Galacticos Izbica blisko tytułu mistrzowskiego III edycji Choceńskiej Ligi Futsalu [zdjęcia]

W minioną sobotę została rozegrana 10. kolejka Choceńskiej Ligi Futsalu, która przyniosła kilka ciekawych rozstrzygnięć w I i II lidze, ale lider tabeli z kompletem punktów jest nadal Galacticos Izbica.

Zacznę od statystyki, strzelono łącznie tylko 125 goli, z tego w 1 lidze - 66 i w 2 lidze - 59. Sędziowie ukarali łącznie 17 piłkarzy żółtymi kartkami , z tego w 1 lidze 9. Piłkarz Galacticos Izbica Roman Rybiński w meczu na szczycie z Choceniakami w 34 minucie otrzymał drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartkę. Natomiast w 2 lidze sędziowie pokazali 8 żółtych kartoników i jedną czerwoną, którą otrzymał - Bartłomiej Raus w 38 minucie, piłkarz Chemii Budowlanej Atlas Włocławek w spotkaniu z SLO Choceń. Była to jego druga żółta kartka w tym spotkaniu, więc zobaczył również czerwony kartonik i musiał opuścić boisko.
W pierwszym przypadku zejście z boiska Rybińskiego za czerwoną kartkę nie miało skutków ujemnych dla drużyny i wyniku, gdyż lider po ciężkim boju wygrał z Choceniakami 4:3, choć do przerwy przegrywał 0:3. Jak widać po wyniku, mecz był bardzo zacięty. Gole dla Choceniaków w pierwszej połowie zdobył: Maciej Małecki (2' i 20') oraz Michał Gajewski(10'), dla Galacticos: Mariusz Wiśniewski (24' i 30') oraz Rafał Biernacki (26'i 33'). Dodatkowo w drużynie lidera żółtą kartkę otrzymał Rafał Biernacki, dla którego jest to trzecią kartką w lidze i zgodnie z regulaminem nie będzie mógł wystąpić w kolejnym spotkaniu z Agrofarmą Gołaszewo razem z Romanem Rybińskim. Kolejną czerwoną kartkę za dwie żółte otrzymał piłkarz Urzędu Miejskiego w Lubrańcu - Arkadiusz Andrzejewski w 20 minucie spotkania w meczu z drużyną Wircom Włocławek.
Z kolei w 2 lidze zejście z boiska Bartłomieja Rausa za czerwoną kartkę miało znaczenie dla końcowego wyniku spotkania, gdyż jego drużyna do chwili opuszczenia boiska remisowała z drużyną SLO Choceń. W czasie gry w osłabieniu stracili kolejnego gola i przegrali całe spotkanie 4:3, a tym samym spadli z trzeciego premiowanego awansem do 1 ligi miejsca na czwarte.
W kolejnym meczu na szczycie drużyna Rotacji pokonała dość pewnie niedawnego wicelidera Agrofarmę Gołaszewo 5:2. Choć wynik świadczy, że wygrana mogła przyjść łatwo. Kibice, którzy oglądali to spotkanie widzieli, że piłkarze z Włocławka musieli się ciężko napracować, by zainkasować komplet punktów. W dużej mierze zwycięstwo zawdzięczają swojemu bramkarzowi – Tomaszowi Zielińskiemu, który dwoił się i troił, popisując się, co rusz pięknymi paradami w bramce, a tym samym nie wpuścił przynajmniej 6 goli w sytuacjach 100%. Drugim piłkarzem, który „pokonał" drużynę z Gołaszewa był najlepszy technik na parkiecie  - Robert Bartczak, który swoimi dryblingami ogrywał piłkarzy i sam strzelał gole lub dogrywał piłki do kolegów i oni je zdobywali. Do 8 minuty był remis, jednak chwile roztargnienia w ciągu kolejnych 6 minut Agrofarma straciła 4 gole, a ich strzelcami byli: Piotr Gotłasz (8', 14', i 36'), Robert Bartczak (9' i 11').Gole dla Gołaszewa strzelili: Patryk Czarnecki (34') oraz Daniel Komorowski (37').
W kolejnym ważnym spotkaniu dla układu tabeli w 1 lidze, drużyna Urzędu Miasta w Lubrańcu po ciężkim boju wygrała z drużyna Wircom Włocławek 4:3. Pierwszą połowę ekipa z Lubrańca wygrała 2:0, a gole strzelili: Łukasz Kmieć (6') i Konrad Lewandowski (13'). Po zmianie stron na 3:0 w 23 minucie podwyższył Bartłomiej Budziszewski. Jednak drużyna Wircomu nie złożyła broni i cały czas atakowała bramkę UM. Efektem tych ataków było zdobycie dwóch goli i doprowadzenie do wyniku 3:2, a strzelcem goli był Daniel Szymański w (28' i 33'). W odpowiedzi na 4:2 w 34 minucie podwyższył Budziszowski. Wynik końcowy ustalił w 36 minucie Tomasz Szymański. Po tej przegranej Wircom spadła 12 miejsce, które jest zagrożone spadkiem do II ligi.
 Byłaby to największe sensacja i niespodzianka III edycji ChFL, gdyby drużyna, która w dwóch pierwszych edycjach zajmowała pierwsze i drugie miejsce spadła do niższej ligi?! Ale jak mawiał Wielki trener śp. Kazimierz Górski, ...dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe..., więc będziemy śledzić dalsze poczynania tej drużyny, gdyż do końca pozostały trzy kolejki.
Do kolejnej niespodzianki możemy zaliczyć przegraną wyżej notowanej w tabeli drużyny Batorego Borzymie z Nakonowem FC 4:6. Do przerwy Nakonowo prowadziło 3:0, a strzelcami goli byli: Mariusz Kaczmarek(7' i 13') oraz Tomasz Lewandowski(7'). Po zmianie stron kolejne trzy gola na 6:0 dołożyli: Daniel Karpiński (25') i Tomasz Lewandowski w (34' i 35'). Piłkarze Batorego obudzili się dopiero w końcówce meczu i w ciągu 4 minut strzelili cztery gole, a jego strzelcami byli: Krystian Krajewski (36', 40'), Marcin Szatkowski (38') oraz Hubert Nejman w (40'). To wszystko, na co było stać w tym spotkaniu ekipę z Borzymia. W pozostałych spotkaniach nie było niespodzianek gdyż wygrywali faworyci, ale padł też jeden remis w pojedynku pomiędzy Wiką Włocławek, a Zjednoczonymi Czerniewice 5:5.
Wyniki 10. kolejkiWyniki 10. kolejkiUrząd Miejski w Lubrańcu - Wircom Włocławek 4:3 (2:0), Łukasz Kmieć (6), Konrad Lewandowski (13), Bartłomiej Budziszewski (23, 24) - Daniel Szymański (28), Daniel Szymański(33, 36);
Saniko Włocławek - Zespół Szkół CKR Kowal 10:4 (3:1), Adrian Zasada (6), Kamil Adamowski (11, 32), Dariusz Rakowski (14), Arkadiusz Przyjałkowski (27, 28, 30, 33, 36), Patryk Tyrajski (39) - Rafał Jankowski (3), Bartłomiej Ziemba (8), Bartosz Danielewicz (38), Przemysław Łykowski (40);
Rotacja - Agrofarma Gołaszewo 5:2 (4:0), Piotr Gotłasz (8, 14, 36), Robert Bartczak (9, 11) - Patryk Czarnecki (34), Daniel Komorowski (37);
Nakonowo FC - Batory Borzymie 6:4 (3:0), Mariusz Kaczmarek (7, 13), Tomasz Lewandowski (7, 34, 35), Daniel Karpiński (25) - Krystian Krajewski (36), Marcin Szatkowski (38), Krystian Krajewski (40), Hubert Nejman (40);
Galacticos Izbica - Choceniaki 4:3 (0:3), Mariusz Wiśniewski (24, 30), Rafał Biernacki (26, 33) - Maciej Małecki (2, 20), Michał Gajewski (10);
Dobra Passa Włocławek - Domex Kowal 0:11 (0:5), Kacper Ciesielski (16, 32, 36), Michał Jakubowski(15, 33), Roman Konarski (20, 30), Kacper Ciesielski (7), Patryk Olczak (13), Rafał Ogłodziński(38), Roman Konarski (40);
WIKA - Zjednoczeni Czerniewice 5:5 (2:1), Tomasz Mularski (7), Igor Bącela (15), Cezary Dobruń (25), Kamil Bącela (30), Piotr Gaza (37) - Cezary Dobruń (18, samobójcza), Mateusz Niewiadomski(32), Daniel Olejniczak (38), Arkadiusz Jóźwiak (39, 40).