Warszawa: to był tydzień sportowych emocji

Najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia była z pewnością koszmarna porażka warszawskiej Legii w meczu z Wisłą Kraków.

Piłkarze Polonii Warszawa rozegrali wreszcie zaległy mecz z Lechem Poznań. Pomimo dobrej gry w pierwszej połowie spotkania i prowadzenia 2:0, w drugiej połowie dali sobie odebrać inicjatywę, czego skutkiem była szybka utrata dwóch bramek i remis 2:2. Pomimo niezbyt dobrej postawy zawodników prezes Wojciechowski wspaniałomyślnie orzekł, że piłkarze wreszcie pokazali charakter i zapowiedział przywrócenie pensji zawieszonych na początku tygodnia z powodu fatalnej gry.

Pochwała z ust właściciela klubu podziałała motywująco, ponieważ drugie ze spotkań rozegranych w tym tygodniu Czarne Koszule wygrały 3:1 pokonując na własnym stadionie Ruch Chorzów. Spotkanie rozpoczęło się wprawdzie niekorzystnie dla warszawskiej drużyny, ponieważ do przerwy przegrywali 0:1, ale po przerwie duet Sobiech - Smolarek pokazał klasę, czego efektem były 3 bramki zdobyte w ciągu 45 minut.

Legia Warszawa
zaliczyła najgorszy występ w tej rundzie. W wyjazdowym spotkaniu uległa Wiśle Kraków 4:0. Była to najwyższa porażka warszawskiego zespołu od bardzo długiego czasu. Piłkarze Białej Gwiazdy robili na boisku co chcieli, a wojskowi nie byli w stanie wykończyć żadnej akcji. Była to już szósta porażka Legionistów w tym sezonie i trzecia zakończona wysoką przegraną do zera. Niestety zachwyty nad powrotem warszawskich piłkazry do gry w wielkim stylu były nieco przedwczesne, ale może to tylko wypadek przy pracy.

Koszykarze Polonii Warszawa przegrali po raz czwarty w tym sezonie. Tym razem zbyt mocna okazała się dla naszych zawodników drużyna Polpharmy Starogard Gdański. Czarne Koszule uległy gospodarzom aż 27 punktami, przegrywając spotkanie 62:89. Forma warszawskiej drużyny nie zachwyca, chociaż trener Kamiński powiedział, że nie przewiduje wzmocnień zespołu ponieważ jest zadowolony z postawy zawodników. Trudnio niestety zgodzić się z tym twierdzeniem w momencie kiedy jedynie dwóch zawodników w zespole przekracza barierę 10 punktów w meczu, a skuteczność rzutów za 2 punkty wynosi 40% i drużyna osiąga wartość 52 punktów w meczu.

Siatkarze AZS PW pokonali w derbach akademickich AZS Olsztyn. Do formy wraca Michał Kubiak, cały czas świetnie spisuje się Robert Prygiel i Damian Wojtaszek. Jednak trzech zawodników to mało, przydałoby się żeby zespół prezentował bardziej wyrównany poziom. Tym razem nasi siatkarze trafili na przeciwników popełniających więcej błędów niż oni, jednak w kolejnych meczach należałoby się skupić na zdobywaniu punktów włąsnymi siłami, a nie wykorzystywaniu pomyłek przeciwnika.

Co przed nami?

15.11 (poniedziałek) o godz. 18.00 siatkarze AZS PW zagrają w Wieluniu zaległy mecz 7. kolejki z Pamapolem. Zeszłoroczny beniaminek nie radzi sobie tak dobrze jak w ubiegłym sezonie, po sześciu kolejkach ma na swoim koncie jedynie dwa zwycięstwa, można więc liczyć na kolejne 3 punkty dla Inżynierów.

18.11 (czwartek) o godz. 18.00 siatkarze AZS PW zmierzą się Kielcach z beniaminkiem, zespołem Fart Kielce. Ten pojedynek również powinien zapewnić komplet punktów, ponieważ Fart, wygrał tylko dwa z siedmiu spotkań pokonując jedynie Delectę Bydgoszcz i AZS Olsztyn.

19.11 (piątek) o godz. 20.00 piłkarze Legii Warszawa będą podejmować na Łazienkowskiej drużynę Arki Gdynia. Gdynianie po 13. kolejkach zajmują 12 miejsce w tabeli i maja na koncie 4 zwycięstwa, 4 remisy i 5 porażek. Miejmy nadzieję, że wojskowi postarają się zrehabilitować przed włąsna publicznością za blamaż w Krakowie i będziemy świadkami pewnej wygranej warszawskiej drużyny.

20.11 (sobota) o godz. 18.00 koszykarze Polonii Warszawa zagrają drugi w tym sezonie mecz przed własną publicznością. Ich przeciwnikiem będzie drużźyna ZASTAL Zielona Góra. Najwyższy czas, aby wreszcie nasi koszykarze zaczęli wygrywać,. W innym przypadku skażą się ponownie na walkę o utrzymanie w lidze, a hasła "Warszawa miastem koszykówki" pozostaną jedynie pustym, niezrozumiałym frazesem. Zespół z Zielonej Góry na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem, w ostatnim spotkaniu goście pokonali Anwil Włocławek 79:69 i obecnie, z 11 punktami zajmują drugie miejsce w tabeli Tauron Basket Ligi.

21.11 (niedziela) o godz. 17.15 piłkarze Polonii Warszawa zagrają wyjazdowy mecz z drużyną GKS Bełchatów. Gospodarze radzą sobie całkiem nieźle i moga być trudnym przeciwnikiem. Zobaczymy, czy zespół Polonii problemy z formą ma już za sobą i czy da radę zagrać na takim poziomi, jak w zeszłotygodniowym spotkaniu z Ruchem Chorzów.