Koszykówka: Dunn blokuje Polonię

Drugi mecz ćwierćfinałowy, rozegrany w środę pomiędzy Anwilem Włocławek i Polonią Azbud - goście przegrali dzięki doskonałemu blokowi Alexa Dunna.

Pierwsza połowa nie zwiastowała rewelacji. Przebiegała podobnie jak wtorkowy mecz. Koszykarze gospodarzy grali swoje, zaś Poloniści - mimo ambitnej gry - zostawali coraz bardziej w tyle.

Jednak w drugiej połowie sytuacja się zmieniła. Podopieczni Igora Griszczuka uwierzyli, że dwie ostatnie kwarty to czyta formalność, a mecz jest już wygrany. Jednak warszawiacy zerwali się do desperackiego ataku. Dobra gra obronna w trzeciej kwarcie i atak na kosz przeciwnika pozwolił im odrobić kilka punktów, ale było to wciąż za mało aby poważnie zagrozić wygranej Anwilu.

W ostatniej kwarcie stołeczni koszykarze dali z siebie wszystko. Stopniowo przewaga gospodarzy coraz bardziej malała, ale 2 minuty przed końcem meczu nadal wynosiła 9 punktów. Niecałą minutę przed końcem spotkania Harding Nana trafił z dystansu i przewaga Anwilu zmalała do 3 punktów. Atak gospodarzy nie powiódł się i piłka znalazła się w rękach gości.

Udane wejście Eddiego Millera zakończone kolejnymi dwoma punktami i na 6 sekund przed końcem meczu Polonia przegrywała już tylko 1 punktem. Na boisku zrobiło się nerwowo. Jovanović popycha Frasunkiewicza i piłka przechodzi w ręce gości! Czas dla warszawiaków, pod kosz wpada ponownie Miller jednak Alex Dunn skutecznie blokuje. Syrena końcowa i 2:0 dla Anwilu Włocławek.

W najbliższą sobotę koszykarze Polonii Azbud stają przed ostatnią szansą. Jeśli uda im się na własnej hali pokonać włocławian, wszystko jeszcze może się zdarzyć. Jeżeli przegrają, zakończą swoją walkę o tytuł.

Anwil Włocławek - Polonia Azbud Warszawa 84:83

(31:22, 25:18, 13:19, 15:24)

Anwil: Pluta 16 (12), Tuljkovic 14 (3), Dunn 12, Jovanović 11 (6), Szubarga 9 (3), Winkelman 9, Chanas 7 (3), Sullivan 6, Wołoszyn 0

Polonia: Nana 25 (3), Miller 22 (3), Hughes 11, Frasunkiewicz 9, Czujkowski 7, Nowakowski 5, Perka 4

Anwil Włocławek - Polonia Azbud (27 kwietnia 2010 r.) - wyniki:

Koszykarze Anwilu przez cały mecz dyktowali warunki i narzucali swoje tempo gry. Polonia nie istniała pod tablicą. Gospodarze w całym meczu zebrali 41 piłek, goście tylko 29. Warszawiakom starczyło sił jedynie na walkę w pierwszej kwarcie. Później było już tylko gorzej. W efekcie spotkanie zakończyło się 25-punktowym zwycięstwem Anwilu.

Anwil Włocławek - Polonia Azbud 108:83

(34:27, 25:18, 28:11, 21:27)

Anwil Włocławek: Tuljković 13 , Szubarga 16 (6), Jovanović 16 (6), Pluta 13 (3), Dunn 8, Chanas 11, Wołoszyn 8, Sullivan 10, Winkelman 13 (3)

Polonia Azbud: Nana 8, Przybylski 4, Frasunkiewicz 17 (9), Miller 7, Hughes 14 (3), Nowakowski 10, Ludwin 4, Czujkowski 10, Kuśnierz 0, Perka 9 (3)