Lider Włocławek ograł czwartoligowy Start Radziejów [zdjęcia, wideo]

Rafał Langowski
Podczas przygotowań do rundy wiosennej, Lider/DGS Włocławek rozegrał pod względem jakości gry najlepsze spotkanie i pokonał czwartoligowy Start Radziejów 3:0 (3:0).

Włocławianie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Już w 6. minucie podopieczni Mariusza Kołodziejskiego prowadzili 2:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Paweł Rybicki, który wykorzystał dogodne sytuacje. W 29. minucie 19-letni skrzydłowy miał szansę na ustrzelenie hattricka, jednak jego strzał z ośmiu metrów przeleciał wysoko nad poprzeczką Startu. Pod koniec pierwszej połowie dobre podanie Rafała Matusiaka wykorzystał powracający po kontuzji senegalski napastnik Douodu Ndao i pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 3:0.
W drugiej połowie nie zobaczyliśmy więcej bramek. W 54. minucie boisko z powodu urazu kostki opuścił Łukasz Lewandowski, a pięć minut później „Dudu". Po zejściu Senegalczyka, włocławianie grali przez trzynaście minut w dziesięciu. Dopiero w 70. minucie na boisku pojawił Miłosz Gańczak, który zastąpił najskuteczniejszego gracza Lidera z rundy jesiennej. Trzy minuty później, po zamieszaniu po rzucie rożnym swoją szansę na strzelenie bramki miał Piotr Hadaś, jednak jego strzał przeleciał nad bramką. W 77. minucie w dobrej sytuacji pod polem karnym znalazł się Grzegorz Skowroński, ale jego strzał był za lekki. Chwilę później, kolejną szansę na strzelenie swojej trzeciej bramki miał Rybicki, ale po minięciu bramkarza, jego strzał z ostrego kąta zatrzymał się na bocznej siatce. W 84. minucie praktycznie jedyną okazję stworzyli sobie radziejowianie, ale Łukasz Kmieć uderzył tylko w poprzeczkę. W końcówce spotkania, plac gry z powodu lekkiej kontuzji opuścił Paweł Rybicki i Lider przez kilka ostatnich minut grał po raz drugi w dziesiątkę.
Pełne 90 minut rozegrał powracający do Włocławka Rafał Matusiak. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, osiemnastolatek podpisze z Liderem półroczną umowę. Niejasna jest zaś przyszłość Grzegorza Skowrońskiego, który od tygodnia przygotowuje się z Liderem do rundy wiosennej. Szansę na pozostanie tego obrońcy w naszym klubie nie są zbyt duże. Skowroński prawdopodobnie będzie grać w klubie z wyższej ligi.
Lider/DGS Włocławek – Start Radziejów 3:0 (3:0)Bramki: Paweł Rybicki 4', 6', Doudou Ndao 43'
LIDER: Ziółkowski – Kamiński, Skowroński, Kołodziejski (46. Perkowski), Lewandowski (53. Kołodziejski)– Matusiak, Hadaś, Pałczyński, Rybicki – Gościniak, Ndao (70. Gańczak).START: Królczak - Kardasz, Ignasiak, Śiwerski, Gracyk - Budziszewski, Majić, Roszak, L. Kmieć - Wojciechowski, Kostuniak oraz Radaszewski, Patyk, L. Stasiak, Dybowski, Behlke, Bolewicz.
Wideo z meczu - TUTAJ
Wyniki meczów sparingowych rozgrywanych w weekend - TUTAJPorażka Włocłavii, która znowu nie strzeliła gola - TUTAJ