Juniorzy Spójni zagrają w finale mistrzostw Polski

sxc.hu
Stargardzki klub po czterech dogrywkach wygrał dzisiaj z Treflem Sopot i jest już w najlepszej ósemce w kraju w kategorii juniorów.

W dzisiejszym spotkaniu decydującym o awansie do finału mistrzostw kraju juniorów stargardzki zespół pokonał Trefla Sopot 87:85. To było niezwykle zacięte spotkanie, w czwartej kwarcie Trefl prowadził siedmioma punktami, ale stargardzianie najpierw doprowadzili do remisu, a na niespełna dwie minuty przed końcem wyszli na prowadzenie. Ale nie utrzymali go, bo w końcówce pudłowali z linii osobistych. Mateusz Witkowski wykorzystał jeden z dwóch wolnych, a Łukasz Ważny spudłował oba takie rzuty. Rywale to wykorzystali i doprowadzili do remisu 58:58 i dogrywki.

W dodatkowych pięciu minutach gra była kosz za kosz, ale to Trefl prowadził. W końcówce Ważny trafił trójkę i to Spójnia wygrywała dwoma punktami, ale zawodnik Trefla dwoma celnymi osobistymi wyrównał stan spotkania i doprowadził do drugiej dogrywki. W drugich dodatkowych pięciu minutach gry dalej była gra kosz za kosz i nikt nie uzyskał przewagi. W ostatnich akcjach gracze obu klubów spudłowali i potrzebna była trzecia dogrywka. W niej ważną trójkę trafił Witkowski, ale w końcówce Trefl doprowadził do remisu i czwartej dogrywki. Ta była ostatnia.

Po sześdziesięciu minutach gry górą byli stargardzianie, którzy okazali się lepsi o dwa punkty i zagrają w finale mistrzostw kraju juniorów.

Spójnia Stargard - Trefl Sopot 87:85 (11:13, 17:20, 15:11, 15:14, 9:9, 7:7, 6:6, 7:5)
Spójnia: Wróblewski 22 (1), Witkowski 18 (3), Ważny 17 (1), Fittler 14 (3), Kasprzak 7, Sobolewski 5, Kisielewski 2, Berdzik 1, Dąbrowski 1, Kazimierczak, Szczepaniak