Żużlowcy wciąż startują, ale nie tylko w Tarnowie

Roman Kieroński
Nadal wysoką formę prezentuje jeden z liderów "Jaskółek" Bjarne Pedersen (z prawej) Roman Kieroński
Jamróg nie skończył finału Brązowego Kasku. Unia ma nowego zawodnika - Łukasza Lesiaka.

Po wygranej różnicą szesnastu punktów na torze w Daugavpils żużlowcy Unii Tarnów i ich kibice ze spokojem czekają na mecz rewanżowy. Trudno bowiem sobie wyobrazić, aby podopieczni trenera Romana Jankowskiego nie tylko nie wygrali, ale w dodatku roztrwonili tak znaczną przewagę.

W antrakcie finałowych pojedynków zawodnicy Unii Tarnów startują na Wyspach Brytyjskich.

W meczu Poole Pirates - Peterborough Panthers, zakończonym wygraną "Piratów" 49:41, z powodzeniem startował Bjarne Pedersen. Zdobył 11 punktów, o trzy mniej od najlepszego zawodnika tego spotkania Chrisa Holdera. W zaciętym meczu Belle Vue Aces - Ipswich Witches, zakończonym rezultatem 45:44, osiem punktów plus bonus zdobył junior "Jaskółek" Patrick Hougaard. Najwięcej - 12 pkt dla gospodarzy zdobył lider klasyfikacji Grand Prix - Jason Crump.

Nie udał się start w finale Brązowego Kasku reprezentantowi "Jaskółek" Jakubowi Jamrogowi. Tarnowianin zdobył w turnieju dwa punkty i zajął 14. miejsce. W trzecim swoim starcie miał upadek, doznał kontuzji kciuka i z dalszych biegów zrezygnował.

Jamróg oraz Tadeusz Kostro zostali powołani na kontrolne turnieje zaplecza kadry narodowej juniorów. Przez dwa dni na torze w Rawiczu pod okiem m.in. trenera reprezentacji Polski Marka Cieślaka startować będą w czwórmeczach. Dwudziestu zawodników podzielonych zostało na cztery drużyny.

Tarnowianie pojadą w czwartym zespole, a ich partnerami będą: Dawid Lampart, Paweł Machnik i Łukasz Król.

Dwóch adeptów żużlowej szkółki Unii Tarnów Łukas Lesiak i Marcin Armatys przystąpiło do egzaminu na certyfikat "Ż". Spośród dziesięciu kandydatów egzamin zdało zaledwie czterech. Wśród nich był Łukasz Lesiak.

W jeździe indywidualnej tarnowianin uzyskał najlepszy czas - 62,0 s. Sekundę gorszy był Armatys. W jeździe zespołowej, w powtórzonym po upadku jednego z kandydatów wyścigu, na prowadzeniu jechali obaj tarnowianie. Na trzecim okrążeniu upadek miał także Armatys i pożegnał się z marzeniami o licencji.

Łukasz Lesiak zdał egzamin teoretyczny i otrzymał żużlową licencję.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?