Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pytaj o przyszłość Skaryszaka

Monikka
Monikka
Możesz zapytać urzędników o szczegóły planowanej rewitalizacji parku. O godz. 11:00 ruszył punkt informacyjny przy wejściu od strony ronda Waszyngtona.

Z punktu informacyjnego skorzystało już kikadziesiąt osób. - Byłyśmy zaskoczone, bo spora grupa zainteresowanych modernizacją parku pojawiła się na miejscu jeszcze przed godz. 11:00, zanim zdążyliśmy rozstawić nasz namiot - mówi z uśmiechem Iwona Fryczyńska z Zakładu Oczyszczania Miasta. - Jak się okazało, zdania na temat przyszłości tego miejsca są podzielone. Między kilkoma osobami wywiązała się dyskusja na temat planów modernizacji obiektu. Odwiedził nas też starszy pan, który przyniósł ze sobą archiwalne zdjęcia parku. Cieszymy się, bo to znaczy, że Skaryszak jest ważnym i lubianym przez warszawiaków miejscem odpoczynku – dodaje.

Urzędnicy odpowiadają na pytania i opowiadają o szykowanych zmianach. Na specjalnej mapie można też zobaczyć, jak ostatecznie będzie wyglądał park Skaryszewski. Punkt informacyjny działa w środy (5, 12, 19 i 26 sierpnia) w godz. 11:00 - 14:00 w pobliżu skrzyżowania alei głównej i obwodnicowej parku (na osi głównej od wejścia od strony ronda Waszyngtona).

Porozmawiaj o przyszłości Skaryszaka

Osoby zainteresowane przyszłością obiektu otrzymają szczegółowe informacje dotyczące m.in. zaawansowania prac projektowych oraz wytycznych Stołecznego Konserwatora Zabytków w sprawie modernizacji parku.

- Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie. W tym celu dyżur w punkcie informacyjnym pełnią aż trzy osoby: przedstawiciele Zarządu Oczyszczania Miasta, Urzędu Dzielnicy Praga Południe oraz Biura Ochrony Środowiska UM – mówi Fryczyńska. - W przyszłą środę w punkcie informacyjnym dostępne będą specjalne broszury z kompleksową informacją dotyczącą rewaloryzacji obiektu.

Park Skaryszewski wczoraj i dziś

Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego należy do najpiękniejszych w Polsce i jest drugim pod względem wielkości parkiem Warszawy (ponad 50 ha), wpisanym do rejestru zabytków stolicy. Od jego założenia mineło już ponad 100 lat, dlatego potrzebne są działania rewaloryzacyjne.

W lutym Zarząd Oczyszczania Miasta uruchomił specjalną stronę internetową, na której można zobaczyć, jak kiedyś wyglądał Park Skaryszewski i jak będzie wyglądał w przyszłości. Plany zakładają m.in. wyremontowanie mostków, oświetlenie wszystkich alejek i placów, a nawet budowę przystani nad Jeziorkiem Kamionkowskim i uruchomienie wypożyczalni sprzętu wodnego. Mieszkańcy mogą także za pośrednictwem strony zgłaszać własne propozycje oraz pytania dotyczące poszczególnych zmian w parku.

- Od momentu uruchomienia strony otrzymaliśmy około stu maili dotyczących planów przyszłej rewaloryzacji. Większość związana była z obawami warszawiaków, czy nie będą one miały negatywnego wpływu na przyrodę – mówi Fryczyńska. – Wszystkie osoby, które kontaktowały się z nami w sprawie modernizacji obiektu, zostały już zawiadomione o uruchomieniu punktu informacyjnego – dodaje.

Organizatorzy zastrzegają, że w przypadku deszczowej pogody dyżur konsultantów może zostać odwołany.


Zobacz także:
Zobacz, jak zmieni się Park Skaryszewski
Bobry zadomowiły się w Parku Skaryszewskim
Kaczki i gawrony królami Warszawy

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto