MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dzienniki elektroniczne są coraz bardziej popularne w dolnośląskich szkołach. Mają je już dwie placówki w Jeleniej Górze.

Katarzyna Wilk
Agnieszka Mołodowska chwali sobie elektroniczny system
Agnieszka Mołodowska chwali sobie elektroniczny system Katarzyna Wilk
Jedną z nich jest Gimnazjum nr 4. - To strzał w dziesiątkę - nie kryje zadowolenia Agnieszka Mołodowska, która uczy gimnazjalistów informatyki.

Dzienniki elektroniczne są coraz bardziej popularne w dolnośląskich szkołach. Mają je już dwie placówki w Jeleniej Górze. Jedną z nich jest Gimnazjum nr 4. - To strzał w dziesiątkę - nie kryje zadowolenia Agnieszka Mołodowska, która uczy gimnazjalistów informatyki. Nauczyciele chwalą sobie, bo oszczędzają czas. Dzięki specjalnemu programowi kliknięciem obliczą np. frekwencję uczniów czy średnią ocen klasy. - Wcześniej trzeba było liczyć wszystko na kalkulatorze - mówi Młodowska.

Jest to też ogromne udogodnienie dla rodziców, którzy w każdej chwili mogą w domu przez internet sprawdzić, jak uczy się ich dziecko i czy na pewno w danym dniu zasiadło w szkolnej ławie. - Aby to zrobić, muszą mieć kod dostępu, który przydzielamy i hasło - wyjaśnia Beata Toczek, dyrektor jeleniogórskiego gimnazjum.

Nie cieszą się natomiast uczniowie. - Mama codziennie zagląda do internetu i sprawdza, jakie mam oceny - mówi drugoklasista Sylwia Matusiak. - A jak są złe, to kara jest od razu. Dlatego wolałam normalny dziennik - przyznaje szczerze gimnazjalistka.
Elektroniczne dzienniki są też w Zespole Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze i w bolesławieckim Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Działają też w legnickim V LO. A już niedługo będą także w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu. - Elektroniczny system ułatwi komunikację i uzupełnianie ocen - uważa dyrektor strzegomskiej szkoły Zbigniew Suchyta.

Ale obok elektronicznego funkcjonuje w tych placówkach także zwyczajny, papierowy dziennik. - Nasza szkoła chce się starać o zgodę miejskiego wydziału oświaty, by pozostał tylko dziennik internetowy. Chcemy by tak było w nowym roku szkolnym - mówi dyrektor Beata Toczek.
Janina Jakubowska z Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty we Wrocławiu przyznaje, że popularność internetowych dzienników rośnie. - Ale szkoły wprowadzają je dobrowolnie, bo Ministerstwo Edukacji Narodowej na razie nie nałożyło na placówki takiego obowiązku.

Agnieszka Mołodowska chwali sobie elektroniczny system

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zasady głosowania w wyborach europejskich 9 czerwca

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto