Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Warszawskie pogotowie bije rekordy wyjazdów do zakażonych koronawirusem. Właśnie kupili 29 supernowoczesnych ambulansów

Redakcja
fot. Meditrans
Koronawirus w Warszawie. Trzecia fala pandemii odciska swoje piętno na stołecznym pogotowiu ratunkowym. Jak poinformowała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego "Meditrans" - ratownicy biją rekordy wyjazdów do zakażonych koronawirusem COVID-19. W porównaniu z marcem 2020 roku liczba interwencji podwoiła się średnio do 1400 wyjazdów. Dyrekcja stacji uspokaja, że jest gotowa do walki z pandemią. Do Warszawy przyjechało aż 29 supernowoczesnych ambulansów o wartości blisko 17 mln złotych. To historyczny, bo największy zakup sprzętu od 1989 roku. Szczegóły w artykule poniżej.

Koronawirus. W warszawskim pogotowiu padają kolejne rekordy

Pogotowie ratunkowe w Warszawie bije kolejne rekordy wyjazdów do zakażonych koronawirusem. W porównaniu z marcem ubiegłego roku liczba interwencji związana z COVID-19 podwoiła się średnio do 1400 wyjazdów. Medycy alarmują, że wciąż przybywa chorych w stanie ciężkim i krytycznym, a transmisja wirusa wkracza na kolejne, wyższe poziomy. Dyrekcja "Meditransu" uspokaja jednak, że jest przygotowana na walkę z trzecią falą epidemii, a karetek w mieście nie zabraknie. Do stolicy przyjechało właśnie aż 29 supernowoczesnych ambulansów o łącznej wartości blisko 17 mln zł.

To historyczny, bo największy zakup sprzętu od 1989 roku. Dyrekcja nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i wkrótce do stolicy przyjadą kolejne ambulanse - informuje "Meditrans".

Ratownicy medyczni z warszawskiego pogotowia walczący na pierwszej linii frontu z koronawirusem COVID-19 nie ukrywają, że nie jest łatwo. Obecnie największy problem stanowią nowe warianty wirusa, które są bardziej zakaźne od poprzednich. To oznacza, że z każdym dniem liczba wyjazdów do pacjentów wrasta. Dla porównania - w marcu 2020, gdy wybuchła pierwsza fala; było ich dwa razy mniej, niż teraz. Są dni, że w rejonie operacyjnym WSPRiTS „Meditrans" SPZOZ w Warszawie liczba interwencji przekracza 1400 wyjazdów na dobę.

Walka z pandemią pochłania ogromne pieniądze, bo środki ochrony osobistej płyny do dezynfekcji czy testy kosztują krocie. Z drugiej strony mobilizuje do wymiany sprzętu i wielkich zakupów, które nie byłyby możliwe, gdyby nie koronawirus - przekazują medycy.

"Meditrans" na tę walkę dozbraja się już od roku. Stołeczne pogotowie notuje rekordowe wydatki oraz zakupy - można powiedzieć, że historyczne, bo największe po 1989 roku. - Kupiliśmy już 29 supernowoczesnych ambulansów za kwotę prawie 17 milionów złotych. Pieniądze pochodziły zarówno z budżetu państwa, samorządu województwa mazowieckiego jak i Unii Europejskiej - przekazują przedstawiciele stacji.

Nowe pojazdy to ruchome jednostki dedykowane intensywnej opiece medycznej. Zostały bogato wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, by umożliwić zarówno bezpieczny transport, zaawansowane leczenie, jak i monitorowanie stanu zdrowia pacjentów. W każdym ambulansie znajduje się defibrylator transportowy z możliwością teletransmisji danych medycznych do centrum teletransmisji WSPRiTS Meditrans SPZOZ w Warszawie. Oznacza to, że w trakcie przewożenia pacjenta do szpitala możliwe jest prowadzenie konsultacji kardiologicznych w czasie rzeczywistym (telemedycyna). ą także transporter i nosze transportowe, a także profesjonalne urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej czy krzesełko kardiologiczne samojezdne.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto