padły daty

Najwcześniej w połowie grudnia możemy spodziewać się zniesienia części obostrzeń obowiązujących dziś w Polsce. Zapowiedział to w piątek w rozmowie z radiem Zet profesor Andrzej Horban, szef doradców premiera ds. epidemii. Horban wyjaśnił, że będzie to możliwe dzięki temu, że wzrost liczby zakażeń w Polsce zatrzymał się.

📢 Krytyczna sytuacja galerii handlowych. Czy zostaną otwarte przed świętami Bożego Narodzenia?

Czy galerie handlowe w Polsce będą także zamknięte w grudniu 2020? Tego obawia się branża handlowa. Organizacje reprezentujące właścicieli firm apelują do rządu o jak najszybsze otwarcie centrów handlowych i umożliwienie Polakom robienia zakupów świątecznych. Zapewniają także, że są gotowi wydłużyć godziny otwarcia obiektów handlowych, aby jeszcze bardziej rozłożyć w czasie ruch odwiedzających. Szczegóły w tekście poniżej.

📢 Te rzeczy sprzedaje wojsko! Agencja Mienia Wojskowego w Gdyni organizuje przetarg w listopadzie 2020 roku. Co można kupić? [13.11.2020]

Agencja Mienia Wojskowego w Gdyni wyprzedaje sprzęt! Tego typu przetargi to prawdziwa gratka dla miłośników wojskowych sprzętów z demobilu! Oddziały Agencji Mienia Wojskowego organizują je co jakiś czas - z reguły raz w miesiącu. Tym razem przyszła kolej na Gdynię. Wojsko na swojej stronie internetowej wystawiło na sprzedaż kilkadziesiąt pozycji, są to m.in. takie rzeczy jak: samochody, sprzęt techniczny czy specjalistyczne maszyny. Wszystko to w bardzo atrakcyjnych cenach! Tego nie możesz przegapić! Sprawdź, co można kupić w listopadowym przetargu!

📢 Zalecane noszenie rękawiczek w miejscach publicznych. Co z bezpieczeństwem owoców i warzyw?

Jeden z Czytelników dopytuje, czy na owocach i warzywach może być przenoszony koronawirus? W jednym z marketów, które odwiedza, od niedawna jest dodatkowe stanowisko do dezynfekcji dłoni właśnie przy takich produktach, stąd jego pytanie. Na wątpliwości odpowiada Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bydgoszczy. Sprawdziliśmy też, co z noszeniem rękawiczek podczas zakupów.

📢 W Warszawie pandemia wymknęła się spod kontroli. Stolica w Czarnej Strefie. Liczba zgonów rośnie lawinowo

Koronawirus. Już pięć powiatów z Mazowsza - w tym Warszawa - przekroczyło wyznaczoną granicę narodowej kwarantanny i pełnego lockdownu. Pięć kolejnych regionów przekroczy ją lada moment. Gdzie jest najgorzej w województwie mazowieckim? Szczegóły w tekście poniżej.

📢 Szpital Południowy. Otwarcie nowej placówki już niedługo. Trafią tam chorzy na Covid-19?

W Szpitalu Południowym trwają prace wykończeniowe. Placówka jest już niemal gotowa. Wewnątrz zaczęły się już pierwsze odbiory, ale na otwarcie trzeba będzie poczekać. - Analizujemy możliwość przyspieszenia budowy - mówi Rafał Trzaskowski. Możliwe, że trafią tam chorzy na Covid-19.

📢 Gdzie zarażamy się koronawirusem? Naukowcy wskazują najczęstsze miejsca. Sprawdź, gdzie możesz się zarazić

Amerykanie przeanalizowali dane z niemal 100 mln telefonów komórkowych. Zebrali informacje, gdzie najczęściej się logowały i czy ich właściciele zachorowali na COVID-19. Po weryfikacji okazało się, że do zakażeń dochodziło najczęściej w restauracjach, siłowniach i hotelach. Nie ma aktualnych polskich badań na ten temat, ale ze wzrostu zakażeń wynika, że obecnie najczęściej zakażają Polaków uczniowie, którzy na moment wrócili do szkół. Raport GIS z początków pandemii mówił, że głównym źródłem zakażeń były szpitale i przychodnie.

ZOBACZ KONIECZNIE

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto