Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mapa cmentarzy warszawskich już w internecie

mdaw
mdaw
W specjalnym serwisie przygotowanym przez Biuro Geodezji i Katastru we współpracy z Biurem Stołecznego Konserwatora prezentowane są wszystkie cmentarze zlokalizowane w Warszawie.

Dla starej części Cmentarza Powązkowskiego została uruchomiona wyszukiwarka miejsc pochówku.

Dane, które można znaleźć w serwisie Mapa Cmentarzy pochodzą z - nadzorowanego przez Biuro Stołecznego Konserwatora - projektu inwentaryzacji pomników na teranie cmentarza Stare Powązki. Do tej pory zinwentaryzowano i zamieszczono w serwisie ponad 5 tys. nagrobków. W serwisie mapowym, przy każdym z nich dostępne są szczegółowe informacje – dokładna lokalizacja na terenie cmentarza, zdjęcia nagrobka, informacja o materiale z jakiego został wykonany oraz inskrypcje (tekst wyryty na nagrobku) i bibliografia, jeśli przy opracowywaniu korzystano z publikacji.

Prace, realizowane od września ubiegłego roku, rozpoczęły się przy murze od strony ul. Okopowej i kierują się na zachód. Do chwili obecnej zinwentaryzowanych zostało 40 kwater (w każdej około 180 nagrobków). Opracowane kwatery są na bieżąco przekazywane do Biura Geodezji i Katastru, które stopniowo zamieszcza je w serwisie Mapa Cmentarzy.

Wkrótce kolejne cmentarze

Ratusz planuje także uruchomienie wyszukiwarki miejsc pochówku dla większości warszawskich cmentarzy. Dzięki temu – w ciągu najbliższych dwóch lat – będzie można bez problemu pozyskać informację o osobach pochowanych na stołecznych cmentarzach.

Mapy dostępne są pod adresem internetowym www.mapa.um.warszawa.pl.

Sprawdź plany zagospodarowania

Mapa cmentarzy to nie jedyna nowość. W serwisie pojawiły się również Plany Zagospodarowania dla Warszawy.

Mapa umożliwia zapoznanie się m.in. z: uchwalonymi miejscowymi planami zagospodarowania, z obszarami dla których miasto aktualnie opracowuje plany miejscowe oraz z obszarami, dla których plany miejscowe wymagają aktualizacji.

Apteka, bankomat, strefa parkowania

Serwis kierowany jest nie tylko do mieszkańców, ale również turystów oraz inwestorów. Dzięki niemu szybko i łatwo odnajdą potrzebne na co dzień informacje, takie jak: lokalizacja obiektów administracji publicznej, szkół, przedszkoli, teatrów, domów kultury, obiektów sportowych, komunikacji miejskiej.

Natomiast miłośnikom historii portal umożliwia obserwowanie, jak zmieniała się Warszawa od 1935 do 2010 roku.


Czytaj również:
Wirtualne cmentarze - miejsca pamięci w internecie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto