Udany rewanż AZS Koszalin

Udał się rewanż koszykarzom AZS Koszalin nad koszykarzami Startu Gdynia. Tym razem podopieczni Zorana Sretenovicia pokonali Gdynian na własnym parkiecie 68-50 (21:13, 15:14, 20:14, 12:9).

Krok na przód w awansie do ścisłej ósemki zrobili koszykarze AZS Koszalin. W piątkowy wieczór pokonali zespół Startu Gdynia 68-50 i tym samym zrewanżowali się za wysoką porażkę na ich parkiecie sprzed trzech tygodni 81-54.
Od samego początku spotkania przeważał zespół z Koszalina. Skuteczna gra w ataku jak i w obronie spowodowała, że po pierwszej kwarcie nasz zespół prowadził 21-13. Druga kwarta była już wyrównana. Goście zaczęli odrabiać straty za sprawą Roberta Rothbarta, który w sumie w całym spotkaniu rzucił 14 ptk.
W trzeciej kwarcie akademicy zagrali mądrze w obronie i skutecznie w ataku i już kontrolowali przebieg spotkania. Trener akademików pozwolił w końcówce meczu na wejście Pawła Śpicy i Mateusza Biega, co wywołało duży aplauz publiczności zgromadzanej w hali widowiskowo-sportowej.
W zespole AZS najwięcej punktów zdobyli Wiśniewski 16, Leończyk 15 i Wołoszyn, 14 w tym 4 razy za 3. Natomiast w zespole Startu wspominany Rothbart 14.
Tym zwycięstwem AZS Koszalin przybliżył się do awansu do fazy play-off TBL. Dzięki porażce Polpharmy Starogard Gd. w Kołobrzegu z tamtejszą Kotwicą, mamy już tylko 1 ptk. straty do miejsca siódmego. Najbliższe spotkanie AZS Koszalin rozegra właśnie z Polpharmą na własnym parkiecie juz w niedzielę, 14 kwietnia, o godz. 18. I będzie to mecz decydujący o układzie w dolnej części tabeli Tauron Basket Ligii.
Punktowali w meczu:
AZS Koszalin: Mateusz Bieg 0 Paweł Leończyk 15Sek Henry 10Bartłomiej Wołoszyn 14 Łukasz Wiśniewski 16 Paweł Śpica 0 Rafał Bigus 0 Rob Jones 10 Igor Milicic 0 Artur Mielczarek 3
Start Gdynia: Patryk Pełka 4 Sebastian Kowalczyk 6 Marcin Malczyk 3 Robert Rothbart 14 Grzegorz Mordzak 6 Michał Jankowski 8 Jakub Pietkiewicz 0 Tomasz Andrzejewski 2 Tomasz Wojdyła 7