Spartakus odbył lekcję pokory

Kamil Balcerek
Pierwsza odsłona ostatniej serii jesiennych spotkań w trzeciej lidze dała odpowiedź na kluczowe pytanie: Kto będzie zimował na pierwszym miejscu w tabeli? Wicelider rozgrywek - Spartakus nieoczekiwanie przegrał w derbach powiatu z Tomasovią i zaprzepaścił prawie pewną szansę na wyprzedzenie Górnika II Łęczna. Bez względu na wynik sobotniego meczu łęcznian ze Stalą Sanok, to zawodnicy Janusza Miecz-kowskiego będą liderem do wiosny.

Spartakus Szarowola, największe objawienie tegorocznych rozgrywek, do spotkania z Tomasovią przystępował w roli faworyta. Podopieczni Bohdana Bławackiego wygrali ostatnie pięć meczów, a bramki nie stracili od sześciu kolejek. Statystyki nie przestraszyły jednak graczy Tomasovii, którzy do ataku przystąpili od samego początku. Już w 4. min meczu wynik spotkania otworzył Jarosław Pacholarz, a przed przerwą piłkę w siatce zdołał jeszcze umieścić Ireneusz Baran. W drugiej odsłonie przeważali szarowolanie, a gdy w 74. min bramkę strzelił Igor Kozełko, wydawało się, że losy meczusię odwrócą. Nadzieja gospodarzy prysła w 84. min, gdy rzut karny na bramkę dla Tomasovii zamienił Tomasz Ciećko. W 90. min trafił jeszcze Przemysław Wawryca ustalając wynik meczu na 1:4.

W drugich derbach naszego regionu w trzeciej lidze Podlasie Biała Podlaska wywiozło cenny komplet punktów z Kraśnika. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił doświadczony obrońca gości Wojciech Jarzynka, który w ładnym stylu przelobował golkipera gospodarzy.

Punkt w Nowej Sarzynie wywalczyli natomiast piłkarze Wisły Puławy, którzy zremisowali z miejscową Unią 1:1. Wynik spotkania już w 3. min otworzył Damian Juda, a puławianom udało się wyrównać dopiero po przerwie. Ósmą bramkę w sezonie strzelił Wojciech Kępka, wykorzystując podanie Łukasza Gizy.