Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Warszawie wzrosło zainteresowanie kupnem mieszkań na parterze. Eksperci: to efekt pandemii

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
W Warszawie wzrósł popyt na mieszkania parterowe. Eksperci: to efekt pandemii
W Warszawie wzrósł popyt na mieszkania parterowe. Eksperci: to efekt pandemii Michał Gaciarz / Polska Press
Pandemia koronawirusa sprawiła, że wśród mieszkańców Warszawy wzrosło zainteresowanie kupnem mieszkań parterowych. Z analizy serwisu "tabelaofert.pl". wynika, że stopień wyprzedania mieszkań na parterze wzrósł w stolicy z 61,5 procent we wrześniu 2020 roku do 83,8 procent w lipcu 2021 roku. Zdaniem ekspertów, w najbliższych miesiącach sytuacja nie powinna ulec zmianie.

Polska Agencja Prasowa powołując się na analizy ekspertów z serwisu "tabelaofert.pl" poinformowała, że w trakcie pandemii w stolicy wzrósł popyt na mieszkania ulokowane na parterze. Z danych portalu wynika, że stopień wyprzedania mieszkań parterowych wzrósł w Warszawie z 61,5 proc. we wrześniu 2020 r. do 83,8 proc. w lipcu 2021 roku.

Specjaliści wyjaśniają, że pandemiczne realia spowodowały, że ludzie częściej niż zwykle pragną przebywać w swoich domach. Mają na to wpływ m.in. ograniczenia w przemieszczaniu, obostrzenia w działalności obiektów usługowych i handlowych, a także strach przed zakażeniem koronawirusem. W związku z zaistniałą sytuacją, zaczęli zwracać uwagę na korzyści płynące z posiadania mieszkania z ogródkiem, dużym tarasem czy dodatkowymi pomieszczeniami mogącymi służyć do wypoczynku.

"Trend się odwrócił"

Zainteresowanie mieszkaniami na parterze rośnie w stolicy nieprzerwanie od roku i zdaniem ekspertów, w przeciągu następnych miesięcy nie powinno ono ulec zmianie. Jak twierdzi dyrektor zarządzająca firmy "redNet24" Katarzyna Tworska, perspektywa przedłużającej się pandemii powoduje, że mieszkańcy Warszawy coraz chętniej myślą o własnym skrawku zieleni, odpornym na wszelkie covidowe obostrzenia.

Ponadto mieszkania z ogrodem umożliwiają nam spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu ze znajomymi i rodziną, a także stworzenie wyjątkowego miejsca do zabawy dla dzieci i zwierząt - wyjaśnia Katarzyna Tworska cytowana przez PAP.

Zdaniem Macieja Dymkowskiego, dyrektora zarządzającego serwisu odpowiedzialnego za powyższe analizy, jeszcze do niedawna mieszkania parterowe cieszyły się zdecydowanie mniejszym zainteresowaniem wśród mieszkańców stolicy. Warto podkreślić, że były też tańsze.

Trend ten się jednak odwrócił. Deweloperzy zaczęli to dostrzegać i coraz częściej organizują swoje nowe inwestycje w taki sposób, by każde parterowe mieszkanie miało własny taras lub ogródek - tłumaczy Maciej Dymkowski, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Ekspert w rozmowie z PAP dodał, że mieszkanie z rynku pierwotnego, z dużym ogródkiem, które dodatkowo nie będzie sąsiadować z ciągiem pieszym, może w niektórych inwestycjach okazać się droższe niż nieruchomości na kolejnych piętrach.

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto