Ekstraklasa: Wisła nokautuje Legię 4:0 (PRZECZYTAJ RELACJĘ)

Ekstraklasa.net
Po dwóch golach Patryka Małeckiego i Pawła Brożka Biała Gwiazda rozgromiła warszawską Legię 4:0. Powrót Macieja Skorży na Reymonta okazał się bardzo bolesny.

RELACJA ZE SPOTKANIA WISŁA KRAKÓW - LEGIA WARSZAWA W EKSTRAKLASA.NET

RELACJA FOTO ZE SPOTKANIA WISŁA KRAKÓW - LEGIA WARSZAWA

Nie udał się powrót na stadion przy ul. Reymonta Macieja Skorży. Jego podopieczni ulegli Wiśle aż 4:0. Mecz rozpoczął się od ataku Wisły. Już w drugiej minucie szansę miał Paweł Brożek, ale trafił w boczną siatkę. W odpowiedzi Manu nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Mariuszem Pawełkiem.

Po kwadransie gry dogodną okazję miał Marcin Komorowski, ale strzelił niecelnie głową z trzech metrów. W 37. minucie mocnym strzałem z dystansu popisał się Łukasz Garguła, uderzył jednak w środek bramki. Dobitka Patryka Małeckiego wylądowała w rękach bramkarza Legii. Wynik meczu w 40. minucie otworzył Paweł Brożek. Po podaniu Tomasa Jirsaka w ekwilibrystyczny sposób strzelił z kilku metrów obok bramkarza Legii.

Druga połowa rozpoczęła się kapitalnie dla Wisły. Po składnej akcji Pawła Brożka z Małeckim ten drugi zdobył gola z 16 metrów. Goście odpowiedzieli groźnym strzałem Ariela Borysiuka, jednak piłkę na rzut rożny wybił Pawełek. W 59. minucie w pole karne wbiegł Adraz Kirm i według sędziego został sfaulowany przez bramkarza Legii. Arbiter podyktował "jedenastkę", którą pewnie wykorzystał Paweł Brożek.

Wynik meczu w 84. minucie ustalił Cezary Wilk. Małecki ograł trzech obrońców Legii i uderzył na bramkę, Machnowskyj wybił piłę przed siebie, a Wilk nie miał kłopotów z dobitką.

Wisła Kraków: Mariusz Pawełek - Erik Cikos, Osman Chavez, Gordan Bunoza, Dragan Paljić - Patryk Małecki, Łukasz Garguła, Radosław Sobolewski (87. Nourdin Boukhari), Tomas Jirsak (61. Cezary Wilk), Andraz Kirm - Paweł Brożek (77. Maciej Żurawski).

Legia Warszawa: Kostiantyn Machnowskyj - Artur Jędrzejczyk, Inaki Astiz, Marcin Komorowski, Tomasz Kiełbowicz - Manu, Ivica Vrdoljak (70. Maciej Rybus), Ariel Borysiuk, Miroslav Radović, Sebastian Szałachowski (46. Maciej Iwański) - Michał Kucharczyk.