Sobotnie wyniki 5. i 6. kolejki Choceńskiej Ligi Futsalu [zdjęcia]

W minioną sobotę (07.12.2013 r.) odbyła się 5. kolejka w IV edycji Choceńskiej Ligi Futsalu w 1. lidze i 6. kolejka w 2. lidze, gdzie strzelono łącznie 137 goli oraz sędziowie pokazali 13 żółtych i 3 czerwone kartki.

W pierwszej lidze strzelono 48 goli, piłkarze zobaczyli 8 żółtych kartek oraz 3 czerwone, z tym dwie były konsekwencją otrzymania dwóch żółtych. Otrzymali je: Mariusz Sztygowski z drużyny Chemia Budowlana Atlas Włocławek w meczu z Agrofarmą Gołaszewo oraz Maciej Małecki z Zjednoczonych Czerniewice w meczu z Choceniakami. Piłkarz Galacticos Izbica Bartłomiej Mielczarek w meczu z Saniko Włocławek została ukarany za faul na przeciwniku bezpośrednio czerwoną kartką. To tyle ze statystyk w 1. lidze.
Tydzień temu pisałem o swojej drużynie, że powoli odblokowuje się i zaczyna strzelać rywalom gole. Tak było i w tej kolejce, piłkarze odblokowali się strzelając 6 bramek wiceliderowi 1. ligi Chemii Budowlanej Atlas Włocławek. Kibice i sympatycy futsalu oglądający to spotkanie wyczuwali sensację na hali w Choceniu. Co prawda wicelider prowadził na początku 2:0, po golach Marcina Salacha w 3 i Mateusza Grochali w 8 minucie. Ale z minuty na minutę Agrofarma grała coraz lepiej i śmielej atakowała bramkę Atlasu. Włocławianie nie przebierali w faulach i bardzo szybko na ich koncie uzbierał się limit 4 fali, co skutkowało przy następnych przedłużonym rzutem karnym. Po piątym faulu kontaktowego gola w 9 minucie z przedłużonego rzutu karnego strzelił Michał Kraszewski. Do remisu doprowadził w 17 minucie najlepiej dysponowany w tym dniu - Daniel Komorowski, który w drugiej połowie ustrzelił hat-tricka.
Po zmianie stron  w 23 minucie na 2:3 strzelił Dawid Kaszuba, a podwyższył w 28 na 2:4 ponownie Komorowski. Wydawało się, że Agrofarma ma zwycięstwo w zasięgu ręki. Jednak zbytnie odkrycie się i błędy w defensywie pozwolił szybko sprowadzić drużynę z przysłowiowego księżyca na ziemię. Po zdobyciu czwartej bramki wystarczyło kilkanaście sekund dekoncentracji i Jacek Majewski strzelił kontaktową bramkę na 3:4. W rewanżu Komorowski w 31 strzelił na 5:3. Cały czas pachniało w powietrzu sensacją, ale do tego potrzebna była koncentracja i rozsądna gra ze strony piłkarzy Agrofarmy, zwłaszcza w obronie. Na nic zdały uwagi kierownika drużyny, który wychodził z siebie, na nic jego podpowiedzi, bo minutę później Krzysztof Kosiński w wydawałoby się sytuacji niemożliwej, strzelił gola na 4:5. W 36 minucie Marcin Salach doprowadził do wyrównania, a dwie minuty później drugi raz w tym spotkanie Atlas wyszedł na prowadzenie 6:5 po golu Kosińskiego.
Od tego momentu gra bardzo się zaostrzyła, czego efektem było pokazanie piłkarzom Atlasu trzech żółtych kartek, w tym podwójną zobaczył w 38 minucie Mariusz Sztygowski, a w konsekwencji czerwoną i musiał opuścić boisko. Grę w osłabieniu szybko wykorzystała drużyna z Gołaszewa doprowadzając do remisu w 39 minucie, a strzelcem gola była Daniel Komorowski. Drużyna niedawnego outsidera za wszelką cenę dążyła do zdobycia zwycięskiej bramki, zapominając o 4 faulach na swoim koncie, a piąty „wisiał” w powietrzu….! Ni z marchewki ni z pietruszki na 20 sekund przed zakończeniem spotkanie jedyny sprawiedliwy na boisku (sędziował tylko Henryk Kafarski, bo Marcin Salach grał w drużynie Atlasu) odgwizdał 5 faul Agrofarmie, co skutkowało przedłużonym rzutem karnym.
Jednak „oliwa okazała się sprawiedliwa” gdyż strzał Majewskiego obronił Piotr Maślanka i tym sposobem obie drużyny podzieliły się punktami. Z przebiegu całego spotkania więcej okazji do zwycięstwa miała drużyna z Gołaszewa. Nie ukrywam, że gdyby moi piłkarze zagrali bardziej rozsądniej, byli skoncentrowani w obronie do ostatniego gwizdka sędziego, to zeszliby z boiska z kompletem punktów, a tak pozostał niedosyt?! W kolejnej kolejce Agrofarma pauzuje.
Wartym odnotowania jest fakt bardzo wysokiej porażki zeszłorocznego mistrza ligi, drużyny Galacticos Izbica z Saniko Włocławek 3:10. Do przerwy nic nie wskazywało na pogrom drużyny z Izbicy, gdyż prowadziła 3:2 po hat-tricku Bartłomieja Mielczarka. Kilkanaście sekund po wznowieniu gry w drugiej połowie do wyrównania doprowadził  Jakub Chojnacki. Jednak przełomowym moment nastąpił dwie minuty później. Dokładnie w 22 minucie Bartłomiej Mielczarek po ewidentnym sfaulowania rywala, który wychodził na czystą pozycje, sam na sam z bramkarzem został ukarany czerwoną kartką. Grając w osłabieniu Galacticos szybko straciła kolejną bramkę, którego strzelcem był Kamil Adamowski. Od tego momentu gole strzelali tylko piłkarze Saniko. Pięć goli strzelił Jakub Chojnacki, dzięki czemu awansował na druga pozycję w śród najskuteczniejszych strzelców 1. ligi oraz jednego dołożył Łukasz Trzoniec. W pozostałych spotkania wygrywali faworyci.

WynikiRotacja - Liverpool FC 4:3 (1:1), Paweł Behlke 3 (4, 27, 28), Piotr Gotłasz (34) - Arkadiusz Furmankiewicz (20), Mariusz Ciupalski 2 (22, 39);
Viessmann - Futsal Team 8:2 (3:0), Bartosz Śmigiel 4 (7, 22, 24, 37), Mateusz Lewandowski (10), Sławomir Jarowicz (19), Mariusz Kaczkowski (35), Marek Prus (36) - Krystian Krajewski 2 (25, 38);
Agrofarma Gołaszewo - Chemia Budowlana Atlas Włocławek 6:6 (2:2), Michał Kraszewski (9), Daniel Komorowski 5 (17, 23, 28, 31, 39) - Marcin Salach 2 (3, 36), Mateusz Grochal (8), Jacek Majewski(28), Krzysztof Kosiński 2 (32, 38);
Zjednoczeni Czerniewice - Choceniaki 0:6 (0:1), Łukasz Lewandowski 2 (20, 33), Paweł Nitecki 2 (25, 36), Witold Jakubowski (29), Paweł Komorowski (38);
Saniko Włocławek - Galacticos Izbica 10:3 (2:3), Jakub Chojnacki 7 (12, 20, 23, 24, 25, 26, 27), Dariusz Rakowski (3), Kamil Adamowski (22), Łukasz Trzoniec (27) - Bartłomiej Mielczarek 3 (5, 10, 14).
Tabela końcowa po 5. kolejce:
1          Viessmann                                   4         12        25:6
2          Rotacja                                          5         12        26:16
3          Chemia Budowlana Atlas...      4          10        23:13
4          Choceniaki                                  4           7        17:12
5          Saniko Włocławek                     5            6        27:22
6          Liverpool FC                               4           6        20:15
Wyniki  4. kolejki - tutaj
W sobotę 2. liga rozegrała 6. kolejkę, w której strzelono łącznie – 89 goli. Sędziowie pokazali tylko 5 żółtych kartek. Po szóstej kolejce liderem została ponownie drużyna Banderozy Kowal, z racji tego, że Zespołem Szkół CKR w Kowalu ma rozegrany jeden mecz mniej oraz Vixa Team

3. Marcin Zbonikowski - Banderoza Kowal – 14
Na kolejną turę spotkań w IV edycji Choceńskiej Futsal Ligi organizatorzy zapraszają do hali GOSiR wszystkich kibiców i sympatyków futsalu w najbliższą sobotę (14.12) od godz. 11.00, gdzie swoje mecze rozegra 1 i 2 liga.