T-Mobile Ekstraklasa: Polonia wygrała z Jagiellonią 4:1! [WIDEO, ZDJĘCIA, RELACJA]

j.babal
W ostatnim meczu 21. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, Polonia Warszawa pokonała Jagiellonię Białystok 4:1. Gole dla Polonii zdobyli Edgar Cani, Paweł Wszołek, Tomasz Brzyski i Łukasz Teodorczyk. Trzy asysty przy golach Polonii zaliczył Władimir Dwaliszwili. Bramkę dla gości zdobył Makuszewski. Polonia nie powaliła stylem gry, ale była w poniedziałek zabójczo skuteczna.

W poniedziałkowym spotkaniu, kończącym 21. kolejkę ekstraklasy, trenerzy obu drużyn nie mogli skorzystać z kilku kontuzjowanych zawodników. W Polonii nie zagrali Pavel Sultes, Robert Jeż i Łukasz Trałka, a w Jagiellonii Białystok - m.in. doświadczony napastnik Grzegorz Rasiak. Na ławce rezerwowych w zespole gości usiadł z kolei inny ze znanych napastników, Tomasz Frankowski. W tej sytuacji w ataku Jagiellonii wystąpił Gruzin Nika Dżalamidze, jesienią pełniący w Widzewie Łódź z reguły rolę skrzydłowego lub ofensywnego pomocnika.

Dla Polonii mecz z Jagiellonią miał być okazją do rehabilitacji za dwie ostatnie porażki po 1:2 (z Widzewem i PGE GKS Bełchatów), a dla gości okazją do strzelenia pierwszego gola w tym roku. W trzech poprzednich meczach zespół Tomasza Hajty zdobył tylko jeden punkt i ani razu nie trafił do siatki rywali.

Na trybunach przy Konwiktorskiej usiadł m.in. selekcjoner reprezentacji Polski Franciszek Smuda, ale on i kibice na pierwszą groźną akcję czekali aż do 35. minuty. Jak się okazało - akcję zakończoną golem dla Polonii. Gruzin Władimir Dwaliszwili dośrodkował w pole karne, a tam precyzyjnym strzałem głową popisał się specjalista w tym elemencie gry - Edgar Cani. To dziesiąty gol reprezentanta Albanii w obecnym sezonie ekstraklasy.

Od początku drugiej połowy goście walczyli ambitnie, co zostało nagrodzone w 60. minucie. Z prawej strony w pole karne wbiegł Maciej Makuszewski i mocnym, efektownym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Polonii. Jagiellonia chciała pójść za ciosem, nie zamierzała bronić remisu. Siedem minut później po indywidualnej akcji obrońcy gości Pawła Nowotki piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Drużyna z Podlasia uzyskiwała coraz większą przewagę, ale właśnie wówczas... gole zdobyła Polonia. Kwadrans przed końcem spotkania niepilnowany w polu karnym znalazł się Paweł Wszołek, który płaskim strzałem zapewnił swojej drużynie ponowne prowadzenie. W 83. minucie było już praktycznie po meczu. Po szybkim kontrataku rezultat podwyższył Tomasz Brzyski, a trzecią asystę w tym meczu zaliczył Dwaliszwili.

W ostatniej minucie doliczonego czasu załamanych piłkarzy gości "dobił" wprowadzony chwilę wcześniej Łukasz Teodorczyk, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i ustalił wynik na 4:1.Spotkanie w Warszawie, podobnie jak inne mecze tej kolejki, poprzedziła minuta ciszy poświęcona pamięci Włodzimierza Smolarka. Legendarny piłkarz reprezentacji Polski i Widzewa zmarł w ubiegłym tygodniu w wieku 54 lat.

Powiedzieli po meczu Polonia - Jagiellonia (4:1):

Tomasz Hajto, trener Jagiellonii:

Dzisiaj mieliśmy kolejny przykład, że mecz trwa 90 minut, a nie 60, czy 70. Przy stanie 1:1 stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji. Nie wykorzystaliśmy ich, za co później zostaliśmy ogromnie skarceni. Ciężko coś powiedzieć po takim spotkaniu. Bardzo boli ta porażka. Nie zasłużyliśmy na tak wysoki wynik. Po strzale wyrównującego gola powinniśmy trochę się cofnąć i czekać na akcje Polonii. Niestety, popełniliśmy za dużo błędów. Trzeba pokornie pochylić głowę i ciężko pracować przed kolejnym meczem.

Jacek Zieliński, trener Polonii:

Dla nas w tym meczu nie był ważny styl, ale efekt. Mówiąc brzydko, chcieliśmy wygrać nawet "po trupach". Chwała moim zawodnikom, że po stracie wyrównującej bramki podnieśli głowy i dążyli do zwycięstwa. Po ciężkim tygodniu, w którym było sporo informacji o Polonii w mediach, zdobyliśmy ważne trzy punkty. Wróciliśmy "do gry" w czołówce ligi. Teraz czekają nas derby z Legią. Mamy kilka dni, żeby doprowadzić zespół do odpowiedniej dyspozycji. Martwi mnie tylko fakt, że Marcin Baszczyński zobaczył dzisiaj czwartą żółtą kartkę w sezonie, która eliminuje go z meczu z Legią.

CZYTAJ RELACJĘ Z MECZU NA KOLEJNEJ STRONIE

90 + 4. min.: Koniec meczu! Polonia wygrywa 4:1!!

90 + 3. min.: GOOOOL!! TEODORCZYK!! Brzyski kapitalną długą piłką znalazł w polu karnym Teodorczyka, ten spokojnie przyjął piłkę i bez żadnych problemów pokonał Sandomierskiego. Napastnik Polonii zdjął koszulkę i otrzymał żółtą kartkę. Polonia prowadzi 4:1!

90 + 3. min.: Dzalamidze próbował się przedrzeć środkiem boiska, ale zablokował go Todorovski.

90 + 2. min.: Baruchyan powalony w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczy.

88. min.: Zmiana w Polonii. Cała Konwiktorska pożegnała na stojąca Dwaliszwilego. W jego miejsce Teodorczyk.

87. min.: Centra Baruchyana wpada prosto w ręce Sandomierskiego.

85. min.: Cotra leży na murawie powalony przez skurcze.

83. min.: GOOOL!!! BRZYSKI!!! Kolejne świetne dośrodkowanie Dwaliszwilego w pole karne Sandomierskiego, tam do piłki dopada niepilnowany przez nikogo Brzyski i podwyższa wynik na 3:1! Trzy asysty Dwaliszwilego!

82. min.: Dwie zmiany w Jagiellonii. Pawłowski za Kupisza oraz Frankowski za Norambuenę.

81. min.: Todorvski świetnie blokuje wrzutkę Nowotki.

79. min.: Zmiana w Polonii. Schodzi strzelec pierwszej bramki, Edgar Cani. W jego miejsce Aviram Baruchyan.

78. min.: Znów ładnie przedarł się Wszołek, ale jego centrę spokojnie łapie Sandomierski.

77. min.: Kupisz uderza z dystansu wysoko nad bramką Przyrowskiego.

76. min.: Dwaliszwili próbował centrować do Caniego, ale zagrał za głęboko i Sandomierski nie miał problemu ze złapaniem tej piłki.

74. min.: GOOOL!!! WSZOŁEK!!! Dwaliszwili kapitalnie półgórnym podaniem znalazł w polu karnym Wszołka. Ten spokojnie przyjął piłkę, zwiódł obrońcę przełożeniem na prawą nogę i strzałem po długim rogu pokonał Sandomierskiego. Polonia prowadzi 2:1.

72. min.: Kolejna kontra Jagi, jednak Baszczyński zażegnał niebezpieczeństwa w tej akcji.

69. min.: Kolejna groźna akcja Jagiellonii. Dzalamidze ładnie dośrodkował po ziemi z prawej strony, piłka minęła Kupisza, ale trafiła pod nogi Seratlica. W ostatniej chwili piłkę spod jego nóg wybił Cotra.

67. min.: Ofensywne wejście Nowotki, zakończyło się niecelnym strzałem. Obrona Polonii nie może sobie pozwolić na takie błędy w kryciu.

64. min.:. Dwaliszwili ładnie znalazł się polu karnym Sandomierskiego, próbował odgrywać, ale żaden z jego partnerów nie popędził za tą akcją.

62. min.: Długa piłka na Kupisza, ale pomocnik Jagiellonii próbując dojść do piłki faulował Brzyskiego.

60. min.: Kolejna groźna kontra Jagi. Na szczęście Dzalamidze pogubił się w dryblingu.

59. min.: GOOL! Makuszewski! Makuszewski świetne znalazł się przed obrońcami Polonii, którzy tylko przyglądali się zawodnikowi z Białegostoku. Ten długo się nie zastanawiał i huknął pod poprzeczkę. Jagiellonia doprowadza do remisu 1:1.

57. min.: Piątek próbował świetnie prostopadle zagrać do Wszołka, ale ten się nie zorientował.

54. min.: Wszyscy na stadionie wstali. Oklaskami kibice wyrażają szacunek do zmarłego niedawno Włodzimierza Smolarka. Piękny gest, oglądany na wszystkich stadionach w tej kolejce.

53. min.: Dwaliszwili po raz kolejny na spalonym.

52. min.: Poloniści przez własną niedokładność stracili okazję do skutecznej kontry.

51. min.: Sadlok fauluje uciekającego mu Dzalamidze, żółta kartka dla zawodnika "Czarnych Koszul".

50. min.: Cionek bardzo teatralnie upadł w polu karnym Polonii. Gwizdek sędziego milczy. I prawidłowo.

48. min.: Kibice już po raz drugi w tym meczu skandują głośno nazwisko Jacka Zielińskiego.

47. min.: Seratlić ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

46. min.: Są dwie zmiany. Po jednej w obu zespołach. W Polonii Brzyski zastąpił Bruno, a w Jadze Seratlić za Gigauriego.

46. min.: Zaczynamy drugą połowę!

Przerwa: Bardzo słabe widowisko na Konwiktorskiej. Polonia przez ponad pół godziny nie potrafiła wymienić ze sobą więcej niż dwóch, trzech celnych podań. Jagiellonia duża biega, ale w jej akcjach brakuje składności. "Czarne Koszule" prowadzą, bo instynktem strzeleckim wykazał się Cani. Prawdę mówiąc, Polonia wcale na to prowadzenie nie zasługuje.

45 + 1. min.: Koniec pierwszej połowy! Polonia do przerwy prowadzi 1:0!

45. min.: Ciekawa akcja Polonii. Z boku ładnie podłączył się Todorovski, ale znalazł się na minimalnym spalonym.

44. min.: Bruno świetnie zagrał za linię obrony Jagiellonii, ale Wszołek nie zdołał przejąć tej piłki. Najlepsze zagranie Bruno w tym meczu.

43. min.: Akcja Polonii rozegrana w zasadzie bez żadnego pomysłu.

41. min.: Niezła akcja Polonii. Jodłowiec dobrze znalazł się w polu karnym Jagi, ale zamiast uderzać, zdecydował się poszukać podaniem Caniego. Reprezentant Polski zrobił to bardzo niecelnie.

41. min.: Beznadziejna wrzutka w pole karne Przyrowskiego z rzutu rożnego.

39. min.: Długa piłka na Dzalamidzego, ale Gruzin był na spalonym.

38. min.: To już 10. bramka Edgara Caniego w tym sezonie.

36. min.: GOOOL!!! CANI!!! W końcu! Dwaliszwili świetnie urwał się na lewej stronie boiska, bardzo ładnie dośrodkował w pole karne. Tam kapitalnie odnalazł się Cani, uderzył głową, piłka odbiła się od ziemi i wpadła obok interweniującego Sandomierskiego. Polonia prowadzi 1:0!

35. min.: Gigauri uderza zza pola karnego, ale bardzo niecelnie. Przyrowski spokojnie odprowadził piłkę wzrokiem.

34. min.: Bruno dośrodkował za nisko. Obrońcy Jagiellonii spokojnie wybili piłkę.

33. min.: Wszołek po raz kolejny faulowany na 30 metrze. Może teraz uda się zagrozić bramce Sandomierskiego.

31. min.: Bruno najpierw stracił piłkę, a potem wszedł w niego ostrym wślizgiem. Żółta kartka dla zawodnika Polonii.

30. min.: Bruno dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, ale nikt nawet nie powalczył o tę piłkę.

29. min.: Dwaliszwili ładnie urwał się na lewym skrzydle, ale Cionek zastopował go mocnym wejściem barkiem.

26. min.: Cotra ładnie znalazł w polu karnym Dwaliszwilego, ale Gruzin znów był na spalonym.

25. min.: Cani fauluje Cionka pod polem karnym Jagiellonii.

23. min.: Jeśli to ma być mecz o posadę Jacka Zielińskiego, to piłkarze go chyba nie popierają. Nie grają tak, jakby chcieli dzisiaj wygrać.

21. min.: Fatalnie Baszczyński. Najpierw obrońca Polonii stracił piłkę, a potem ostro wyciął równo z trawą Makuszewskiego. Baszczyński dostaje żółtą kartkę. Nie zagra w derbach Warszawy.

19. min.: Kiks Sandomierskiego. Na szczęście skórę uratował mu Kupisz.

18. min.: Bruno zamiast zagrywać do Caniego, holował piłkę sam wszerz boiska, aż w końcu odebrał mu ją Bandrowski.

17. min.: Nie jest to na razie porywające spotkanie.

15. min.: Dwaliszwili bardzo ładnie urwał się spod opieki obrony Jagiellonii, a konkretnie Gusica, uderzył na bramkę, ale bardzo niecelnie. Szkoda.

13. min.: Kolejna dobra akcja Jagiellonii. Dzalamidze ładnie zagrał do wychodzącego Norambueny, ten zacentrował w pole karnego, ale nikt nie dopadł do jego podania.

12. min.: Piątek fauluje Kupisza na 30 metrze od bramki Przyrowskiego. Może być groźnie.

11. min.: Wszołek bardzo ładnie poradził sobie z Norambueną, ale podał w pole karne "Jagi" bardzo niecelnie.

10. min.: Beznadziejne dośrodkowanie. Prosto w ręce Sandomierskiego.

9. min.: Bruno przypadkowo wywalczył rzut rożny.

8. min.: Aktywny Makuszewski huknął na bramkę Polonii zza pola karnego. Przyrowski spokojnie obronił.

7. min.: Norambuena zacentrował spod samej linii końcowej. W polu karnym Makuszewski wygrał pojedynek główkowy, uderzył, ale wprost w Przyrowskiego.

6. min.: Wszołek ładnie odebrał piłkę rywalowi, popędził do przodu, zagrał do Dwaliszwilego, ale Gruzin był na spalonym.

5. min.: Spokojny początek meczu. Żadna z drużyn nie rzuciła się do huraganowych ataków. Na razie trwa badanie przeciwnika.

3. min.: Makuszewski nie zdołał zamknąć dobrej centry Norambueny.

2. min.: Ostre wejście Kupisza nakładką. Sędzia boczny zasygnalizował faul.

1. min.: Zaczynamy mecz!

18:30: Mecz poprzedziła minuta ciszy poświęcona pamięci Włodzimierza Smolarka.

18:25: Znamy już składy obu drużyn:

Polonia: Przyrowski - Todorovski, Baszczyński, Sadlok, Cotra - Bruno, Jodłowiec, Piątek, Wszołek - Cani, Dwaliszwili.

Jagiellonia: Sandomierski - Gusić, Nowotka, Bandrowski, Makuszewski, Kupisz, Dżalamidze, Cionek, Norambuena, Tymiński, Gigauri.

18:20: Sultes, Jeż i Trałka - ich z dzisiejszego meczu wyłączyły kontuzje. W "Jadze" nie zagrają dzisiaj Plizga i Grzegorz Rasiak.

18:20: Witam serdecznie. Obie drużyny liczą dzisiaj na przełamanie. Polonia nie może sobie pozwolić na trzeci kolejny mecz bez kompletu punktów. Natomiast nowa Jagiellonia trenera Tomasza Hajty, nie dość, że pod wodzą tego szkoleniowca jeszcze nie wygrała, to także nie zdobyła nawet bramki.