Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa rozbiórka mostu pontonowego w Warszawie. "Ścieki znów zostały skierowane do Wisły"

Redakcja
Rozpoczął się demontaż mostu pontonowego. Takie działanie było konieczne ze względu na intensywne opady deszczu. - Ścieki znów zostały skierowane do Wisły - informuje PGW Wody Polskie. Szczegóły w artykule poniżej.

W środowy (14 października) poranek Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy poinformował, że jeśli wystąpi ryzyko bardzo wysokiego stanu wody w Wiśle to wojsko będzie musiał zdemontować most pontonowy. Okazuje się, że taka decyzja zapadła szybciej niż przypuszczano. Wieczorem, tego samego dnia, Wody Polskie wydały komunikat, z którego wynika, że demontaż już się rozpoczął.

- Trwają prace związane z demontażem tymczasowego rurociągu. Sytuacja jest spowodowana wzrostem poziomu wody w Wiśle, co jest związane z obfitymi opadami deszczu - poinformowało PGW Wody Polskie. - Ścieki znów zostały skierowane do Wisły. Zrzut wynosi 3,2 m3/s.

Trwa rozbiórka mostu pontonowego w Warszawie. "Ścieki znów z...

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przypomina, że most pontonowy, na którym jest ułożony zastępczy rurociąg do przesyłu ścieków, to przeprawa tymczasowa. Jego działanie w ogromnym stopniu zależy od warunków atmosferycznych i hydrologicznych. Intensywnie padający deszcz w całym kraju oraz rosnący poziom wody w rzece zagrażają konstrukcji przeprawy tymczasowej. Szczególne zagrożenie stanowią prędkość nurtu rzeki oraz niesione przez nią drzewa czy konary, spływające m.in. z pól i terenów nadbrzeżnych.

- Po przejściu fali wezbraniowej natychmiast we współpracy z Wojskiem przystąpimy do ponownego montażu rur na moście pontonowym - informuje MPWiK.

Przypominamy, że na skutek ponownej awarii kolektorów doprowadzających nieczystości do Oczyszczalni Ścieków „Czajka” w Warszawie, do której doszło 29 sierpnia 2020 r., po raz kolejny wybudowany został tymczasowy system awaryjny na moście pontonowym. Do usterki doszło dokładnie rok po poprzedniej awarii kolektorów w tunelu pod dnem Wisły. Naprawa kosztowała ponad 40 milionów złotych.

Trwają intensywne prace przy budowie alternatywnego transferu ścieków

Równocześnie na prawym brzegu Wisły, od ul. Świderskiej, nieprzerwanie prowadzone są prace nad pierwszym etapem alternatywnego układu przesyłowego, który zostanie wykonany metodą bezwykopową pod dnem Wisły przewiertem sterowanym. Jak podkreśla MPWiK, inwestycja ta jest realizowana zgodnie z założonym harmonogramem.
Pierwszy rurociąg, który Spółka planuje uruchomić na przełomie listopada i grudnia, przejmie ścieki z tymczasowego systemu na moście pontonowym. Jest to pierwszy etap realizowanej przez Spółkę inwestycji, który w całości ma zapewnić bezpieczny przesył ścieków z części lewobrzeżnej Warszawy do Zakładu „Czajka”. Wszystkie inwestycje związane z alternatywnym układem przesyłowym zostaną zakończone w drugiej połowie 2022 r.

Lotniska położone na terytorium Ameryki Południowej, które zostały objęte zakazem:
- Brazylia
- Gujana 
- Argentyna
- Chile
- Kolumbia
- Paragwaj
- Peru

Rząd przedłuża zakaz lotów międzynarodowych. Na liście znala...


Zobaczcie też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto