Trwa imponująca seria Włocłavii [zdjęcia, wideo]

Marcin Gołembiewski
Trwa imponująca seria Włocłavii. Zobacz zdjęcia i wideo.

W 21. kolejce IV ligi skromne zwycięstwo zanotowała Włocłavia. Swoje serie przerwały zespoły Kujawianki i Mieni.Trwa passa Włocłavii, która zanotowała 18 mecz (licząc także spotkania Pucharu Polski) bez porażki. U siebie jest niepokonana od 23 spotkań. Mecz z Flisakiem był 11. bez straconego gola. Statystyki imponujące, ale nie można tego powiedzieć o grze zespołu, który jesienią prezentował się o wiele skuteczniej. Już w 1 minucie Billy Abbott trafił w poprzeczkę (z zamiaru dośrodkowania wyszedł strzał z 30 metrów), po chwili próbował Michał Skonieczny, a uderzenie Dawida Kwiatkowskiego obronił Leszek Zalewski. Goście umiejętnie się bronili, ale nie zagrażali włocławianom. Dopiero w 40 min. prostopadle w pole karne zagrał Bartłomiej Feter, a Piotr Szczęsny ładnym strzałem w okienko, jak się później okazało, zapewnił zwycięstwo Włocłavii.TERMINARZ, WYNIKI, STRZELCY MECZÓW IV LIGI KUJAWSKO-POMORSKIEJ, SEZON 2012/13W drugiej połowie za wiele się nie działo. Włocłavia szukała swoich szans w strzałach z dystansu, ale na posterunku był Zalewski, najlepszy zawodnik Flisaka w spotkaniu. Doskonałą okazję w 90 min. miał Adam Matusiak, minął już nawet bramkarza, ale za długo zwlekał i obrońca zdążył wybić piłkę. ZAPIS RELACJI NA ŻYWO Z MECZU WŁOCŁAVIA - FLISAKCieszą trzy punkty, ale dyspozycja włocławian jest na razie daleka od oczekiwanej. Zwycięzców się jednak nie sądzi. Najważniejsze, że Włocłavia nie traci punktów. W tabeli ma już 10 oczek przewagi nad trzecią Spartą Brodnica, która ma jeden mecz do rozegrania więcej. DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKULiczby Włocłavii po meczu 21. kolejki18 ligowych meczów - 41 punktów43 gole zdobyte - 15 straconych14 zwycięstw, 2 remisy, 2 porażki14 meczów z rzędu (+4 pucharowe) bez porażki22 spotkania (+2 pucharowe) w roli gospodarza bez porażki8 meczów (+ 3 pucharowe) bez straty gola20 bramek zdobytych w 1. połowie23 bramek zdobytych w 2. połowie3 gole zdobyte w 1. kwadransie gry11 goli zdobytych w ostatnim kwadransie gry6 bramek straconych w 1. połowie meczu9 bramek straconych w 2. połowie meczuSTRZELCY Włocłavii12 - Dawid Kwiatkowski9 - Billy Abbott5 - Mariusz Cichowlas, Michał Skonieczny4 - Piotr Szczęsny2 - Mateusz Ewert1 - Bartosz Czaplicki, Bartłomiej Feter, Marcel Haberski, Adam Matusiak, Adrian Rogalski, Arkadiusz Suchomski. Zawiodła Kujawianka. Piłkarze z Izbicy Kujawskiej przegrali przed własną publicznością z Zawiszą II Bydgoszcz. To pierwsza porażka beniaminka w roli gospodarza w tym sezonie, który do soboty zanotował siedem kolejnych zwycięstw.- Nasza niemoc strzelecka trwa - powiedział Arkadiusz Dubczak, trener Kujawianki. - Już do przerwy powinniśmy prowadzić 3:0, ale nie wykorzystaliśmy kilku dogodnych sytuacji. Okazje mieli Mariusz Gawroński, Marek Zentkiewicz, Łukasz Galanciak. Mimo osłabień i braku trzech podstawowych zawodników prezentowaliśmy się z dobrej strony. Bydgoszczanie nam nie zagrażali. Niestety znów potwierdziła się stara piłkarska prawda, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Po błędzie Tomasza Mularskiego, które źle zagrał do Bartłomieja Mielczarka, straciliśmy w ostatniej minucie gola.Piłkę przejął wprowadzony w samej końcówce Marcin Wadziński i w trzeciej minucie doliczonego czasu gry zapewnił sukces gościom. Była to pierwsza porażka od 2 czerwca 2012 Kujawianki przed własną publicznością kiedy to uległa Sadownikowi Waganiec 1:2. Po kwadransie gry i zagraniu z rzutu rożnego Macieja Serafina Michał Trejda, uderzeniem głową zdobył bramkę dla Mieni. Goście od tego momentu przeważali, a lipnowianie kontratakowali. Pomorzanin wyrównał pięć minut po przerwie, po rzucie wolnym w zamieszaniu Mateusz Wójcik pokonał Andrzeja Ziemiańczyka.Mień w końcówce mógł przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale Kamil Gołębiewski trafił w słupek, a po strzale z dystansu Tomasza Gajdy piłka minimalnie przeleciała przy spojeniu słupka z poprzeczką.Lipnowianie przerwali wreszcie serię pięciu porażek z rzędu w tym sezonie. W sobotę czeka ich wydaje się, że kluczowy mecz w Gniewkowie z Unią w walce o utrzymanie.SKŁADYWŁOCŁAVIA: Winiecki - Suchomski, Ewert, Cichowlas, Czaplicki, Szczęsny (59, Matusiak), Abbott, B. Feter (46, J. Feter), Skonieczny (72, Tłuchowski), Gralewski (83, Piotrowski), Kwiatkowski.MIEŃ: Ziemiańczyk - Szarpatowski, Krasucki, Serafin Kowalczyk, Zaborowski, Trejda (87, Ł. Markowski), Budziński, Gajda - Gołębiewski (80, Kępiński), Szychulski (56, Strużyna).KUJAWIANKA: Bednarski - Jędrzejewski, Zentkiewicz, Mielczarek, Budziszewski, Mularski, Kotkowski (63, Gańczak), Galanciak, Goc (70, Manelski), Gawroński, Lewandowski.