Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rondo Sedlaczka w Warszawie zamknięte. Ostatnie prace przy modernizacji skrzyżowania. Utrudnienia dla kierowców, autobusy na objazdach

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Utrudnienia potrwają do poniedziałku
Utrudnienia potrwają do poniedziałku Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
W związku z ostatnimi pracami na rondzie Sedlaczka, w czwartek wieczorem zamknięto skrzyżowanie zlokalizowane pod wiaduktami Trasy Łazienkowskiej przy parku Agrykola. Wyznaczono objazdy zarówno dla samochodów osobowych, jak i autobusów komunikacji miejskiej. Planowo, utrudnienia mają zakończyć się w poniedziałek 4 grudnia przed godziną 5:00. Równolegle trwać będzie wymiana nawierzchni na ulicy Chodeckiej na warszawskim Targówku. Szczegóły poniżej.

Spis treści

Zamknięcie Ronda Sedlaczka

Dobiega końca przebudowa ronda Sedlaczka, znajdującego się na skrzyżowaniu ulic Myśliwieckiej, Rozbrat i Łazienkowskiej, pod nowymi wiaduktami Trasy Łazienkowskiej przy parku Agrykola. Aby uruchomić rondo konieczne jest ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni i wykonanie na niej oznakowania poziomego.

W związku z pracami, skrzyżowanie zostało zamknięte 30 listopada, około godziny 22:00.

Utrudnienia potrwają do poniedziałku

Rondo Sedlaczka w Warszawie zamknięte. Ostatnie prace przy m...

Utrudnienia w weekend

Objazd wyznaczony został Alejami Ujazdowskimi oraz ulicami Książęcą i Ludną do Wisłostrady lub ulicą Czerniakowską do Trasy Łazienkowskiej.

Przywrócenie ruchu zostało zaplanowane na poniedziałek, 4 grudnia przed godziną 5:00. Zakres otwarcia skrzyżowania uzależniony będzie od postępu w pracach, na co decydujący wpływ ma pogoda. Jeśli zbyt niskie temperatury lub opady śniegu uniemożliwią wykonanie wszystkich prac, w poniedziałek powróci dotychczasowa organizacja ruchu (przejazd wahadłowy po zachodniej stronie ronda), a układanie nawierzchni będzie kontynuowane w kolejny weekend.

Weekendowe prace na rondzie Sedlaczka
Utrudnienia potrwają do poniedziałkuUrząd Miasta Stołecznego Warszawy

Otwarcie całego ronda i uruchomienie wszystkich relacji w rejonie skrzyżowania ulic Myśliwieckiej, Rozbrat i Łazienkowskiej planowane jest jeszcze w grudniu.

Autobusy pojadą innymi trasami

W czasie zamknięcia skrzyżowania na objazdy zostaną skierowane linie:

 • 107
 • 108
 • 159
 • 162
 • 171
 • 517
 • N33
 • N83

Autobusy linii:

 • 107 i 159 w obydwu kierunkach, od ulicy Pięknej będą dojeżdżały do Czerniakowskiej Alejami Ujazdowskimi i Trasą Łazienkowską
 • 108, 162 w stronę Wisłostrady pojadą ulicami Górnośląską i Solec, a w przeciwnym kierunku Solec, Wioślarską i Ludną
 • Na podobne trasy zostaną skierowane autobusy linii 171 w stronę Chomiczówki oraz nocnych N33 i N83 (w obydwu kierunkach)
 • 517 będą dojeżdżały tylko do ulicy Rozbrat, do przystanków przy Śniegockiej (nie dojadą do pętli Torwar)

Po zakończeniu prac i otwarciu dla ruchu ronda Sedlaczka autobusy wrócą na swoje stałe trasy. Autobusy linii 108 i 162 ponownie pojadą ulicami Myśliwiecką i Szwoleżerów, 159 i 107 wrócą na Łazienkowską i Myśliwiecką, a linii nocnych na Łazienkowską i Rozbrat. Także 171 i 517 znów dojadą na Łazienkowską i pętlę przy Torwarze.

Przebudowa ronda Sedlaczka

Przebudowa ronda Sedlaczka jest częścią inwestycji polegającej na modernizacji wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy parku Agrykola. Termin zakończenia wszystkich prac związanych z jej realizacją mija w marcu 2024 r., ale nowo wybudowane wiadukty są już otwarte i mogą z nich korzystać kierowcy, a po północnej stronie także piesi i rowerzyści.

Na Trasie Łazienkowskiej trwa likwidacja przejazdów, które w trakcie remontu umożliwiały organizację ruchu w obydwu kierunkach po jednej stronie drogi. Związane z tym prace wymagały zamknięcia wewnętrznych pasów ruchu i potrwają do 10 grudnia.

Część pieszo-rowerowa po stronie południowej wiaduktów będzie gotowa do marca 2024 r. Do tego czasu zakończą się także wszystkie pozostałe prace, w tym m.in. wykonywanie nawierzchni żywicznych na elementach wiaduktu południowego, budowa schodów w rejonie skarpy warszawskiej i drogi rowerowej w parku Ujazdowskim - przekazał Stołeczny Ratusz w komunikacie.

Inwestorem przebudowy wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy Agrykoli jest Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta, wykonawcą firma SKANSKA. Koszt inwestycji to około 90,5 mln zł.

Prace na ulicy Chodeckiej

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy przypomniał w komunikacie, że w piątek 1 grudnia o godzinie 20:00, rozpoczną się prace polegające na wymianie nawierzchni ulicy Chodeckiej. Potrwają one do poniedziałku, 4 grudnia, do godziny 5:00.

W tym czasie remontowany odcinek będzie wyłączony z ruchu. Kierowcy ominą utrudnienia ulicami: Kondratowicza, Łabiszyńską, Łojewską, Turmoncką i Krasnobrodzką lub Kondratowicza, Malborską i Kowalskiego do Krasnobrodzkiej. Mieszkańcy dojadą do swoich posesji ulicami Tokarza i Krasiczyńską, na których zostanie dopuszczony ruch w obu kierunkach - poinformowały władze stolicy.

Weekendowe prace na ulicy Chodeckiej
Utrudnienia potrwają do poniedziałkuUrząd Miasta Stołecznego Warszawy

Autobusy linii: 114, 169, 199, 245, 409 i 500 nie dojadą do pętli Bródno-Podgrodzie, która będzie nieczynna. Będą jeździły ulicą Kondratowicza do Łabiszyńskiej i zakończą oraz rozpoczną swoje kursy przy skrzyżowaniu z Suwalską. Natomiast autobusy linii: 112, N14 i N64 będą kursowały bezpośrednio ulicą Kondratowicza, z pominięciem Łojewskiej.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto