MKS wykorzystał potknięcia

Paweł Leśniak
Siatkarze Interpromexu awansowali na pozycję lidera II ligi
Siatkarze Interpromexu awansowali na pozycję lidera II ligi fot. Paweł Leśniak
MKS MOS Interpromex Będzin bez większych problemów pokonał Górnika Siemianowice Śląskie i ponownie awansował na pozycję lidera II ligi. Po raz kolejny bowiem, punkty tracili rywale z Krakowa.

Górnik do Będzina przyjechał osłabiony brakiem aż czterech rywali. Mimo to, na początku pierwszego seta goście wyszli na prowadzenie. Jednak dwupunktową przewagę szybko zniwelowali Będzinianie. Ozdobą był as serwisowy Damiana Millera przy stanie 8:6. Gdy miejscowi się rozpędzali, o czas poprosił trener Górnika Jacek Głowacki. Na niewiele się to zdało. Trwający niewiele ponad 12 minut set, zakończył się wysokim zwycięstwem MKS-u 25:14.

Początek drugiej odsłony ponownie był wyrównany i przez długi czas trwała wymiana "punkt za punkt", jednak w połowie seta MKS odskoczył najpierw na dwupunktowe, a po chwili już na czteropunktowe prowadzenie. Goście popełniali dużo niewymuszonych błędów, które skrzętnie wykorzystywali atakujący z Będzina. Set zakończył się siedmioma punktami przewagi na korzyść gospodarzy.

Trzecia partia również rozpoczęła się od wyrównanej walki. Wymiany trwały aż do remisu po 12. Wtedy MKS MOS Interpromex Będzin odskoczył na dwa oczka. Przewagę skutecznie powiększał i zwyciężył seta 25:21, a cały mecz 3:0.

Po spotkaniu trener Rafał Legień był zadowolony z postawy swoich podopiecznych. - To spotkanie było jednostronne i nie miało większej historii. Na pewno o naszej przewadze przesądziło też osłabienie rywala, który boryka się z problemami kadrowymi - zauważył szkoleniowiec.

Kolejnym rywalem będzie drużyna Wisłoki Strzyżów. Drużyna ostatnie dwa spotkania wygrała, jednak zmierzyła się w nich z Górnikiem Siemianowice Śląskie (3:1) oraz STS-em Skarżysko Kamienna (3:2). Rafał Legień docenia rywala. - To będzie bardzo trudny mecz. Wiem, że na mecze Wisłoki przychodzi wielu kibiców, którzy nie będą nam sprzyjali - dodał.

MKS dzięki zwycięstwu wskoczył na pozycję lidera. Punkty bowiem stracił oba krakowskie zespoły. Wanda wygrała 3:2 z Karpatami Krosno, a w takim samym stosunku Politechnika pokonała Błękitnych Ropczyce.