Zmiana lidera w III Choceńskiej Lidze Futsalu po 4. kolejce [zdjęcia]

W minioną sobotę (15.12) rozegrano 4 kolejkę Choceńskiej Ligi Futsalu, która przyniosła zmianę na fotelu lidera, po remisie Agrofarmy Gołaszewo w derbowym pojedynku z FC Nakonowo 4:4.

Nowym liderem rozgrywek w I lidze została drużyna Galacticos Izbica, która po raz czwarty zdobyła komplet punktów, tym razem rozgromiła ekipę Batory Borzymie – 15:4. W II lidze zdecydowanym liderem z kompletem punktów jest drużyna Viessmanna, która nie dała najmniejszych szans Strażakowi Nakonowo Stare - 16:2.
W każdym spotkaniu na brak emocji i goli nie mogli narzekać wierni kibice i sympatycy futsalu. W 5 kolejce strzelono łącznie 128 goli, z tego w I lidze – 63, najwięcej goli padło w spotkaniu pomiędzy Batory Borzymie - Galacticos Izbica – 19, w II lidze – 65, z czego 18 goli padło w spotkaniu Viessmann - Strażak Nakonowo Stare.
3. kolejka III Choceńskiej Ligi Futsalu - wyniki, zdjęcia
W najciekawszym i najbardziej emocjonującym spotkaniu, gdzie wynik spotkania był wielką niewiadomą do ostatniego gwizdka sędziów, było derbowe spotkanie sąsiadów za miedzy Agrofarmy Gołaszewo z FC Nakonowo. Z uwagi na odnowienie się kontuzje w gołaszewskiej drużynie prawdopodobnie nie wystąpią już do końca rozgrywek dwaj piłkarze, Mariusz Prokopiak i Jakub Głowacki. Ponadto z powodu czerwonej kartki nie mógł wystąpić - Krzysztof Nawrocki. Z tego też powodu kierownik drużyny - Wojciech Nawrocki był zmuszony pozyskać do drużyny nowego piłkarza, którym został - Mariusz Zapiec, pseudonim boiskowy „Piecyk". Od pierwszego gwizdka sędziów, Agrofarma ruszyła do ataku, chcąc jak najszybciej strzelić pierwszego gola, którego już w 2 minucie zdobył Daniel Komorowski. Dwie minuty później mogło być 2: 0, ale tzw. 100% sytuacji sam na sam z bramkarzem - Damianem Muszyńskim nie wykorzystał „Czarny". Bramka na 2: 0 mogła ustawić całe spotkanie na korzyść drużyny z Gołaszewa. Jednak tak się nie stało, co skrzętnie wykorzystali piłkarze z Nakonowa. Z minuty na minutę groźnie kontratakowali bramkę Wojciech Nawrockiego, który w 7 minucie popisał się piękną paradą, broniąc silny strzał Ireneusza Faryńskiego.
3. kolejka Vacuum Tech Futsal Ligi - wyniki, wideo
Zachowując czyste konto w 10 minucie dał zmianę młodszemu koledze - Piotrowi Maślance. W postawie obrony gołaszewskiej drużyny było widać brak Krzysztofa Nawrockiego, który pauzował za czerwoną kartkę w meczu z Saniko. W 13 i 15 minucie po ewidentnych błędach obrony – golkiper Agrofarmy - Piotr Maślanka musiał dwukrotnie skapitulować. Bramkę na 1: 1 strzelił Piotr Jaranowski, podwyższył na 2: 1 Łukasz Zdanowski. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie, mimo, że piłkarze gołaszewskiej ekipy mieli kilka dogodnych, a nawet 100% okazji do wyrównania. Jednak nie pierwszy raz na drodze piłki do bramki stawał słupek lub dobrze spisujący się bramkarz FC Nakonowo. Jednym słowem za brakło szczęścia i dobrej skuteczność w wykańczaniu podbramkowych akcji.
Od początku drugiej połowy ponownie do zdecydowanych ataków ruszyła drużyna Agrofarmy. W tej części spotkania hat-trickiem popisał się Patryk Czarnecki. Do wyrównania doprowadził w 25'. Jednak kolejny błąd w obronie Agrofarmy w 26'wykorzystał Tomasz Lewandowski, i było 3: 2 dla Nakonowa. Po stracie trzeciego gola piłkarze z Gołaszewa z jeszcze większym animuszem ruszyli na bramkę rywala. Kolejnych 100% okazji nie wykorzystali kolejno – Michał Kraszewski, Arkadiusz Barczak i Daniel Komorowski. Obie drużyny prowadziły zdecydowanie otwartą i szybką grę, która bardzo podobała się liczenie zebranym kibicom. Efektem takiej gry były kolejne bramki z jednej i drugiej strony. Wynik na 4: 2 podwyższył w 33' Mariusz Kaczmarek. Bramkę kontaktową dla Agrofarmy strzelił Czarnecki w 36'. Była to chyba najpiękniejsza i jakże zaskakująca kuriozalna bramka tego spotkania w wykonaniu „czarnego". Piłka uderzona z rzutu wolnego w efektowny sposób pokonała lobem mur obrońców i wpadła Damianowi Muszyńskiemu do bramki, który tym razem nie popisał się żadną interwencją, a wręcz przeciwnie, biernie przyglądał się futbolówce wpadającej za „przysłowiowy kołnierz, czym został „ośmieszony". W decydującym momencie spotkania na ostateczny wynik miały wpływ skumulowane faule. Przez kilka ostatnich minuty drużyna z Nakonowa grała z 4 faulami na swoim koncie. W ostatniej minucie meczu został faulowany Marcin Zapiec, a że to był 5 faul, sędzia podyktował przedłużony rzut karny, którego na bramkę zamienił najskuteczniejszy w tym spotkaniu piłkarz Agrofarmy - Patryk Czarnecki. Na zmianę wyniku, dla jednej i drugiej drużyny nie starczyło czasu.
 Tak, więc można powiedzieć, że mimo lepszej gry oraz stworzenia sobie więcej dogodnych, a nawet 100% okazji do strzelenia kolejnych goli, Agrofarma uratowała się rzutem na taśmę przed sensacyjną porażką. Gol strzelony w ostatnich sekundach, dał zamiast zwycięstwa i przegranej - remis, remis, który tak naprawdę nie krzywdzi żadnej z drużyn! Co prawda zawiedli się typerzy, którzy jednomyślnie w przedmeczowych rozważaniach typowali tylko zwycięstwo drużyny z Gołaszewa, co podkreśla, że w 1 lidze nie ma pewnych liderów, na co wskazują choćby wyniki z 3 kolejki.
Agrofarma wystąpiła w składzie: Wojciech Nawrocki-bramkarz, Rafał Prokopiak, Arkadiusz Barczak, Mariusz Konwerski, Piotr Maślanka-bramkarz, Patryk Czarnecki (3), Daniel Komorowski (1), Michał Kraszewski, Marcin Zapiec.
FC Nakonowo: Damian Muszyński – bramkarz, Ireneusz Faryński, Piotr Jaranowski (1), Mariusz Kaczmarek (1), Tomasz Lewandowski (1), Paweł Maślanka, Łukasz Zdanowski (1), Łukasz Żywica, Daniel Karpiński, Mirosław Grzegórski
Wyniki 4. kolejkiDomex Kowal - Zjednoczeni Czerniewice 7:5 (1:3), Paweł Behlke(22, 25, 27, 32), Michał Jakubowski (36, 38), Kacper Ciesielski (2) - Mateusz Malinowski (9, 29, 35), Tomasz Nowakowski (11), Mateusz Niewiadomski (14);
Choceniaki - Dobra Passa Włocławek 8:1 (3:0), Paweł Komorowski (16, 29, 38, 40), Maciej Małecki (6, 27), Paweł Nitecki (20), Marcin Baliczak (36) - Adrian Wojciechowski (33);
Batory Borzymie - Galacticos Izbica 4:15 (0:7), Marcin Szatkowski(28), Krystian Krajewski(31, 32), Marcin Szatkowski (33) - Bartomiej Mielczarek (3, 6, 22, 35, 36), Rafał Biernacki (9, 16, 24, 29, 37), Kamil Kuropatwiński (5, 8, 40), Roman Rybiński (16, 23);
Zespół Szkół CKR Kowal - Rotacja 1:2 (0:0), Rafał Jankowski (23) - Piotr Gotłasz (24), Daniel Wesołowski(30);Wircom Włocławek - Saniko Włocławek 4:1 (1:0), Artur Wojnowski (5), Krzysztof Jóźwiak (29), Damian Bukowski (30, 33) - Łukasz Trzoniec (39);
WIKA - Urząd Miejski w Lubrańcu 3:4 (2:1), Kamil Bącela (15), Cezary Dobruń (20), Mateusz Krzemiński (31) - Bartłomiej Budziszewski (3, 26), Łukasz Kmieć (33), Jakub Pietrzak (34);
Agrofarma - FC Nakonowo 4:4 (1:2), Daniel Komorowski (2), Patryk Czarnecki (25, 36, 40) - Piotr Jaranowski (13), Łukasz Zdanowski (15), Tomasz Lewandowski (26), Mariusz Kaczmarek (33).
1 Galacticos Izbica 4 12 37:172 Agrofarma Gołaszewo 4 10 17:73 Wircom Włocławek 4 9 20:84 Domex Kowal 4 9 26:195 Urząd Miejski w... 4 9 20:196 Nakonowo FC 4 7 16:167 Choceniaki 4 6 24:208 Saniko Włocławek 4 6 16:149 WIKA 4 6 15:1410 Zjednoczeni Czerniewice 4 3 17:2011 Rotacja 4 3 17:2412 Batory Borzymie 4 3 19:3513 Zespół Szkół CKR... 4 0 6:2114 Dobra Passa Włocławek 4 0 10:26
W klasyfikacji najskuteczniejszego strzelca I ligi pierwsza trójka przedstawia się następująco:
* Kamil Kuropatwiński - Galacticos Izbica - 13* Paweł Behlke - Domex Kowal - 12* Bartek Mielczarek - Galacticos Izbica - 11
W II lidze padły następujące rezultaty:
Chemia Budowlana Atlas Włocławek – Optymiści - 7 : 3Gimnazjum Choceń - Los Galacticos - 0 : 7ZRB Szefler Kowal - SLO Choceń - 3 : 1Viessmann - Strażak Nakonowo Stare - 16 : 2Unia Choceń Juniorzy Starsi - The Jokers - 4 : 4Kruszyniaki – Ciabalala - 2 : 7
1 Viessmann 4 12 48:122 SLO Choceń 4 9 23:123 ZRB Szefler Kowal 4 9 21:114 Chemia Budowlana Atlas... 4 9 20:125 Optymiści 4 9 19:136 The Jokers 4 7 16:187 Los Galacticos 4 6 15:138 Unia Choceń Juniorzy... 4 4 18:229 Ciabalala 4 3 15:1710 Strażak Nakonowo Stare 4 3 20:3211 Kruszyniaki 4 0 10:3312 Gimnazjum Choceń 4 0 5:35
Najskuteczniejszymi strzelcami II ligi po 3 kolejkach są:
* Sławomir Gralewski - SLO Choceń - 9* Maciej Lewandowski - Viessmann - 9* Krzysztof Marciniak - Viessmann - 9
Na ostatnią 5 kolejkę przed świąteczną przerwą Choceńskiej Ligi Futsalu zapraszam wszystkich sympatyków i kibiców piłki halowej w najbliższą sobotę (22.12) od godziny 12: 00 do hali GOSiR w Choceniu.