Stołeczny ratusz powiadomił, że uwagi można zgłaszać do 19 grudnia. Zapowiadane przez miasto konsultacje społeczne mają dotyczyć tego, jak zmienią się ulice Pragi-Północ i okolic Saskiej Kępy, jak również północnego Mokotowa. Zmiany związane są z rozszerzaniem Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Warszawie.
Strefa Płatnego Parkowania pojawi się na na Pradze-Północ, S...
Na Pradze-Północ, Pradze-Południe oraz na Mokotowie zaplanowano łącznie 10 spotkań online. Jednak spotkania te będą zależeć od sytuacji epidemiologicznej w mieście. W planach są zarówno warsztaty, dyżury, jak i konsultacje grupowe. Ponadto spotkania online będą transmitowane na YouTube. Będzie wówczas możliwość zadawania pytań, natomiast na platformie Zoom będzie można porozmawiać z urzędnikami i projektantami. Miasto będzie prowadzić dyżury telefoniczne także.
Obszary, gdzie planowane jest wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania, zostały podzielone na tzw. podobszary. Każdemu z tych podobszarów poświęcone będą osobne spotkanie i dyżur konsultacyjny.
- Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego przede wszystkim chroni potrzeby parkingowe lokalnej społeczności. Mieszkańcy - posiadacze abonamentów - są bowiem jedyną grupą, która za parkowanie nie płaci. W drugiej kolejności pozwala na łatwiejsze znalezienie miejsca parkingowego również pozostałym kierowcom, bo opłaty wymuszają jak najkrótsze parkowanie. Dzięki temu z jednego miejsca postojowego korzysta więcej kierowców – tłumaczy Jakub Dybalski rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.
Według informacji przekazanych przez ZDM, warszawiacy entuzjastycznie podchodzą do Strefy Płatnego Parkowania w mieście i sami apelują o wprowadzenie tych obszarów w kolejnych dzielnicach.
Warto zauważyć, że decyzję o zmianach granic strefy płatnego parkowania podejmują stołeczni radni.
Strefa Płatnego Parkowania – pierwsza Praga-Północ
Pierwsze konsultacje dotyczą okolic pl. Hallera i Szmulowizny na Pradze-Północ. Odbyły się one 8 listopada w Pałacyku Konopackiego przy ul. Strzeleckiej 11/13. Ten rejon będzie dyskutowany także na konsultacjach online 22 i 24 listopada i w czasie dyżurów konsultacyjnych 25 i 29 listopada. Całość zakończy dyżur telefoniczny, zaplanowany na 30 listopada w godz. 10-14.
Konsultacje w kolejnych dniach będą dotyczyły Górnego Mokotowa (na północ od ul. A. J. Madalińskiego) i Dolnego Mokotowa (ograniczony ulicami J. Gagarina i Czerniakowską), oraz rejonu Saskiej Kępy, Kępy Gocławskiej i zachodniej części Kamionka. Zarówno na Mokotowie jak i na Pradze-Południe stołeczni drogowcy wyodrębnili cztery podobszary.
Mieszkańcy stolicy swoje uwagi mogą zgłaszać w sumie do 19 grudnia za pomocą formularza elektronicznego lub mailowo na adresy: sppnpragapln@zdm.waw.pl, sppnmokotow@zdm.waw.pl i sppnpragapld@zdm.waw.pl.
Szczegółowe informacje o konsultacjach można znaleźć na stronie Zarządu Dróg Miejskich.
Czy technologie niszczą psychikę dzieci?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?