AZS Koszalin rewanżuje się koszykarzom Polonii

Zawodnicy AZS Koszalin wzięli w Warszawie rewanż za wcześniejszą porażkę we własnej hali.

Początek meczu był bardzo wyrównany. Pierwsze punkty zdobyła drużyna gospodarzy, jednak odpowiedź gości była natychmiastowa. Zawodnicy z Koszalina zaczęli zdobywać przewagę. Głównie za sprawą doskonałej dyspozycji Vladimira Ticy, który raz po raz dziurawił kosz gospodarzy. Mimo to, goście do końca pierwszej kwarty wypracowali jedynie 2 punkty przewagi.

Po powrocie na boisko warszawiacy zaczęli odrabiać straty. W połowie drugiej kwarty z powrotem doprowadzili do remisu. Dobrą postawę prezentował Rafał Bigus, który na przemian zdobywał punkty i blokował rzuty przeciwników. Pod koniec pierwszej połowy prowadzenie zmieniało się z każdą akcją. Na przerwę koszykarze Polonii mieli szansę zejść prowadząc. Niestety Przemek Lewandowski nie wykorzystał rzutów osobistych oraz rzutu w ostatniej sekundzie drugiej kwarty.

Druga połowa rozpoczęła się jednak od prowadzenia Polonii dzięki otwarciu Leszka Karwowskiego. W świetnej dyspozycji był Dardan Berisha, który utrzymywał zespół gospodarzy w grze. W drużynie Koszalina świetnie prezentował się George Reese. Jednak z biegiem czasu goście znowu zaczęli zdobywać przewagę. Dzięki lepszej skuteczności oraz dobrej grze w obronie do końca kwarty udało im się odskoczyć na 6 punktów.

Ostatnia kwarta meczu od początku miała dramatyczny przebieg. Gospodarze za wszelką cenę próbowali zniwelować przewagę koszykarzy z Koszalina, ci jednak nie oddawali im punktów za darmo. Strata drużyny Polonii cały czas wahała się w okolicy 7 punktów. W ostatnich dwóch minutach kwarty koszykarze gospodarzy zaczęli wymuszać faule. Dzięki niskiej skuteczności rzutów osobistych oraz szybkim kontrom i doskonałemu rzutowi z dystansu Piotra Pamuły na 19 sekund przed końcem meczu przegrywali jedynie 1 punktem. Jednak w tym momencie zabrakło szczęścia. Niecelny rzut osobisty Berishy oraz nieskuteczna kontra zakończyły mecz zwycięstwem gości 109:112.

Najwięcej punktów w całym meczu (27) zdobył Dardan Berisha. Vladimir Tica miał tylko o jedno oczko mniej. Najskuteczniejszy na tablicy był Rafał Bigus, który został również uznany najlepszym zawodnikiem meczu.

Polonia 2011 Warszawa - AZS Koszalin 109:112 (26:28, 27:26, 20:25, 36:33)