Liga Europejska: Legia wygrywa ze Spartakiem 3:2 (RELACJA NA ŻYWO, ZDJĘCIA, WIDEO)

Jakub Baliński
Legia wygrała rewanżowe spotkanie ze Spartakiem w Moskwie 3:2. Tym samym awansowała do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Bramki dla Legii strzelali kolejno: Kucharczyk, Rybus i Gol. Dla Spartaka gole zdobyli bracia Kombarow, Kirył i Dimitrij.

Niesamowite spotkanie Legii Warszawa. Coś co przed meczem wydawało się mało prawdopodobne, miało miejsce w czwartkowy wieczór na stadionie w Moskwie. Legia zaczęła to spotkanie zupełnie rozkojarzona. Spartak szybko wykorzystał błędy obrońców i już w 10. minucie, po strzale Kiryła Kombarowa objął prowadzenie. Po strzeleniu bramki Spartak nadal przeważał, choć Legii udało się, trochę przypadkiem, dwukrotnie zagrozić bramce Dykana.

W 27. minucie fatalnie zachował się Michał Kucharczyk, który bezsensownie zagrał głową do własnego bramkarza. Piłka trafiła pod nogi moskwiczan, Borysiuk spóźnił się z interwencją i sędzia Yefet bez wahania wskazał na 11. metr. Karnego na bramkę zamienił Dimitrij Kombarow. Stracona bramka wyraźnie przebudziła Legię z letagru.

Dwie minuty po bramce na 2:0, Kucharczyk strzelił bramkę kontaktową. Młody napastnik Legii, po kiksie Vrdoljaka, znalazł się sam przed bramką Dykana i bez problemu go pokonał. Tuż przed przerwą, fenomenalnym strzałem z dystansu popisał się Maciej Rybus. Można śmiało powiedzieć, że był to gol życia młodego pomocnika Legii.

W drugiej połowie mecz się wyrównał, choć to Legia wyglądała ciut lepiej. Z obu stron brakowało jednak zdecydowanych ofensywnych akcji. Spartak naciskał, ale debiutujący w bramce Legii Dusan Kuciak, bronił pewnie. W doliczonym czasie gry świetnym przechwytem przed własnym polem karnym popisał się Janusz Gol. Pomocnik Legii oddał piłkę do jednego ze swoich kolegów i pognał do przodu. Futbolówka trafiła do Wawrzyniaka, który kapitalnie zacentrował wprost na głowę Gola, a ten precyzyjnym strzałem pokonał Dykana.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Legia wygrała 3:2 i awansowała do fazy grupowej Ligi Europejskiej (pierwszy mecz zakończył się remisem 2:2). Swoich przeciwników "Wojskowi" poznają podczas piątkowego losowania.

Skrót tego meczu z rosyjskiej telewizji

Tak relacjonowaliśmy ten mecz:
90 +4 min.: KONIEC MECZU!!! LEGIA AWANSUJE DO FAZY GRUPOWEJ!!

90+3 min.: Chytrze Ljuboja przetrzymuje piłkę w narożniku boiska.

90+2 min.: Panie sędzio! Kończymy ten mecz!

90 +1 min.:GOOOOLLLLL!! LEGIAAAA!! JANUSZ GOL Najpierw Gol świetnie odebrał piłkę, Legia ruszyła z akcją ofensywną. Wawrzyniak kapitalnie zacentrował z lewej strony na głowę Gola a ten precyzyjnym strzałem pokonał Dykana. Legia dwie minuty od awansu!

90 min.: Ostatnia minuta meczu. Mamy dłuższą przerwę, leży jeden z zawodników Spartaka. Yefet dolicza 3 minuty.

89 min.:Groźnie pod bramką Kuciaka. Wrzutka Kombarowa, jednak Żewłakow wybija piłkę. Po chwili akcja braci Kombarow. Kiryła centymetry dzieli od wpakowania wślizgiem piłki do bramki Legii.

87 min.: Wawrzyniak na spółkę z Kuciakiem ratują bramkę Legii po akcji Kombarowa.

87 min.: Fatalny błąd Dykana, jednak Ohayon nie opanował piłki.

86 min.:Ostatnie minuty gry. Może dziwić brak frontalnych ataków ze strony Spartaka.

84 min.: Rosjanie blokują strzał soczysty strzał Vrdoljaka zza pola karnego. Żółta kartka dla Michała Żyry.

83 min.: Zmiana w Legii. Żyro zmienia strzelca pierwszej bramki dla Legii, Michała Kucharczyka.

82 min.: Ari faulowany w środku boiska. Spartak zdecydował się na krótkie rozegranie piłki.

80 min.: Gol świetnie odebrał piłkę pod własnym polem karnym. Natychmiastowo legioniści uruchomili wysuniętego Ljuboję, jednak Serb był na spalonym.

79 min.: Ohayon zdecydowanie nie jest tak pożyteczny dla Legii jak Radović.

77 min.: Wawrzyniak mógł zahaczyć Kombarowa we własnym polu karnym. W opinii sędziego nie ma karnego.

76 min.: Niepotrzebne niedokładne podanie Gola pozwoliło wyjść kontrą Spartakowi. Kuciak łapie jednak strzał Kombarowa.

75 min.: Na razie Ohayon nie zachwyca. Przed chwilą zepsuł akcję ofensywną Legii.

73 min.: Niezła akcja Spartaka. Dzjuba nie trafił w piłkę składając się do przewrotki, ta trafiła do niepilnowanego Kiryła Kombarowa, ale ten strzelił niecelnie. W odpowiedzi Borysiuk posłał piłkę nad bramką Dykana.

72 min.: Strzał Borysiuka z baaardzo daleka nie sprawił Dykanowi problemów.

71 min.: Dobre podanie Gola do Ljuboi, jednak Serb nie zorientował się, że pika do niego dotrze.

69 min.: Zmiana w Legii. Znoszonego na noszach Astiza zmienia Ohayon. Vrdoljak zagra od tej chwili jako stoper.

67 min.: Ależ szansa Ljuoboi! Serb dzięki podaniu Kucharczyka znalazł się sam na sam z Dykanem, ale nie potrafił pokonać bramkarza Spartaka. Szkoda, że nie zdecydował się na podanie do lepiej ustawionego Rybusa.

66 min.: Ostra wrzutka Rojo w pole karne Kuciaka, jednak żaden moskwiczanin nie zamknął akcji.

64 min.: Znów mogło być groźnie, ale tym razem, co zdarza się bardzo rzadko, przyjęcie piłki zawalił Ljuboja.

62 min.: Niezły strzał Kucharczyka sprawił problemy Dykanowi. Chwilę później Ari zmienił Emenikę.

61 min.: Bardzo źle rozwiązali ten rzut wolny legioniści. Po prostu przekombinowali.

60 min.: Rzut wolny dla Legii po faulu na Vrdoljaku. Całkiem dobra pozycja do centry.

58 min. : Dzjuba minął dwóch legionistów i zagrał do wychodzącego sam na sam z bramkarzem Legii Emenike. Na szczęście Kuciak zdążył z interwencją.

56 min.: Groźna kontra Spartaka. Po rzucie rożnym i błędzie Kucharczyka moskwiczanie wyszli z kontratakiem. Strzelał Emenike, ale Kuciak znów świetnie broni.

55 min.: Ljuboja wywalczył rzut rożny.

54 min.: De Zeeuw chciał prostopadłym podaniem uruchomić Artjoma Dzjubę, jednak we wszystko wmieszał się Astiz i wybił piłkę.

52 min. : Ljuboja faulowany na środku boiska. Serb kapitalnie potrafi zastawić się z piłką przy nodze.

50 min.: Ależ broni Kuciak! Świetny strzał Kombarowa, jednak Słowak stanął na wysokości zadania.

49 min.: Mogło być groźnie w polu karnym Dykana, ale Gol nie potrafił opanować poprawnie piłki.

48 min.: Spartak z animuszem zaczyna drugą połowę. Dwie centry w pole karne Legii, jednak obrońcom udaje się wybić piłkę. "Wojskowym" potrzebny jest większy spokój w obronie.

46 min.: Legia bez zmian. W Spartaku za Rafaela wchodzi de Zeeuw.

46 min.: Gwizdek sędziego Yefeta. Zaczyna się druga połowa

Przerwa Za chwilę zaczynamy.

Przerwa Cóż za spotkanie na Łużnikach! Choć Legia przegrywała już 2:0, zdołała odrobić straty. Bramki Kucharczyka i Rybusa doprowadziły do remisu. Zapowiada się pasjonująca druga część spotkania.

45 +1 min.: Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje ze Spartakiem 2:2!

45 min.: Sędzia dolicza minutę.

43 min. GOOOOOOLLL!! RYBUS!!! Fenomenalny strzał Macieja Rybusa! Prawą nogą sprzed prawego narożnika pola karnego. Dykan nie miał szans. Mamy remis 2:2!

41 min.: Dykan nie pozwolił dojść do piłki Ljuboi.

40 min.: Dobra interwencja Żewłakowa. Spartak próbował grać długą piłką, ale doświadczony obrońca Legii z wielkim spokojem podał głową do własnego bramkarza.

38 min.: Rzadki błąd gracza Spartaka. Źle ustawione nogi przy wyrzucie z autu.

37 min.: Astiz wprowadza niepotrzebną nerwowość w grę Legii.

35 min.: Strzał Wawrzyniaka minął bramkę Dykana.

33 min. : Gramy dalej! Legia może uwierzyć, że da się dzisiaj wygrać w Moskwie.

29 min. : **GOL DLA LEGII! Kucharczyk! **. Błyskawiczna odpowiedź stołecznych. Po kiksie Vrdoljaka, Kucharczyk dostał piłkę w pole karne, gdzie nikt go nie pilnował. Spartak kompletnie się zdekoncentrował.

27 min. : 2:0 dla Spartaka. Tym razem drugi z braci Kombrowów.

26 min. : Rzut karny. Kombarow faulowany przez Borysiuka.

16 min.: Rzut wolny dla Legii kończy się kolejny strzałem na wiwat. Tym razem uderzał Kucharczyk

14 min.: Groźny strzał po ziemi z rzutu wolnego Kombarowa. Kuciak łapie jednak piłkę.

12 min.: Fatalny początek meczu dla Legii. Do awansu potrzeba w tej chwili dwóch bramek, a na razie nie ma na nie żadnych widoków. Nadal atakuje Spartak.

10 min.: Gol dla Spartaka Błędy w obronie Legii. Piłka spokojnie przeszła przez pole karne i trafiła do Kiryła Kombrowa, za którym nie zdążył Wawrzyniak. Kuciak próbował interweniować ale na próżno. Legia przegrywa 0:1 w Moskwie.

7 min.: Kolejna dobra akcja Spartaka. Moskwiczanie bez problemu wymienili kilka podań przed polem karnym Legii, byłoby groźnie gdyby Emenike opanował piłkę.

6 min.: Ljuboja pozbawiony wsparcia Radovica sam cofa się i próbuje rozgrywać piłkę. Z drugiej strony świetny rajd Kombarowa, zakończony dobrą interwencją Wawrzyniaka i Kuciaka.

4 min.: Pierwszy rzut rożny dla Legii kończy się strzałem na wiwat Żewłakowa.

3 min.: Faul Dzjuby przy polu karnym Legii.

2 min.: Spokojny początek spotkania. Obie drużyny badają swoją dzisiejszą dyspozycję.

1 min.: Zaczynamy mecz!

16:55: Ciekawe "zagranie" trenera Skorży. W bramce debiutuje dzisiaj Słowak, Dusan Kuciak, a parę środkowych obrońców tworzyć będą Astiz i Żewłakow. W Spartaku brakuje strzelca bramek z meczu w Warszawie, Ariego.

16:50 Znamy już składy obu drużyn:

Spartak Moskwa: Anrij Dykan - Nicolas Pareja, Siergiej Parszywljuk, Sergio Rodriguez, Marcos Rojo - Aleksandr Szeszukow, Rafael Carioca, Emmanuel Emenike, Dmitrij Kombarow, Kirił Kombarow - Artem Dzjuba

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Artur Jędrzejczyk, Michał Żewłakow, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak - Maciej Rybus, Ariel Borysiuk, Ivica Vrdoljak, Janusz Gol, Michał Kucharczyk - Danijel Ljuboja

16:50 Legia w dzisiejszym meczu musi strzelić o jedną bramkę więcej niż Spartak. Remis poniżej wyniku 2:2 premiuje awansem Spartak. Dlatego też liczymy dzisiaj na ofensywną grę Legii od samego początku spotkania. Legioniści pokazali w pierwszej połowie spotkania w Warszawie ze Spartakiem, że taka gra nie jest im obca.

16:50 Odnośnie murawy, to stadion Łużniki w Moskwie wyposażony jest w sztuczną nawierzchnię. Jednak jeśli gra się dobrze w piłkę to sztuczna murawa nie powinna być żadnym problemem.

16:50 Witamy serdecznie! Już za parę minut Legia rozegra najważniejsze spotkanie od 2006 roku. Piłkarze zakończyli już rozgrzewkę i już za chwilę wybiegną na murawę.

*Liga Europejska: Legioniści trenowali na Łużnikach (ZDJĘCIA)

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!