Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Legia i UW rozpoczynają współpracę. Świętuj urodziny uczelni na stadionie

ap
Legia i UW rozpoczynają współpracę. Inicjatywa z okazji jubileuszu
Legia i UW rozpoczynają współpracę. Inicjatywa z okazji jubileuszu materiał prasowy
Legia i Uniwersytet Warszawski rozpoczęły współpracę. W piątek 6 listopada prof. dr hab. Alojzy Nowak, Prorektor Uniwersytetu Warszawskiego ds. badań naukowych i współpracy, oraz Bogusław Leśnodorski, Prezes Zarządu Legii Warszawa, podpisali list intencyjny, w którym zobowiązali się do współpracy obu instytucji.

Legia i UW rozpoczynają współpracę. Świętuj urodziny uczelni na stadionie

Termin podpisania listu nie był przypadkowy. Zarówno na uczelni, jak i w klubie wicemistrza Polski, trwają przygotowania do przyszłorocznych jubileuszy. Uniwersytet będzie świętował 200 lat istnienia, z kolegi Legia szykuje się na 100. rocznicę powstania klubu.

- Mamy nadzieję, że podpisanie listu intencyjnego między naszymi instytucjami stanie się podstawą do szerszej współpracy w rozwijaniu sportu akademickiego na UW i kształtowaniu otoczenia sportowego - mówi prof. Alojzy Nowak. - Te dwie rocznice są okazją do tego, żeby wspólnie uczestniczyć w obchodach i na tej bazie budować współpracę między nami - dodaje.

- Podjęcie oficjalnej współpracy z tak szanowaną instytucją jak Uniwersytet Warszawski jest dla Legii Warszawa ogromnym zaszczytem - mówi Prezes Bogusław Leśnodorski. - Wsparcie środowiska akademickiego, zarówno profesorów i ekspertów naukowych, jak i studentów, jest dla nas bardzo ważne. Uniwersytet Warszawski i Legię Warszawa łączy wspólny moment rozwojowy - sukcesy odnoszone na poziomie krajowym chcielibyśmy przenieść na poziom europejski. Wielkim kapitałem obu naszych instytucji jest ogromne zaufanie ze strony mieszkańców Warszawy i Mazowsza oraz wsparcie, jakie otrzymujemy z ich strony każdego dnia.

Uniwersytet Warszawski został powołany do życia w 1816 roku na mocy edyktu wydanego przez cara Aleksandra I. Sto lat później żołnierze Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego utworzyli klub piłkarski "Legia".

- Nierozerwalne połączenie losów Warszawy, Uniwersytetu i Legii nie jest tylko frazesem - zapewnia Leśnodorski. - Dla mnie dzisiejszy dzień ma wyjątkowo osobisty charakter. Nie tylko dlatego, że sam jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UW, ale także dlatego, że mój dziadek Bogusław Leśnodorski był szanowany profesorem Uniwersytetu Warszawskiego - podkreśla.

- Mimo okolicznościowego charakteru nawiązanej współpracy, jej zakres będzie znacznie szerszy niż tylko wspólne świętowanie zbliżających się jubileuszy. Futbolowa Europa Zachodnia już dawno temu odkryła, jak wielkim wsparciem dla rozwoju klubu piłkarskiego może być uczelnia akademicka - mówi dr Seweryn Dmowski, koordynator całego przedsięwzięcia oraz łącznik między obydwoma partnerami, pracujący jako adiunkt w Instytucie Nauk Politycznych UW oraz pełniący funkcję Doradcy Zarządu Legii Warszawa ds. komunikacji.

- Nie chodzi tu wyłącznie o skorzystanie z eksperckiej wiedzy uniwersyteckich badaczy, co zresztą w różnych obszarach już ma miejsce. Legia Warszawa sama w sobie jest niezwykle ciekawym przedmiotem badań, szczególnie w obszarze nauk społecznych i humanistycznych. Z drugiej strony jako lider w dziedzinie sportu może wnieść bardzo cenny wkład w proces dydaktyczny w postaci doświadczenia i wiedzy praktycznej. W najbliższych miesiącach planujemy uruchomienie wspólnych studiów podyplomowych, a przedstawiciele klubu na różne sposoby będą dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem ze studentami UW. Oczywiście chcemy także, aby bramy stadionu jeszcze szerzej otworzyły się na społeczność akademicką. Już w najbliższy weekend poinformujemy o naszej pierwszej wspólnej inicjatywie w tym zakresie - dodaje.

- Gorąco zachęcam wszystkich pracowników, doktorantów i studentów Uniwersytetu Warszawskiego do odwiedzenia stadionu przy Łazienkowskiej - powiedział na koniec uroczystości prof. Nowak.

Pierwszą inicjatywą zorganizowaną w ramach współpracy klubu i uczelni, będą 199. urodziny Uniwersytetu Warszawskiego, które odbędą się właśnie na stadionie przy Łazienkowskiej. W środę 18 listopada zagrają tam piłkarze Legii oraz Chojniczanki mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski. Wszyscy zainteresowani pracownicy, doktoranci oraz studenci otrzymają na to spotkanie bezpłatne zaproszenia.

Aby uzyskać darmowy bilet, należy wypełnić formularz internetowy. Zapisy prowadzą Zarząd Samorządu Studentów UW oraz Zarząd Samorządu Doktorantów UW. Formularz dla studentów znajduje się TUTAJ, dla doktorantów TUTAJ, a dla pracowników TUTAJ.

Osobom, które posiadają Kartę Kibica, bilet zostanie wgrany na Kartę w formie elektronicznej. Pozostali dostaną maila z informacją o miejscu i terminie odbioru biletów.

Zapisy kończą się 13 listopada o północy.

Czytaj też: Legia Warszawa 1:0 Pogoń Szczecin. Zobacz fotorelację z meczu [ZDJĘCIA]


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres [email protected]



emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto