Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zagraj w orkiestrze symfonicznej YouTube

Karolina Eljaszak
Karolina Eljaszak
Każdy muzyk ma szansę zagrać w orkiestrze on-line u boku najlepszych instrumentalistów świata. By dostać się do tak elitarnego grona, wystarczy umieścić swoje nagrania na YouTube.

Wideo-zgłoszenia dwóch utworów klasycznych należy przesłać do 28 stycznia na stronę internetową Orkiestry Symfonicznej YouTube. Wszystkie nagrania zostaną przesłuchane przez ekspertów z prestiżowych ośrodków muzycznych, m.in. z Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej, Orkiestry Symfonicznej San Francisco czy Filharmonii w Hong Kongu.

W kolejnym etapie półfinalistów oceniać będą internauci, wybierając najlepszych muzyków, którzy już 2 marca dołączą do Orkiestry Symfonicznej YouTube. Zwycięzcy zostaną zaproszeni na trzydniowe warsztaty w Nowym Jorku, które zwieńczy wielki koncert w Carnegie Hall.

Zaistnieć w YouTube
Nie tylko finaliści konkursu mają szansę na niezwykłą karierę muzyczną. Każdy, kto prześle swoje zgłoszenie, może zaistnieć na głównych stronach światowego serwisu YouTube. Z fragmentów nadesłanych zgłoszeń zostanie zmontowany klip "Symfonia YouTube". Organizatorzy deklarują też promowanie najciekawszych wideo, które brały udział w konkursie.

Nagrania konkursowe w Warszawie
Warszawiacy, którzy nie posiadają odpowiedniego sprzętu multimedialnego lub dostępu do internetu, już w najbliższy weekend będą mogli zaprezentować swoje umiejętności szerokiemu gremium odbiorców. Wystarczy przyjść ze swoim instrumentem i wykonać przygotowane na tę okazję utwory. Pierwszy z nich to "Symfonia Internetowa", skomponowana przez nagrodzonego Oscarem kompozytora Tan Duna. Drugi utwór to dowolne dzieło muzyki klasycznej. Uczestnicy będą filmowani, a ich dokonania zostaną zgłoszone do światowego konkursu.

Miejsce i terminy nagrań:
Dom Studencki "Dziekanka"
ul. Krakowskie Przedmieście 48/50
sobota (17 stycznia), godz.11.00 - 18.00
niedziela (18 stycznia), godz. 14.30 - 20.00

- YouTube jest największą sceną na świecie, a ja chcę się przekonać, czego może dokonać na niej grupa nieznanych dotąd światu geniuszy muzycznych - skomentował projekt Tan Dun, kompozytor muzyki do filmów "Przyczajony tygrys, ukryty smok" oraz "Hero".

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto