Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zaśpiewajmy „Odę do Radości”. Warszawski Chór Obywatelski otwiera nabór

Katarzyna Glegoła
Katarzyna Glegoła
Sinfonia Varsovia
Sinfonia Varsovia zaprasza chętnych pasjonatów muzyki do udziału w Warszawskim Chórze Obywatelskim. Celem projektu jest upamiętnienie dwóch ważnych rocznic: 20-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej oraz 200. rocznicy premiery IX Symfonii Beethovena. Zwieńczeniem projektu będzie uroczysty koncert chórzystów w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Zgłoszenia zbierane są do 7 kwietnia.

Projekt Warszawski Chór Obywatelski otwiera drzwi dla 70 chórzystów w czterech głosach: sopran, alt, tenor, bas. Wykonawcy zostaną wybrani w drodze dwuetapowych przesłuchańpreselekcji online, a następnie podczas castingów na żywo. Udział w naborze mogą wziąć wszyscy pełnoletni miłośnicy śpiewu, niezależnie od doświadczenia. Zgłoszenia będą przyjmowane do 7 kwietnia.

Projekt stanowi okazję do uczczenia dwóch ważnych wydarzeń: 20-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej (1 maja 2004) oraz 200-lecia premiery (7 maja 1824) jednego z arcydzieł światowej kultury - IX Symfonii d-moll op. 125 Ludwiga van Beethovena, kompozytora-demokraty, zwolennika wolności, równości i braterstwa ludzkości – informują organizatorzy.

Jak dołączyć do Warszawskiego Chóru Obywatelskiego?

Aby wziąć udział w projekcie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który powinien zawierać link do nagrania wideo z wykonanymi fragmentami „Ody do Radości” >>> Szczegółowe informacje na temat przesłuchań, wymaganych fragmentów utworu oraz harmonogramu prób dostępny na stronie Sinfonii Varsovii

Przesłuchania poprowadzi zespół pod kierunkiem dyrektora Chóru Filharmonii Narodowej, Bartosza Michałowskiego. Próby wyłonionego zespołu odbywać się będą na terenie Warszawy w dniach 26 i 27 kwietnia oraz 6, 7, 8, 12 i 13 maja br.

Dlaczego warto dołączyć?

Udział w Warszawskim Chórze Obywatelskim zwieńczony będzie uroczystym koncertem 13 maja 2024, podczas którego chórzyści wykonają razem IX Symfonię Beethovena, znaną jako „Oda do Radości”pieśń pełniącą wyjątkową funkcję Hymnu Unii Europejskiej. Występ finałowy odbędzie się w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych w Polsce – w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. W ten wyjątkowy sposób chórzyści uczczą ważne momenty w historii naszego kraju i Europy, a także na doświadczą unikalnej atmosfery wspólnego tworzenia muzyki, która od wieków inspirowała do dialogu, wolności i braterstwa.

Praktyczne informacje:

Zgłoszenia: do 7 kwietnia
Przesłuchania: preselekcja online i przesłuchania na żywo
Koncert: 13 maja 2024 r. w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej

od 7 lat
Wideo

Dzień pamięci - ZBRODNIA KATYŃSKA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto