Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Remont Trasy Łazienkowskiej w Warszawie. Wkrótce ruszy przebudowa wiaduktów po praskiej stronie. Kierowców czekają utrudnienia

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Remont Trasy Łazienkowskiej. Wkrótce ruszy przebudowa wiaduktów po praskiej stronie
Remont Trasy Łazienkowskiej. Wkrótce ruszy przebudowa wiaduktów po praskiej stronie Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
Trwa remont Trasy Łazienkowskiej. Od 19 czerwca rozpoczną się prace, które umożliwią rozpoczęcie przebudowy wiaduktów na Saskiej Kępie. Spowoduje to wyłączenie wewnętrznych pasów jezdni nad ulicami Bajońską i Paryską. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała około dwa tygodnie. Szczegóły poniżej.

Stołeczny Ratusz przekazał najnowsze informacje dotyczące prac remontowych na praskiej części Trasy Łazienkowskiej. Na Saskiej Kępie trwają właśnie przygotowania do rozpoczęcia modernizacji tamtejszych wiaduktów oraz do wykonania zabezpieczeń przed hałasem, którego źródłem jest ruch drogowy w al. Stanów Zjednoczonych.

W poniedziałek 19 czerwca, po godz. 22:00 wyłączone z ruchu zostaną wewnętrzne pasy na obydwu wiaduktach. Przejezdne pozostaną buspasy oraz po jednym pasie w każdym kierunku dla kierowców indywidualnych.

Remont Trasy Łazienkowskiej. Wkrótce ruszy przebudowa wiaduktów po praskiej stronieUrząd Miasta Stołecznego Warszawy

Powyższa organizacja ruchu będzie obowiązywała przez około dwa tygodnie i umożliwi wykonanie prac związanych z zabezpieczeniem nasypu znajdującego się w rejonie ul. Bajońskiej. Następnie rozpocznie się rozbiórka i odbudowa wiaduktów.

Zamknięcie wiaduktu północnego

Jako pierwszy modernizowany będzie wiadukt znajdujący się po stronie północnej. Jego zamknięcie planowane jest w pierwszej połowie lipca. Wówczas zostanie wprowadzony dwukierunkowy ruch dla pojazdów indywidualnych na południowej jezdni al. Stanów Zjednoczonych - od Kanału Wystawowego do wiaduktów Trasy Łazienkowskiej nad Wałem Miedzeszyńskim.

Miejsca, w których pojazdy indywidualne oraz autobusy będą przejeżdżały przez pas dzielący jezdnie al. Stanów Zjednoczonych to przewiązki, które są już gotowe i powstały w czterech lokalizacjach:

  • W rejonie Kanału Wystawowego
  • W rejonie ul. Międzynarodowej
  • W rejonie ul. Saskiej
  • W rejonie wiaduktów Trasy Łazienkowskiej nad ul. Wał Miedzeszyński

W trakcie modernizacji pierwszego z wiaduktów, z wyłączeniem okresu niezbędnego na wymianę nawierzchni - autobusy nadal będą jeździły w kierunku centrum jezdnią północną aż do przystanku Saska. Następnie zjadą na stronę południową i znajdujący się tam wiadukt.

Stołeczny Ratusz zapewnia, że dzięki nowemu oświetleniu oraz zmianom w oznakowaniu droga stanie się bezpieczniejsza. Dosadzonych zostanie także ponad 70 drzew, które wraz z drzewami już rosnącymi, utworzą tu obustronne szpalery. Pojawi się blisko 15 tys. dodatkowych krzewów, liczne byliny, pnącza oraz trawniki.

Trasa Siekierkowska zamiast Łazienkowskiej

W trakcie modernizacji wiaduktów Trasy Łazienkowskiej nad ul. Bajońską i Paryską główną drogą objazdową będzie Trasa Siekierkowska.

Aby ułatwić kierowcom zjeżdżającym z Trasy Siekierkowskiej włączanie się do ruchu, powstał dodatkowy pas wzdłuż jezdni Wału Miedzeszyńskiego w stronę centrum - informują urzędnicy.

Modernizacja wiaduktów na Trasie Łazienkowskiej

Wiadukty nad ul. Paryską i Bajońską powstały jako część Trasy Łazienkowskiej i są użytkowane od 1974 roku. Urzędnicy informują, że wymagają one przebudowy z powodu złego stanu technicznego.

Generalnym Wykonawcą robót budowlanych jest firma WARBUD. Ich koszt to ok. 88,7 mln zł. Umowa z wykonawcą zawarta została 13 grudnia 2022 r. i przewiduje realizację inwestycji w ciągu 30 miesięcy, z czego pierwsze cztery miesiące to czas przygotowania do rozpoczęcia robót budowlanych.

Modernizacja wiaduktów nad ul. Paryską i Bajońską jest kolejnym etapem przebudowy Trasy Łazienkowskiej. Dotychczas wyremontowany został most Łazienkowski, estakady na węzłach z Wisłostradą i Wałem Miedzeszyńskim oraz wiadukt na Przyczółku Grochowskim. Do marca 2024 r. potrwa przebudowa dwóch wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy parku Agrykola.

Przewidywana całkowita wartość inwestycji to 106 483 428,84 zł. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z budżetu państwa w kwocie 101 159 257,40 zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto