Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zakłady Azotowe Puławy: Pismo do Ministerstwa Skarbu Państwa

Redakcja
Porozumienie na rzecz Prywatyzacji Obywatelskiej ZAP wysłało w dniu 8 czerwca poniższe pismo do Ministra Skarbu Państwa. Niestety na razie bez odpowiedzi...

Puławy, 08 czerwca 2010 r.
Porozumieniena rzecz Prywatyzacji Obywatelskiej
Zakładów Azotowych ,, Puławy '' S.A.
Pan Aleksander Grad
Minister Skarbu Państwa
Wszystkie organizacje związkowe działające w Zakładach Azotowych „Puławy" S.A. w ramach zawartego Porozumieniana rzecz Prywatyzacji Obywatelskiej zwracają się z uprzejmą prośbą o przesunięcie terminu na składanie ofert na zakup akcji Zakładów Azotowych„Puławy" S.A. do października 2010 roku.
Uważamy, że obecny okres kryzysu, klęski żywiołowej, rozchwianych rynków finansowych nie jest najlepszym czasemna sprzedaż naszej Spółki.
Wszystkie związki zawodowe działające na Zakładach Azotowych, reprezentujące całą społeczność zakładową, zawsze, w sposób zdecydowany opowiadały się za zachowaniem przez Skarb Państwa 50% akcji. To jest dla nas fundamentalna zasada, gwarantująca rozwój firmy,nowe inwestycje oraz generowanie zysków. Pakiet kontrolny MSP był również gwarancją przeciwko złej prywatyzacji, których w Polsce było wiele, a które kończyły się bankructwem, likwidacją miejsc pracy i upadkiem miast i regionów.
Porozumienie zwróciło się do Rady Miasta Puławy i Rady Powiatu o poparcie naszej inicjatywy – przystąpienia, jako spółka pracowniczo-samorządowa do konkursu na zakup akcji Zakładów Azotowych „Puławy"S.A; co spotkało się z pozytywnym odzewem. Niestety terminy zaproponowane przez Ministerstwo Skarbu Państwa uniemożliwiają nam złożenie stosownej oferty.
Porozumienie na rzecz Prywatyzacji Obywatelskiej nie zgadza się na sprzedaż Zakładów Azotowych, bez możliwości uczestnictwa w tym procesie strony społecznej i samorządowej.
Jako szeroka reprezentacja regionu puławskiego, uważamy, że przyjęty w dniu 20 października 2009 r. rządowy program „Wspieranie prywatyzacji poprzez udzielanie poręczeń spółkom z udziałem pracowników i jednostek samorządu terytorialnego" (spółek aktywnościobywatelskiej), jest optymalnym rozwiązaniem wskazującym nowe, akceptowalne społecznie kierunki prywatyzacji.
W dzisiejszych czasach o wartości firmy i jej pozycji na rynku nie decyduje wyłącznie kapitał, ale przede wszystkim ludzie, ich wiedza i zaangażowanie oraz dobrze zorganizowana forma własności. Eksperci twierdzą, że spółki pracownicze znacznie lepiej radzą sobie z kryzysem gospodarczym, niż prywatne firmy – choćby przykład Wielkiej Brytanii.
Program prywatyzacji pracowniczej zakłada wspieranie aktywności pracowników, zwiększenie zainteresowania samorządu terytorialnego udziałem prywatyzacji, jak też upowszechnianie własności obywatelskiej.
Bardzo prosimy Pana Ministra o przychylne odniesienie się do naszej prośby. Jednocześnie chcemy poinformować,że Porozumienie wynajęło już firmę prawniczą w celu podjęcia stosownych kroków prawnych i powołaniu spółki pracowniczej. Zauważyliśmy, ogromne zainteresowanie pracowników Zakładów Azotowych „Puławy" S.A., Wielu z nich zgłosiło chęć przystąpienia do spółki i pokrycia udziałów. W najbliższym czasie przedstawiciele Porozumienia udają się na spotkanie z wicepremierem WaldemaremPawlakiem w celu omówienia możliwości i kierunków dalszych działań.
Z wyrazami szacunku,
Koordynatorzy Porozumienia
k/o:
według rozdzielnika:
Wicepremier, Minister Gospodarki Waldemar Pawlak
Poseł na Sejm RP Małgorzata Sadurska
Poseł na Sejm RP Włodzimierz Karpiński
Wojewoda lubelski Genowefa Tokarska
Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk
Rada Powiatu Puławskiego
Starosta Puławski Sławomir Kamiński
Rada Miasta Puławy
Prezydent miasta Puławy Janusz Grobel

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto