Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawa. Policjanci uratowali życie 17-latki. Młoda kobieta chciała skoczyć z Mostu Świętokrzyskiego

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Policjanci uratowali życie 17-latki. Młoda kobieta chciała skoczyć z mostu
Policjanci uratowali życie 17-latki. Młoda kobieta chciała skoczyć z mostu Policja
Warszawscy policjanci w ostatniej chwili złapali 17-letnią dziewczynę, która targnęła się na swoje życie i wspólnie ze świadkami wciągnęli ją na bezpieczną stronę Mostu Świętokrzyskiego. Nastolatka została przekazana załodze pogotowia, która podjęła decyzję o przewiezieniu jej do szpitala. Szczegóły poniżej.

W piątek 13 maja, kilkanaście minut po godzinie 9:00 rano, policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego północnopraskiej komendy otrzymali informację od radiooperatora stołecznego stanowiska kierowania, że na Moście Świętokrzyskim, za barierkami stoi dziewczyna. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce.

Policjanci znaleźli się na moście już po niespełna dwóch minutach, gdzie podeszli do młodej kobiety i zaczęli z nią rozmawiać. W pewnym momencie 17-latka odwróciła się plecami do funkcjonariuszy. Mundurowi w ostatniej chwili złapali ją za ramiona i wspólnie ze świadkami sprawnie ściągnęli 17-latkę w bezpieczne miejsce i otoczyli opieką do czasu przyjazdu karetki pogotowia. Ratownicy podjęli decyzję o przewiezieniu dziewczyny do szpitala celem udzielenia specjalistycznej pomocy.

Poniżej prezentujemy materiał wideo z tego zdarzenia, udostępniony przez policję.

Sierżant Martyna Błasiak i sierżant Szymon Greipner wykazali się pełnym profesjonalizmem i ogromną determinacją w ratowaniu nastolatki. Dzięki ich zdecydowanemu działaniu i właściwej reakcji świadków nie doszło do tragedii - czytamy w komunikacie policji.

Policjanci uratowali życie 17-latki. Młoda kobieta chciała skoczyć z mostuPolicja

Policja: otwarta rozmowa i udzielone wsparcie mogą uratować życie!

Pamiętaj, jeśli zauważyłeś/aś, że ktoś z Twojego otoczenia wysyła niepokojące sygnały świadczące o tym, że nie radzi sobie z trudną sytuacją, bądź jego zachowanie radykalnie się zmienia, mogą to być sygnały ostrzegawcze! Nie wolno ich ignorować czy bagatelizować. Otwarta rozmowa i udzielone wsparcie mogą uratować życie! - apeluje kom. Paulina Onyszko z KRP VI w Warszawie.

Funkcjonariusze przypominają, że istnieje mnóstwo placówek i instytucji, które udzielają pomocy osobom będącym w kryzysie, poczynając od szkolnych pedagogów, poradni psychologiczno - pedagogicznych, ośrodków interwencji kryzysowej czy całodobowych telefonów zaufania. - Otwarta dyskusja na temat występujących problemów, jest jedną z bardziej pomocnych rzeczy - dodają mundurowi.

Jeśli znalazłeś/aś się w trudnej sytuacji życiowej, potrzebujesz pomocy lub ktoś z Twoich bliskich potrzebuje pomocy skontaktuj się z Całodobowym Centrum Wsparcia pod numerem telefonu 800 702 222. Pracownicy pełniący dyżur na linii to specjaliści, których celem jest wskazanie drogi wyjścia z sytuacji kryzysowych. Centrum działa 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu. Anonimową i bezpłatną pomoc można otrzymać przez telefon, czat oraz e-mail - informują funkcjonariusze warszawskiej policji.

Policja udostępniła na stronie dwa poniższe numery, pod którymi można uzyskać pomoc:

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym - tel. 116 123 (pon-pt. od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne);

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży - 116 111 (czynny 7 dni w tygodniu, 24h na dobę).

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto