Legia Warszawa pokonała Koronę Kielce 2:0

Mateusz Gotz
Piłkarze Legii Warszawa wzbogacili swoje konto punktowe zwyciężając przy Łazienkowskiej z Koroną Kielce 2:0 w 23. kolejce rozgrywek ligowych.

Bramki w drugiej połowie zdobywali Takesure Chinyama i Roger.

W pierwszej części gry zawodnicy Korony Kielce ustawili Legii dość wysoko poprzeczkę. Mecz był wyrównany, a momentami to goście osiągali przewagę. Żadna z drużyn nie odpuszczała, o czym świadczyć mogą cztery żółte kartki w pierwszych 45. minutach spotkania.

Momentami wartymi odnotowania przed zmianą stron był groźny strzał Ediego Andradiny, który z najwyższym trudem wybronił bramkarz Legii, Jan Mucha. W trzydziestej pierwszej minucie Chinyama trafił do siatki Korony Kielce, jednak jego gol nie mógł zostać uznany - po pierwsze napastnik Legii znajdował się na spalonym, po drugie faulował jednego z rywali.

Z biegiem czasu piłkarze stołecznej drużyny zaczęli zyskiwać przewagę, jednak pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron do ataków rzucili się Legioniści. Nie udało im się zdobyć gola po akcji Burkhardta i Rogera, jednak kilkanaście sekund później było już 1:0. W czterdziestej dziewiątej minucie Sebastian Szałachowski urwał się rywalom posyłając świetną piłkę do Chinyamy. Czarnoskóry zawodnik Legii nie miał żadnych problemów z umieszczeniem jej w bramce Korony Kielce otwierając tym samym wynik meczu.

Przewaga gospodarzy nie podlegała w drugiej połowie dyskusji, a rywale Legii ograniczali się do kontrataków. Aktywny po stronie gości był Marcin Robak, ale nie dostawał wystarczającego wsparcia ze strony kolegów.

W końcowych dwudziestu minutach meczu zespół z Łazienkowskiej nieco oddał inicjatywę, co zaowocowało kilkoma akcjami po stronie Korony Kielce, jednak złudzenia gości o wywiezieniu korzystnego rezultatu z Warszawy rozwiał Roger. W 81. minucie meczu Brazylijczyk starający się o polskie obywatelstwo pokonał Wojciecha Kowalewskiego strzałem przy krótkim słupku bramki zapewniając gospodarzom spokój w ostatnich minutach meczu.

W końcówce zarówno jedna jak i druga drużyna miały jeszcze swoje szanse na zmianę wyniku, ale brakowało skuteczności bądź też dobrze spisywali się obrońcy.

Legia Warszawa - Korona Kielce 2:0 (0:0)

Bramki: Takesure Chinyama (49), Roger (81)

Żółte kartki: Marcin Burkhardt, Jakub Rzeźniczak, Takesure Chinyama -Marcin Kaczmarek, Mariusz Zganiacz.

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok)

Widzów 7 215

Legia Warszawa: Jan Mucha - Jakub Rzeźniczak, Wojciech Szala, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak (36. Przemysław Wysocki) - Miroslav Radović (46. Sebastian Szałachowski), Aleksandar Vuković, Marcin Burkhardt (70. Maciej Rybus), Roger - Piotr Giza, Takesure Chinyama.

Kolporter Korona: Wojciech Kowalewski - Piotr Celeban, Marcin Drzymont, Andrius Skerla, Robert Bednarek - Grzegorz Bonin (75. Tomasz Nowak), Cezary Wilk, Mariusz Zganiacz, Marcin Kaczmarek - Marcin Robak (72. Krzysztof Gajtkowski), Edi Andradina.