Migiem, czyli skrót wydarzeń sportowych

Za nami kolejny sportowy weekend. Prezentujemy przegląd wydarzeń, w których wzięły udział stołeczne drużyny.

Zaczniemy od siatkarzy, którzy zwycięztwem rozpoczęli walkę o utrzymanie się w Pluslide.  Zawodnicy Neckermann AZS PW po zaciętej walce pokonali w Radomiu Jadar (3:2). Kolejny mecz czeka ich w środę o 18 w ursynowskiej Arenie.

Koszykarze Polonii 2011 pożegnali się z szansą na pozostanie w PLK. Wygrali wprawdzie sobotni, wyjazdowy mecz z Kotwicą Kołobrzeg 82:81, jednak to zbyt mała różnica punktów aby mogli liczyć na opuszczenie strefy spadkowej. Nawet jeżeli wygrają, ostatni już w rundzie zasadniczej, mecz z Czarnymi Słupsk, a Kotwica przegra swój to aby opuścić strefę spadkową musieliby mieć lepszy stosunek punktów w meczach z drużyną z Kołobrzegu. Niestety poprzedni mecz z Kotwicą przegrali 4 punktami, więc nadal mają do nich 3 punkty straty.

Szczęścia zabrakło też koszykarzom Polonii Azbud. W meczu z PBG Basket Poznań, osłabieni brakiem kontuzjowanego w derbach Josha Alexandra oraz chorego Hardinga Nany ulegli poznaniakom 66:69. O tym czy zagrają w fazie play-off zdecyduje nadchodzący mecz ze spadającym do I ligi Sportino Inowrocław.

Piłkarze Legii Warszawa odnieśli wreszcie długo oczekiwane zwycięstwo. W piątek na stadionie w Gdańsku pokonali Lechię 3:2. Początek meczu zwiastował najgorszy dramat w rundzie wiosennej. Strata bramki w 27 sekundzie, potem kolejna w 9 minucie. Na szczęście stołecznym piłkarzom udało się opanować emocje i wygrać pierwszy od 4 spotkań mecz.

Pomyślne spotkanie rozegrały też czarne koszule. Piłkarze Polonii Warszawa wygrali w sobotę swój pierwszy od 7 kolejek mecz. Pierwsza połowa wskazywała raczej na niezbyt szczęśliwy dla stołecznej drużyny finał. Jednak w drugiej połowie udało im się zdobyć bramkę, dzięki czemu na własnym boisku pokonali Arkę Gdynia 2:1. Polonia nadal znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli. Tuż przed nią, z takim samym dorobkiem punktowym jest Odra Wodzisław, a kolejne oczko wyżej – również z dorobkiem 20 punktów – Piast Gliwice.

Nieudany początek sezonu zaliczyli futboliści Warsaw Eagles. We Wrocławiu ulegli wysoko 54:0 ubiegłorocznemu wicemistrzowi polski, drużynie The Crew. Obie drużyny mają aspirację do walki o tytuł, czy spotkają się w finale? Czas pokaże.