Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ruszył 7. Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur [zdjęcia]

Redakcja
Urszula Dudziak i Femi Kuti
Urszula Dudziak i Femi Kuti Edyta Nowicka
Od koncertu Urszuli Dudziak Superband i Femi Kuti rozpoczął się Festiwal Skrzyżowanie Kultur. Zdjęcia dziennikarki obywatelskiej.

Po raz siódmy w Warszawie możemy oglądać artystów z całego świata w ramach Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Przegląd, który rozpoczął się w niedzielę 25 września potrwa do 1 października.

Zdjęcia z rozpoczęcia festiwalu »

Pierwszy koncert mogliśmy zobaczyć w niedzielę o godz. 18.00. Na scenie Sali Kongresowej pojawiła się Urszula Dudziak wraz ze swoim zespołem, w którym w skład wchodzili: Łukasz Poprawski (saksofon altowy), Robert Cichy (gitary), Jan Smoczyński (instrumenty klawiszowe), Krzysztof Pacan (gitara basowa) oraz Artur Lipiński (perkusja).

Urszula Dudziak na 7.WFSK przygotowała specjalny, wielokulturowy projekt, który zaprezentowała widzom. Za pomocą Jana Smoczyńskiego i Joe Zawinul, jazz zmieszał się z muzyką z różnych zakątków świata oraz z oryginalnym językiem Uli Dudzik. Dało to mieszankę świeżą, kolorową i niezwykle interesującą, a pomógł w tym energetycznymi interpretacjami Superband. Rozbrzmiewały takie utwory jak „Turecki Mazurek” czy tło jingla festiwalowego „Happy Riding”.

Afrykański żywioł

Kolejną gwiazdą rozpoczęcia Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowania Kultur był żywioł z Afryki - dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy Femi Kuti (Olufela Olufemi Anikulapo Kuti).

Jest to nigeryjski muzyk, najstarszy syn twórcy afrobeatu Feli Kutiego. Ta postać jest znana wszystkim wielbicielom muzyki afrykańskiej. Był to pierwszy występ artysty w Polsce. Wyjątkowo charyzmatyczny, energiczny, geniusz afrobeatu i wirtuoz saksofonu wystąpił wraz ze swoim wieloosobowym zespołem Positive Force. Utworami „Dem Bobo”, „Africa for Africa”, „Beng Beng Beng” rozruszał publiczność w Sali Kongresowej. Był to bardzo mocny akcent afrykański.

Materiał przygotowany przez dziennikarkę obywatelską

Chcesz dla nas pisać? Zapraszamy do współpracy. Autorzy najlepszych materiałów mogą liczyć na nagrody pieniężne - dowiedz się więcej »

Podczas kolejnych dni festiwalu zaprezentują się m.in. artysta Psarantonis z Grecji, Aynur z Turcji, Barbara Furtuna z Korsyki, Carmen Linares z Hiszpani, Hoven Droven ze Szwecji oraz Corvus Corax z Niemciec, a ostatniego dnia także The Idan Raichel Projekt z Izraela i Sara Tavares z Portugalii. Dowiedz się wiecej o PROGRAMIE imprezy.

W ramach festiwalu zorganizowanych zostanie również wiele warsztatów. Realizowany jest także projekt "Cross Culture. Cross Art. Cross Europe". Sepeusz, czyli Michał „Sepe” Wręga działający głównie w przestrzeni miejskiej artysta grafik, wraz z Chazme 718 stworzyli przy ulicy Żelaznej oryginalny mural, który jest ich spojrzeniem na temat skrzyżowania kultur.


Piękna Monika Lewczuk została Miss! Galeria zdjęć

Zmarła autorka bloga "Paula i Pan Śmieciuch"

Seks za mieszkanie, czyli rzeczywistość studiów

Jasnowidz Krzysztof Jackowski. Zobacz przyszłość..

dodaj artykułdodaj wpis do blogadodaj fotoreportażdodaj wydarzenie
od 7 lat
Wideo

Jak wyprać kurtkę puchową?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto