Migiem, czyli skrót wydarzeń sportowych

Pogoda zafundowała kibicom piłkarskim wcześniejsze ferie zimowe. Ze względu na aurę 16. kolejka Ekstraklasy została przeniesiona na luty. Za to na parkietach działo się sporo ciekawych rzeczy.

Koszykarze Polonii Warszawa pokonali w Hali Koło drużynę PBG Basket Poznań. Mecz był nudny. Zarówno jedna, jak i druga drużyna zagrała słabo. Na szczęście końcówka była emocjonująca. Przegrywająca przez prawie całe spotkanie Polonia w końcowych minutach odrobiła straty i dzięki Nanie i Easleyowi wyrwała poznaniakom zwycięstwo.

Siatkarze Politechniki
w środę rozgromili zespół Jastrzębskiego Węgla. Gospodarze nie mieli żadnych szans i ulegli warszawiakom 0:3. Radosław Panas powiedział po meczu, że jego drużyna rozegrała najlepszy mecz w sezonie. Rzeczywiście, cały zespół zagrał dojrzałą siatkówkę, przez całe spotkanie kontrolowali grę i grali swoje, nie popełniając zbyt wielu błędów. Niestety w sobotnim meczu przeciwko Resovii nie było już tak dobrze. Mimo niezłej gry rzeszowianie okazali sie zbyt mocni i oddali jedynie pierwszego seta. Drugi, który zaważył o wyniku spotkania, warszawiacy przegrali 27:29. Później nie dali już rady się podnieść, oddając kolejne sety do 17 i do 23 punktów.

Co przed nami?

11.12 (sobota) o godz. 14:45 siatkarze AZS PW podejmą w Hali Torwar zespół ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Goście znajdują sie obecnie na 4 miejscu w tabeli, tuż nad Akademikami z przewagą trzech punktów, jest więc szansa dogonić rywala. W pierwszym starciu tych drużyn Politechnice nie udało się pokonać Zaksy. Może jednak Torwar okaże sie szczęśliwy dla naszych siatkarzy, a doping sprawi, że 3 punkty zostaną w Warszawie.

12.12 (niedziela) o godz. 18:00 koszykarze Polonii Warszawa zagrają w Sopocie spotkanie z miejscowym Treflem. Nie będzie to łatwy mecz. Gospodarze zajmują obecnie drugą pozycję w tabeli, choć mają taką samą ilość punktów i stosunek meczy jak zespół z Warszawy. Jeżeli Czarne Koszule zagrają mecz na "normalnym" poziomie, a nie taki jak ostatnie spotkanie z Basketem Poznań to można liczyć na kolejne punkty.