Ważna wygrana juniorów TKM. Pewny sukces trzecioligowców WTK SSA

Mecz III ligi WTS SSA - Bart (fot. Paweł Czarniak)
Mecz III ligi WTS SSA - Bart (fot. Paweł Czarniak) Paweł Czarniak
Ważna wygrana juniorów TKM. Pewny sukces trzecioligowców WTK SSA.

Komplet wygranych w ligowych bojach zanotowały w weekendowychmeczach młodzieżowe zespoły włocławskiego TKM.Najistotniejszy pojedynek rozgrywali juniorzy, którzy podejmowali jednego z najgroźniejszych konkurentów w walce o miejsce dające awans do rywalizacji strefowej.69
TKM
15 18 18 1848
NOVUM WSG
15 14 7 12TKM: Wronkowski 17, Jankowski 13, Sobczak 13, Cieślakiewicz 12, Warszawski11, Barański 3.W pierwszej wyrównanej połowie bydgoszczanom udawało się realizować plan minimum, jakim była porażka różnicą mniejszą niż pięć punktów. Losy pojedynku rozstrzygnęły się w pierwszej minucie drugiej odsłony gdygospodarze zdobyli 6. punktów z rzędu osiągając dwucyfrową przewagę. Podopieczni Grzegorza Kożana do końca kontrolowali grę, a wysoka wygrana znacznie przybliżyła ich do zajęcia jednej z dwóch pierwszych lokat. W ich przypadku (mają zawodnika w SMS) oznacza to bezpośredni awans do turnieju strefowego.84
WTK SSA 32 18 18 1646
AK BART 7 12 13 14WTK SSA: Jankowski 23, Warszawski 11, Barański 10, Wronkowski 9, M. Zych 9, Słupiński 6, Król 4, Sobczak 4, Trendewicz 4, Rypiński 2, F. Zych 2.Po pierwszej wysoko wygranej kwarcie wydawało się, że włocławianie nie będą mieli kłopotów z przekroczeniem bariery stu punktów w meczu z najsłabszym trzecioligowcem. W kolejnych kwartach trener Grzegorz Kożan dał szansę gry zmiennikom. Nie spisywali się oni najlepiej i gościom udało się uniknąć kolejnej klęski.116
TKM I 40 15 43 1842
BASKET 11 10 8 13TKM I: Ręgocki 20,Tuszyński 18, Cieślewicz 14, Marchlewski 12, Frontczak 11, Ustienny 8, Zboiński 8, Dutkiewicz 8, Tucholski 8, Braszkiewicz 5, Kapitajna 4, Pakulski.Półfinał mistrzostw Polski juniorów starszych. AKM Portofino wygrało tylko jeden mecz Coraz bliżsi tytułu mistrzów województwa są kadeci młodsi pierwszej drużyny TKM, którym w wysokiej wygranej z zespołem kruszwickim nie przeszkodziły kadrowe osłabienia. Na odbywające się w Szczyrku zgrupowanie kadry U-16 wyjechał Bartłomiej Pietras. Trener Kazimierz Tomaszewski dał też wolne Rafałowi Komendzie uznając, że szkoleniowo bardziej przydatny będzie jego występ w rozgrywkach WLKA.Jedynie momentami, gdy na parkiecie w zespole gospodarzy występowali wyłącznie zmiennicy, gra była bardziej wyrównana. Po dziewiątym z rzędu zwycięstwie kadeci młodsi TKM I są o krok od mistrzostwa województwa. Zespoły WTK SSA i AKM Portofino ze zmiennym szczęściem grały w Toruniu Zdecyduje o tym wyjazdowe, rewanżowe spotkanie z mającym jedną porażkę na koncie MMKS Pierniki Toruń (27 lutego). Włocławianie przystąpią do niego z wysoką zaliczką z grudniowego spotkania wygranego 64:34.